قاعدة البيانات

SAP Business One Entegrasyonu – Gelişmiş Workbench Teknikleri

SAP B1, küçük ve orta ölçekli işletmelere ayrılmıştır. Bu ERP ve MRP zenginleştirilmiş muhasebe uygulaması, özellikle SB1 2007A sürümünden beri daha popüler hale geliyor. Sezgisel ve çok basit SAP BO arabirimi, SAP Business One sertifikalı bir danışmanın, veri dönüştürme, özelleştirme, SDK programlama ve özel SQL sorguları oluşturmada sağlam teknik arka plan olmadan geldiği gerçeğiyle birlikte gelir. Burada, SAP Business One SDK programlamasını her zaman entegrasyon oluşturma sürecine girip dağıtabileceğinizi belirtmeliyiz, ancak burada "düşük profilli" ye yoğunlaşacağız. Başlayalım:

1. SB1 Veri Aktarımı Çalışma Tezgahı: CSV dosyası ve Excel şablonları. Bizim uygulamamız sayesinde, çok sayıda Sap Business One fonksiyonel danışmanı, entegrasyon yapmak için tercih edilen bir yol olarak bunları doldurarak ve CSV formatında kaydederek şablon Excel dosyalarını izlemenizi önerir. Ayrıca, yalnızca ilk veri dönüştürme ve geçişinde bir kerelik entegrasyon için de önerirler. SAP Business One ortakları topluluğunda ek keşiflere ve ikinci görüşe ihtiyacınız yoksa – bu tavsiye iyi ve güvenilirdir. Ancak – devam eden ve hatta planlanan entegrasyona ihtiyacınız varsa ne yapmalısınız?

2. Basit ODBC sorguları. Bir kenara adım atalım ve Kaynak Veri Türü'nde ODBC'yi deneyelim. Bilişim, SQL DBA veya programcı iseniz, ODBC bağlantısı, MS SQL Server bağlantılı sunucu, SQL View gibi metin araçlarının kısıtlamalarını kırmak gibi güzel araçların tüm yeni dünyasını açtığını biliyorsunuz

3. SQL Görünümleri Senaryosu. Şimdi, el ile oluşturulan CSV dosyalarına bağlı olarak, entegrasyonun temelini oluşturacak olan SQL görünümü oluşturduğunuzu hayal edin. SB1'i ön uç eski veritabanıyla birleştirmeniz gerekiyorsa (Oracle, DBII, Ctree, Pervasive SQL gibi platformlara SQL bağlantılı sunucu yapıları dahil), istenen SB1 nesneleri için gerekli Excel görünümünde gerekli SQL görünümü yapısını aramalı ve Microsoft SQL Server düzeyinde bunları

4. Zamanlama Çalışma Tezgahı devam eden entegrasyon. Workbench yardımı, XML formatında entegrasyon yapısını kaydetmenizi önerir (adım 5'te yaparsınız: Veri aktarımını çalıştır – Kaydet düğmesini tıklayın ve XML şemasındaki entegrasyonu kaydedebilirsiniz). -Bat (DOS batch) dosyası oluşturun. Ardından bunu Başlat-> Tüm Programlar-> Donatılar-> Sistem Araçları-> Zamanlanmış Görevler'de planlayın. Bu, BAT dosyasında örnek satır olacaktır: C: Program Dosyaları SAP Veri Aktarımı Workbench DTW -s C: Program Dosyaları SAP Data Transfer Workbench config.xml.