SEO

SEO 101 – Yerinde Optimizasyonun Temelleri

Bir web sitesi hazırlamaya hazır mısınız? Bu siteyi oluşturmaya başlamadan önce SEO düşünün! İlk kelimeyi yazmadan önce trafiğinizi planlayın. Sitede optimizasyon anahtar kelimelerle başlar!

Anahtar Kelime Araştırması – Pazarınız arama çubuğuna ne tür? Kişiye ulaşmak için, kullanıcıların sunduğunuz ürünleri, hizmetleri veya bilgileri bulmak için kullandığı anahtar kelimeleri kullanmanız gerekir. Bunun sizin işiniz olduğunu biliyorum ve muhtemelen bunların ne olduğunu bildiğinizi düşünürsünüz, ancak hangi terimlerin en sık kullanıldığı ve varyasyonları bulmak için bir anahtar kelime araştırma aracıyla görüşmeye zaman ayırın. Diğer şirketlerin hangi kelimelerin alakalı olduğuna inandığını görmek için rakip sitelerin başlık ve anahtar kelime meta etiketlerine bakın. Bunları bir anahtar kelime aracında da kontrol edin. * Aşağıdaki anahtar kelime araçları.

İçerik – Hedef kitlenize özgün, alakalı ve yararlı hale getirin. Anahtar kelime araştırmanız, içeriğinizin ne olması gerektiğini önerecektir. Her şeyden önce, insan ziyaretçilerin ne istediğini düşünmelisiniz, ancak içeriğinizi, insanların sizinki gibi sitelere ulaşmak için arama motorlarına yazdıkları arama terimleriyle eşleşmesi gerekir. Ana sayfanızı, birincil ifade olarak hedeflemeye karar verdiğiniz anahtar kelime öbeğine uyarlayın. Her ek ifade için ek sayfalar oluşturun.

Navigasyon – Navigasyonunuz Arama Motoru Dostu olmalıdır. Aynı sonuçları elde etmek için basit HTML metin bağlantıları oluşturabilir veya CSS menüleri oluşturabilirsiniz, ancak metin bağlantılarındaki anahtar kelime öbeklerini iç sayfalarınıza yönlendirmek istiyorsunuz. Buna "çapa metni" denir ve bu önemli.

İç Sayfalar İçin Dosya İsimleri – İçeriğine göre iç mekan sayfalarını adlandırın. Siteniz plaj topları hakkındaysa ve kırmızı plaj topları, mavi plaj topları ve indirimli plaj topları için aramalar yaptıysanız, o zaman sayfalarınızı adlandırmak isteyeceksiniz: red- beach-balls.html, blue-beach-balls.html ve indirim-plaj-balls.html ve benzeri. Anahtar kelimeleri dosya adında ayırmak için alt çizgi yerine tire kullanın. Gitmenin başka bir yolu da plaj topları olarak adlandırılan bir alt dizindir, bu yüzden dosya adlarınız domainname.com/beach-balls/red.html ve benzeri olacaktır.

Resimler için Dosya İsimleri – Adınızı yazın görüntüleri mantıklı olarak, ancak uygun olan yerlerde anahtar kelimelerle. Yani, logo.jpg yerine beach-ball-company-logo.jpg kullanmayı düşünün.

Çok Önemli Başlık Etiketi – Birincil anahtar kelime öbeğinizi başlık etiketinizde ilk 3 kelime olarak kullanın. Bu etiket 80 karaktere kadar olabilir. Şirket adınızı ilk 3 kelime olarak kullanmayın; Bunun için herhangi bir sıralaması olmayacak.

Meta Description Tag – Bu üçlü meta büyük bir arama motorunda bu meta etiketi bir sıralama faktörü değil, müşterilerin gördüğü şey. Arama yapanların başlığında veya açıklamasında arama yapanlar büyük olasılıkla bir girişi tıklar. Ürününüzü satmak için bu etiketi kullanın. İlk izlenimim ve sitenizi satmak için tek şansınız olabilir. Bu etiket 200-250 karakterden oluşmalı.

Meta Anahtar Kelime Etiketi – Bu etiketin Google ve büyük arama motorlarının çoğu tarafından yok sayıldığına inanılıyor, ancak bazı tarayıcı tabanlı dizinler için yararlı olabilir. Birkaç dakika sürer; kullan. Sadece sayfada kendisiyle eşleşen metin olduğundan emin olun. Aksi takdirde, spam gibi göründüğü için sitenize karşı çalışabilir.

Meta Etiketlerde Benzersiz Sayılar – Arama motorları, bir sayfayı sıralamak için meta açıklama kullanamaz, ancak etiketlerin benzersiz olmadığını fark ederler. her sayfaya. Sitenizdeki her sayfa için benzersiz başlık ve meta açıklama etiketlerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Başlık Etiketleri – Anahtar kelime öbeğinizi sayfanın en üstündeki bir h1 etiketinde kullanın. H1 etiketini bir kez kullanın. Sadece bir kere. Alt başlıklar için h2 ve h3 etiketlerini kullanın. Bir makale için ana hatlar olarak başlıkların düşünün. Alt başlıklarınızdaki daha uzun alakalı anahtar kelime öbeklerini kullanın – biz bu 'uzun kuyruklu ifadeler' olarak adlandırıyoruz.

Anahtar Kelime Yerleşim – Sayfa içeriğinin ilk paragrafında

 • hedef anahtar kelime öbeği

  • görünmelidir.
  • ana sayfasından bir iç sayfaya
  • bir ana sayfadan bir iç sayfaya
  • bağlantıdan ana sayfanızdan bir bağlantı sitesine
  • bir iç sayfadan ana sayfaya giden bir bağlantıya
  • Uygun olduğunda, aşağıdaki gibi başka bir yerde hedef ifadeyi kullanın:

   • italik olarak
   • grafik
   • alt etiketlerinde
   • Büyük harfle (ilk karakter sadece, TÜM CAPS değil)
   • bunun gibi madde işaretli bir listede [19459014]. ]

   NoNos – Flash'tan, çerçevelerden ve javascript'ten kaçının. Flash'ı gerçekten kullanmak istiyorsanız, her sayfa için bir HTML alternatifi sağlayın. Javascript'e ihtiyacınız varsa, sayfayı komut dosyasıyla yüklemek yerine, sunucudan çağırdığınızdan emin olun. Çerçeveleri kullanmanız gerekiyorsa, sadece HAYIR! Çerçeve yok. Dönem.

   * Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları: