SEO

Sayılan Tek Yönlü Bağlantılar

Web işletmenizin başarılı olmasını sağlamanın en iyi yollarından biri, tek yönlü bağlantılar elde etmektir. En iyi bağlantılar, web’in temasıyla yakından alakalı sitelerden. Ancak, saymak tek yönlü bağlantılar almak giderek zorlaşıyor. Site sahipleri veya web yöneticileri isteğinize bakmak için çok meşgul ya da sitelerinize bağlantı vermek istemiyorlar.

Basit ve etkili bir çözüm var. Blogger.com veya WordPress gibi ücretsiz blog hizmetlerinin kullanımı, arama motorlarının bu blogu kendi algoritmalarına dahil etmeden önce, blogunuzda çok fazla içeriğe ihtiyaç duyacağınız için en iyisi değildir. Arama motorları da bloğun size ait olduğunu biliyor, bu da kilo sayımını azaltacaktır.

Bu şekilde düşünün, eğer arkadaşınız size bu yeni lokantanın sahip olduğu en iyi şeylerden biri olduğunu söylüyorsa, Ona, restoranın sahibinin size söylediklerinden daha fazla inanması gerekiyor, değil mi? Aynı şey sizin adınıza kayıtlı olmayan blog'la da gider. Özellikle çok yakından ilişkili bir tema blogu olmak üzere çok daha fazla ağırlık taşıyor. Bir topluluk blogu, adınızın altında kayıtlı olmadığı bir bloga ihtiyacınız var. Bu topluluk blogu, Page Rank'ın para kazanma sitelerinize geçmesini sağlamak için iyi gelen bağlantılara da sahip olmalıdır.

Neden blog? Blog oluşturmak basit ve kolaydır. Sitenizle ilgili birçok içeriği istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, blogunuza her içerik gönderdiğinizde, istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyebilir ve bu anahtar kelimeleri para kazanma sitelerinize yönlendirebilirsiniz. Her bir anahtar kelime, site sayfası sıralaması hesabınıza doğru sayılır. Bu web sayfası Page Rank önemli ölçüde artıracaktır.

yakından ilgili bir tema ile bloglama kesinlikle "beyaz şapka" tekniğidir. Sonsuza dek olmasa da, gelecek yıl için arama motoru sonucuna güvenir. Bu tekniğin kullanılması, Sayfa Rütbe 0'dan Sayfa Sıfır 7'ye 9 hafta gibi kısa bir sürede giren yepyeni bir siteyle sonuçlandı. Bu blog hizmeti, yepyeni bir web sitesine yapabilirse, para kazanma siteleriniz için de aynısını yapacağından emin olabilirsiniz.