التسويق الرقمي

Satış ve Trafik Artırmak için e-Ticaret Pazarlama Stratejileri

Hemen hemen aynı ürünleri satan birçok çevrimiçi mağazada, çevrimiçi perakende sektöründe rekabet her zaman yüksektir. Bu rekabet ortamında başarılı olmak isteyen herhangi bir e-ticaret işinin doğru pazarlama stratejilerine sahip olması gerekir. Harika bir web mağazasına sahip olmak için yeterli değildir. Uygun bir pazarlama olmadan, tüm web sitesi geliştirme çabalarınız boşa gidecek.

İşte, e-ticaret girişimlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz bazı e-ticaret pazarlama stratejileri.

1. Ürünleriniz Upsell

Satıcıların çoğunluğu ürünlerini satmaya gidiyor, çünkü satışlar internetten çapraz satıştan daha iyi çalışıyor. Satışa çıkmanın iki ana unsuru vardır – 1) Artanlarınızın orijinal ürünlerle ilgili olmasını sağlayın 2) Kesin bir anlaşma gibi görünmesini sağlamak için doğru ürün fiyatlandırma stratejisine sahip olun. Ayrıca, sattığınız ürünlerin müşterilerinizi de karşıladığından emin olun. ihtiyacı vardır. Yeni ürünler orijinallerden daha iyi olmalı.

2. Integrate Instagram

Instagram pazarlama ortalama sipariş değeri 60,00 $ civarındadır. Instagram, markalara diğer sosyal medya platformlarından% 25 daha fazla katılım sağlıyor. Doğru filtreleri, uygun hashtag'leri ve doğru zamanda gönderirseniz, Instagram üzerinde doğru yoldasınız demektir.

Instagram'da kampanyalar, yarışmalar düzenleyebilir ve kullanıcı tarafından oluşturulan resimleri paylaşabilirsiniz. Kullanıcıları sunduğunuz ürünlere çekmek için mükemmel bir yoldur. Instagram, en hızlı büyüyen uygulamalardan biridir ve daha iyi bir kullanıcı etkileşimi sağlamak için mağazanızla entegre edilebilir.

3. Bir Facebook Mağazasını Başlatmak

Doğru akıllarında kimse, sosyal medya pazarlaması için en büyük platform olan Facebook'u görmezden gelemez. Pek çok insanın farkında olmadığı da, Shopify mağazasına iyi bir şekilde entegre olduğu için shopify kullanıcıları için trafik oluşturmak için harika bir kaynaktır; Envanter değişiklikleriniz için ayrı bir izinizin olması gerekmez. Shopify tarafından yapılan bir uygulama olan Facebook Mağazası, ürünlerinizi doğrudan Facebook sayfanızda görüntülemenizi ve satmanızı sağlar. Alıcılar favori eşyalarını arkadaşlarıyla paylaşabilir.

4. Daha Fazla E-posta Abonesi Çekmek

E-ticaret, e-ticaret pazarlamasında en önemli araçlardan biridir. Mağazanız için çevrimiçi trafiği yönlendirir. E-posta pazarlaması, dijital pazarlama için en eski ve en iyi kanallardan biridir, çünkü daha doğrudan ve erişilebilirdir. Eğer ikna olmamışsanız, şu istatistikleri dikkate alın:

  • E-postaların% 4,300'lük bir YG'si var.
  • İnsanların% 80'i, düzenli olarak kişisel e-postalarıyla pazarlama mesajları aldıklarını iddia ediyor.
  • İnsanların% 70'i indirim tekliflerinden yararlanıyor.

Yani eski eski e-postaların gücünü görmezden gelmeyin. Hedef müşterilerinizin e-postalarınıza abone olması, satışları artırmanın en emin yollarından biridir.

5. E-posta Kampanyalarını İyileştirin

Elbette, bir sürü e-posta adresi toplamak yeterli değil. Hedeflenen içerik ve tekliflerle düzenli olarak e-posta göndermek çok önemlidir. Abonelerinizin takdir ettiği e-postaları göndermek için birçok fırsat olabilir.

Örneğin, müşteriler kayıt olduktan sonra bir hoşgeldin e-postası gönderin. Bu, herhangi bir pazarlama e-postasının en yüksek açık oranlarına sahip olmasına yardımcı olur. Ya da müşterilerinizin siparişlerinin işlendiğini ve yolda olduğunu bilmelerini sağlayabilirsiniz. Sipariş durumlarını bilmek isterler.

Bir başka örnek de düzenli haber bültenleri göndermek ve alıcılarınıza yeni indirim teklifleri, ipuçları ve şirket haberleri hakkında bilgi vermektir. Merak etme, e-postalarınızı kontrol edebilirler.

6. Diğer Ürün Yorumları

Online Perakendeci İnternet Perakendecisi'ne göre, eStore'lara ürün incelemeleri ekleyerek e-ticaret dönüşüm oranını% 14-76 oranında artırabilir.

Bunun neden böyle iki önemli nedeni var. İlk sosyal kanıttır. Ürün incelemeleri, kullanıcıların belirli ürünleri kullandıktan sonra deneyimlerini paylaştıkları referanslara benzer. İkinci anahtar sebep SEO. Ürün incelemeleri, web sayfalarındaki içerik miktarını artırmaya yardımcı olur ve ayrıca uzun kuyruk anahtar kelimelerinin sıralanma olasılığını artırır.