SEO

SEO 101 – En İyi Sonuçlar için Sitenizin Dizin Yapısını En İyileştirme

SEO dünyasında dikkate almanız gereken 2 önemli şey var – sayfa SEO ve sayfa dışı SEO. Şu anda, organik arama motoru görünürlüğünü artırmak için web sitenizi dahili olarak optimize etme işlemi olan sayfa SEO'yu tartışıyoruz.

Sıklıkla göz ardı edilen SEO faktörünün bir anahtarı dizin yapısındadır. Görev tanımına göre, dizin yapısı web sitenizi içeren dosyalar WHERE'dir sunucunuzda oturmaktadır. Genellikle, geleneksel bir HTML web siteniz varsa, dosyalarınız sunucunuzda bir dizi dizin ve alt dizinde oturur.

Dizin yapınızı en iyi duruma getirmenin en iyi yolu baştan başlayıp yolunuzu aşağıya doğru çevirmektir. Web sitenizin ana sayfası – genel olarak dizin dosyası – sunucunuzun KÖK'ünde veya sitenizin ayrılmış web alanında olmalıdır. Bu, dosyanın web sitenize yerleştirilebileceği en yüksek seviyedir. Bu hatalar için ortak bir alan, çünkü insanlar bazen sitelerinin KÖK'ünde dizin sayfası ve gizli dosyaları tutmak için ek bir klasör oluşturduğunu gördüm.

Dizin dosyanız dizininizin en üst düzeyine yerleştirildikten sonra, alt sayfaları düzenlemek isteyeceksiniz. Bunu yapmanın 2 yolu vardır – alt sayfaları kendi klasörlerine veya alt dizinlerine gruplayabilirsiniz veya çok küçük bir siteniz varsa, tüm sayfalarınızı KÖK dizininde saklayabilirsiniz. Alt sayfalara sahip büyük bir siteniz ve alt sayfaların alt sayfalarına sahipseniz, alt bölümleri kendi klasörlerine gruplayarak sayfalarınızı organize etmek isteyebilirsiniz. Böylece, dosyalarınızı organize tutacaksınız ve arama motorlarının sitenizi ziyaret etmelerini sağlamaya yardımcı olması için kendi anahtar kelime zengin dizin yapınızı da ekleyebileceksiniz.

Dizin yapısı, SEO'nun göz ardı edilen bir yönüdür. Genellikle çok basit ve basit olsa da, başlangıçta düzgün bir şekilde kurulmazsa, yolda büyük miktarda sorun oluşturabilir.