SEO

Sayfa İçi ve Kapalı Sayfa Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi pazarlama kampanyalarının bir parçası haline geldi. Her şirket, web sitelerini arama motorlarının en iyi sonuçlarına ulaştırmayı dört gözle bekliyor. Ancak rekabetçi pazarda, yalnızca en iyi SEO hizmetlerine sahip olanlar, en sık kullanılan anahtar kelimeler için en üst sıradaki siteler arasında yer alırlar.

Arama motoru, bir kullanıcının çoğunlukla aradığı anahtar kelimeler temelinde her tür web sitesini bulmak için bir nokta durağı görevi görür. Maksimum çevrimiçi pozlama elde etmek için, web sayfasının arama sıralamasını iyileştirmek çok önemlidir. Sayfa optimizasyonu ve kapalı sayfa optimizasyonu, gerçekte boğa gözüne çarpan SEO optimizasyon sürecinin iki alt kategorisidir.

Sayfada optimizasyon, web sayfası kodlamasında yapılan ve daha iyi bir arama motoru sıralamasına yol açan değişiklikleri içerir.

Sayfa optimizasyonunda çeşitli adımlar gerçekleştirildi:

a. Meta etiketlerde anahtar sözcükler ve açıklama ekleme

b. Başlık kodunda, HTML kodunun Baş kısmının bir parçası olan başlık gönderimi

c. Site Haritası üretimi

d. Robots.txt dosya hazırlama

e. Web sayfasının gövde bölümünde ilgili anahtar kelimelerle metin ekleme

Yukarıdaki tüm sayfa adımları, arama motoru robotları tarafından daha iyi endeksleme için web sayfasını optimize eder.

Sayfa optimizasyonunun yanı sıra, sayfanın en iyi duruma getirilmesi, bir web sayfasının kaderini belirlerken, iyi bir web sayfası sıralaması için mücadelede önemli bir rol oynar.

SEO yazım formlarının başarılı sayfa dışı optimizasyon araçları şunlardır:

Makale teslimi

Çeşitli ilgili dizinlerde makale gönderimi her gün öncelik esasına göre yapılır. Her web sitesi sahibi tarafından bir web sayfasının arama motoru sıralamasını artırmak. Kaliteli metinlere sahip ilgili makaleler, çevrimiçi kullanıcıların çoğunda aranır. Bu makaleler genellikle popüler dizinlerde yazılır ve gönderilir. Makaleler sadece metin içermekle kalmaz, aynı zamanda makale yazarının إعلان vermek istediği siteye de bir link içerir. Bu nedenle, SEO makale yazımı, kullanıcı topluluğu tarafından en çok kullanılan anahtar sözcüklere uygun olarak yapılması gereken süreye ihtiyaç duymaktadır.

Blog Yazımı

Blog yazımı, düzenli ve kaliteli blog gönderileri sağlayarak kullanıcı topluluğunu belirli bir siteye sürmenin en son konseptidir. Kullanıcılar, belirli bir konuyla ilgili alakalı ve mantıklı bilgiler sağlaması durumunda bloga geri dönecek şekilde derlenmektedir. Çeşitli konulardaki bloglar, ilgili web trafiğinin web sitesine getirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Böylece SEO yazısının etkili bir alt bölümüdür.

Kullanıcılar bir blog yayınını okuduğunda, bir blogun tartıştığı bir ürün veya hizmet hakkında yorum yapma veya sorgulama konusunda adil bir fırsat elde eder. Blog yazma tekniği, web sayfasındaki trafiği artırmak için kullanıcı topluluğunun aktif katılımını içerdiğinden, arama motoru sıralamasında iyileştirmeye yol açmaktadır.

Sonuç olarak, başarılı SEO kampanyalarına yol açan gerçek web trafiği sunmak için diğer türdeki SEO yazıları arasında yazılar ve bloglar yazılmıştır.