قاعدة البيانات

Sayfa Sıralaması Ve Alexa Değerlendirmesi Geliştirerek Çevrimiçi Varlığınızı Artırmak için Basit Yolları

Çalışmalar, son 40 yılda İnternet'in insanları televizyon izlemekten uzak tutan ilk faaliyet olduğunu gösteriyor! İşletmeniz çevrimiçi mı? Eğer "HAYIR" cevabını verdiysen – bu olmalı, çünkü senin rekabetin! "Evet" cevabını verdiyseniz "Google veya Yahoo'da anahtar kelimenizi yazdığınızda web siteniz görünür durumda mı?" Ve ilk üç sayfada göründüğü anlamına mı geliyor? Eğer web siteniz sayfa 18'de sıkışmışsa 361,000,000 sonuç döndü, zamanınızı ve paranızı web sitesini ilk etapta harcadınız. Top oyunundaki bu noktada, Arama Motoru Optimizasyonu hakkında gerçekten düşünmelisiniz.

Sıralamalar Genel Bakış

Web sitenizin ölçülmüş olduğu iki ana sıralama vardır – Page Rank ve Alexa Rating. Google.com’dan Larry Page’in kurucusu tarafından geliştirilen Page Rank, İnternet’teki popülerliğini belirlemek için web sitenize yönlendiren bağlantılar kullanır. Alexa Rating, sitenin popülaritesini belirlemek için Alexa araç çubuğunu kullanan kullanıcılardan toplanan sörf sonuçlarını kullanmaktadır. Alexa Derecelendirmesi biraz önyargılıdır çünkü site kullanıcılarının popülerliğini yalnızca çevrimiçi kullanıcıların yalnızca bir kısmını temsil eden araç çubuğu kullanıcılarına göre belirler.

Sayfa Sıralaması 1 ile 10 arasında bir ölçek kullanır ve 10'un sahip olacağı en iyi konumdur. Alexa Rating 1 ile 4,000,000 arasında değişmektedir ve 1'i en iyisidir. Dolayısıyla, herhangi bir arama motoru optimizasyonu kampanyasının amacı, Sayfa Sıralamasını yükseltmek ve Alexa Derecelendirmesini düşürmektir.

Ne yapılabilir?

"Arama Motoru Optimizasyonu" terimi, çevrimiçi olarak "Görülme" nin hemen her yönünü kapsar. Unutmayın, ana hedef Sayfa Sıralamasını yükseltiyor ve Alexa Derecelendirmesini düşürüyor. Bunu yapmak için diğer web yöneticileri ile çevrimiçi bağlantı kurmaya ve web sitenize trafik oluşturmaya başlamayı düşünmelisiniz. En pahalı ve en hızlı sonuç oluşturma teknikleri için en pahalı ve en ucuza gidiyoruz.

İçerik, Açıklama, Başlık ve Anahtar Kelimeler – Bu dört kişinin, ziyaretçilere ilgili bilgilerin aynı "senfonisini" oynayarak uyum içinde olması gerekiyor. Bunlar işinizin en iyi bestecisi tarafından yönetilebilir ve yönetilebilir – YOURSELF. Kimse işinizi bilmiyor veya sizin için önemli olan şey sizden daha iyi.

Ücretsiz Dizin Listeleri – Web sitenizin, web sitenizi gönderebileceğiniz tüm dizinlerde listelendiğinden emin olun. Hatalı dizinlerden uzak kalın – yetişkinlere ve diğer gölgeli içeriklere sahip sitelerle ilişkilendirilmek istemezsiniz. Bu, diğer tüm motorlarda yasaklanması için emin bir yol! Mevcut dizinlerin listeleri herhangi bir büyük arama motorunda mevcuttur. Sitenizi yerel dizinlere de eklediğinizden emin olun.

Ücretli Dizin Listeleri – girişinizin konumunu "sponsorlu" veya "öne çıkan" listelenenler listesinde listelenerek daha da iyileştirebilirsiniz. Bu şekilde, girişiniz belirli bir anahtar kelime için döndürülen sonuçların üstünde gösterilir. Çeşitli programlar vardır, bazıları tıklama başına ödeme yapar ve bazıları sabit oranlıdır. Oldukça önemli bir pazarlama bütçeniz olmadığı sürece sabit oranlı listelemelere bağlı kalın.

Link değişim programlarına kayıt – link exchange partnerleri için bir buluşma noktası sağlayan harika web siteleri var. http://www.link2me.com http://www.linkexchange.com ve [http://www.linkmonster.com] en çok bilinenler arasındadır. Sadece hesabınızı oluşturun ve ticaret bağlantılarına başlayın. Arama motorlarının diğer sitelerdeki bağlantıları güncellemesinin birkaç hafta aldığını unutmayın.

Web sitenizde link değişimi komut dosyaları yükleyin – bunlar link değişim programına benzer, ancak web sitenizde görüntülenecek içerik üzerinde herhangi bir kontrole sahip değilsiniz. Hangi web sitelerinin size link gönderdiğine dikkat etmiyorsanız, o zaman bu seçenek yoludur. Genellikle bu gibi programlar, ihtiyaç duyduğunuz görünürlük durumuna bağlı olarak ayda 9 ila 25 dolar arasında değişir.

Çevrimiçi Reklam – Bir banner إعلان oluşturabilir ve hedef kitlenizin sıkça görebileceği seçili web sitelerine yerleştirebilirsiniz. Diğer alternatif ise Google’ın AdWords’üne kaydolmaktır. AdWords ile bir anahtar kelime için teklif verirsiniz. Anahtar kelimenin popülerliğine bağlı olarak fiyatlar birkaç kuruştan birkaç dolara kadar değişmektedir.

Alexa Sıralaması Artışı – daha önce de belirttiğim gibi, Alexa, web sitenize trafik yükleyerek, Alexa araç çubuğu yüklü olan kullanıcılardan alınan sonuçlara göre ölçüyor. Yani, en ucuz çözüm Alexa Araç Çubuğu'nu http://www.alexa.com adresinden yüklemek ve ana sayfanızı web sitenize yerleştirmektir. Ardından, günde birkaç kez "Ana Sayfa" düğmesine tıkladığınızdan emin olun. Oh, ve aynı şeyi yapmak için bildiğin herkese sahip ol.

Otomatik Alexa Sıralaması Artışı – Alexa satış ekibinin farkında olmadan bir çözüm olarak, Alexa Booster değişim programlarına kaydolabilirsiniz. Onlar da araç çubuğunu yüklemenizi gerektirir, ancak başkalarını rahatsız etmenize gerek yoktur. Değişim programına katılan diğer web yöneticileri, yazılımı kendi bilgisayarında çalıştırmayı kabul eder. Genellikle Internet Explorer'ı açan ve kapatan ve yaklaşık 30 saniye boyunca rastgele bir web sitesini görüntüleyen basit bir programdır. Sırayla, web siteniz yüzlerce başka makinede başlayacak.

Bu makalede, hem Sayfa Sıralaması hem de Alexa Derecelendirmesinin artırılması için iyi belirlenmiş yollar açıklanmıştır. Takip etmeye karar verdiğiniz rota, herhangi bir programın etkinliğini değerlendirmeden en az üç ay önce izin verdiğinizden emin olun. Dikkat: bağımlılık!