SEO

Sayfa SEO Faktörlerinde

Siteniz için yüksek bir arama motoru sıralaması elde etmek için sayfa SEO faktörleri üzerinde tüm anahtar göz önünde bulundurun ve mümkün olduğunca arama motoru dostu olarak yapmaya çalışın emin olmanız gerekir. Sayfada iyi iken SEO otomatik olarak yüksek bir sıralama ile sonuçlanmaz, bunu kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Önemli sayfa SEO faktörleri akılda tutmak için vardır:

Alan adı

Alan adı seçimi hayati sayfa SEO faktörlerinden biridir. İdeal bir dünyada sadece bir anahtar kelime kullanırsınız, ancak eğer mevcutsa çok şanslı olursunuz. Pratikte, en iyi seçenek, anahtar kelimeyi başlangıçta kullanmak için takip eden bir şeyle kullanmak en iyi örn. Com. Bir tire kullanmak, SEO amaçlıdır.

Site nasıl kurulur

Arama motorlarının Flash içeriğini veya grafiklerini okuyamayacağını unutmayın, bu yüzden bunlar SEO amaçları için bir engel olabilir. Metni mümkün olduğunca kullanın.

Arama motorlarının içeriğinizi bulmasına ve dizine eklemesine yardımcı olmak için bir site haritanızın olduğundan emin olun.

Anahtar kelimeler seçimi

Anahtar kelimelerin seçimi, sayfadaki SEO faktörlerinin (aslında genel SEO'nuz için) en kritik olanıdır, çünkü yanlış anahtar kelimeler, pratikte, iyi bir sıralama elde edebilmek.

Her sayfa bir anahtar kelime için optimize edilmeli ve tüm anahtar kelimeler (bir bütün olarak site anlamına gelir) aynı yerde olmalıdır.

Her sayfanın URL'si

Sayfa SEO faktörlerinin önemli bir kısmı da, bu sayfanın anahtar kelimesini içermesi gereken her sayfanın URL’si. İdeal olarak bu, sitekeyword.com/pagekeyword olur. WordPress kullanıcıları, Permalinklerin "postname" (URL’yi başlığa koymak için) olarak ayarlanmasını ve ortak kelimeleri kaldırarak URL’yi otomatik olarak kısaltacak bir eklentiyi yüklemesini sağlamalıdır.

Başlık Etiketleri

Sayfa başlığı anahtar kelimeyi içermeli ve mümkün olan her durumda bu başlangıçta olmalıdır.

Başlık Etiketleri

Amaç, h1 – h3 anahtar sözcüğünü ve mümkünse başkalarını dahil etmek olmalıdır. Başlıklar içerik boyunca dağıtılabilir.

Anahtar kelimeler nasıl konumlandırılır

Anahtar kelimelerin doğru bir şekilde konumlandırılması, pratiğe geçiren sayfa SEO faktörlerinden bir diğeridir. Anahtar kelime, ilk cümle ve son cümle ve içerik üzerinden olmalıdır. Anahtar kelimenin eşgörünümleri daha büyük veya kalın veya italik hale getirilebilir.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Bu, anahtar kelimenin kullanım sayısına bölünen toplam kelime sayısıdır. Bu yaklaşık% 2 olmalıdır. Buradaki fikir, arama motorlarının içeriğin anahtar kelimeyle alakalı olduğunu, ancak yalnızca anahtar kelimeyi değiştirmek için tekrarladığınızdan şüphelenmemesidir. Anahtar kelime yoğunluğu, olumsuz sonuçlarla zayıf bir şekilde yapılabilen sayfa içi SEO faktörlerinden biridir.

Grafiklerin Kullanımı

Arama motorları grafiklerin Alt etiketini okuyor ve bu sayfa SEO faktörlerinde daha etkili olabilir. Her sayfada, alt metin olarak anahtar kelime ile bir grafik olmalıdır.

İç ve Dış Bağlantılar

Anahtar kelime ile çapa metni olarak iç bağlantılar site genelinde kullanılmalıdır. Ayrıca, ilgili sitelere harici bağlantılar da olmalıdır. WordPress kullanıyorsanız, bağlantıları otomatik olarak oluşturmak için bir eklenti kullanabilirsiniz. Dış bağlantıların, olası olumsuz sonuçlara sahip sayfa üstü SEO faktörlerinden bir diğeri olduğunu hatırlamak önemlidir. Dış bağlantılarınızın sadece saygın sitelere olduğundan emin olun.

Yasal Sayfalar

Sayfada sık sık gözden kaçan SEO faktörlerinden biri standart sayfalar. Arama motorları iletişim sayfalarını ve yasal sayfaları arar, böylece sahip olmanız gerekir. Bu, Hakkımızda, Bize Ulaşın, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası gibi sayfalardır.

İçerik

Arama motorları daha uzun içerikler tercih ediyor, bu yüzden en az 300 kelime ve ziyaretçilerinizin okuyabileceğini düşündüğünüz en yüksek puan.

İçerik benzersiz olmalı ve sitenizde kopyalanmamalıdır. Yazım hataları ve yazım hataları olmamalı ve ziyaretçiler için iyi okunmalıdır.

Arama motorları yeni içeriği tercih etme eğilimindedir. Bu nedenle, içeriği güncel olarak güncellemenin yanı sıra devam eden bir içeriğe de eklemelisiniz.