SEO

SEO 3 Rolleri Sosyal Medya Plays

SEO, organik olarak büyümeye ve etkili, organik bir çevrimiçi pazarlama planı geliştirmeye, sadece SEO'ya değil, içerik pazarlama ve sosyal medyaya da bakmak önemlidir.

SEO'nun algoritması sürekli değişiyor. Sosyal içerik endişe verici bir oranda tüketilmekte ve gün geçtikçe artmaktadır. İnsanlar sürekli olarak arama ve etkileşim için sosyal medya platformlarına yöneldikçe, işletmeler ve marka ajanslarının tasarım düşünmelerini, varlıklarını ve özellikle içeriklerini geliştirmeleri önem kazanmaktadır.

Sosyal medya, çevrimiçi ortamda başarılı bir işletme varlığını sürdürmek için çok önemlidir. Ve eşit derecede önemli olan SEO. Ancak, çoğu insanın kaçırdığı başka bir şey var: SEO ve sosyal medya pazarlaması nasıl yakından bağlantılı. Bu ya da onlar yanlış kavramlar ve popüler mitlerle bulutlu. Sosyal medya pazarlaması SEO'ya nasıl bağlanır? Çeşitli sosyal mecralara yayın yapmak, işletmenin sıralamasını iyileştirir mi? Onsuz bir rütbe almak mümkün değil mi?

Sosyal medyanın SEO'da oynadığı bazı rolleri inceleyelim.

  1. Sosyal Medya Kanalları, arama motorlarından başka bir şey değildir.

Arama motorları gibi sosyal platformların ele alınması en iyi yoldur. Bu şekilde, keşfedilebilirliği artırma ve sıralama olasılığı daha fazladır. Buradaki fikir, potansiyel müşterilerin nerede olduklarını, onlara özel olarak aradıkları bilgileri, sonuçları ve içeriği sunarak sunmaktır.

Bununla birlikte, arama görünürlüğünün, sunulan bilgilerle önemli ölçüde geliştirilmediğini belirtmek önemlidir. sosyal medya sayfası. Sosyal profiller kullanıcılara bilgi alma konusunda yardımcı olabilir; ancak dolaylı olarak yapılır. Google, belirli bir sayfanın yerel sırasını değerlendirdiğinde ve bilgi sağladığında, bunu üçüncü taraf sitelerin ve dizinlerin harici bir ağı üzerinden yapar. Bu dizinler, bilgilerini bir işletmenin sosyal platformu gibi birden çok web kaynağından toplar. Bu nedenle, sosyal profillerdeki tüm bilgilerin doldurulması, bir işletmeyi çevrimiçi listelerde görünürlük ve doğruluk açısından avantaj sağlayabilir.

  1. Sosyal Sinyaller Nelerdir?

Bu, yanlış yorumlamaların bolca çalıştığı başka bir kategoridir. Birçok kişi bir makalenin birkaç kez paylaşılmasının ardından Google’da sıralamasının iyileştirildiğine inanır. Ama öyle değil. Sosyal sinyaller, bir bilgi parçasının popülaritesiyle ilgili değildir – yani, sosyal platformlardaki kullanıcıların kendi beslemelerinden paylaştıkları zaman sayısı, ancak iş parçasını siteden paylaşan kullanıcıların sayısıyla ilgilidir. sosyal paylaşım düğmeleri. Google, sıralamalarını bu şekilde ölçebilir. Bununla birlikte, içeriğin kalitesi, işletmenin otoritesi ve gelen bağlantılar, bir sayfanın sıralamasına karar vermede daha önemli bir rol oynar.

  1. Daha fazla görünürlük ve gelen bağlantılar edinin

Bu muhtemelen bir işletmenin SEO'suna yardımcı olabileceği en iyi ve en değerli yöntemdir. Doğal olarak kazandıkları sürece, gelen bağlantılar muhtemelen SEO dünyasında en güvenilir otorite oluşturuculardır. Ancak genellikle doğrudan konuk gönderileriyle veya başka bir yöntemle oluşturulmadıkça bunları kazanmak zorlaşır. Bir web sitesinin aldığı gelen bağlantıların sayısını artırmak için kesin bir yol, içeriğiyle karşılaşan kişi sayısını artırmaktır. Evet, bu kadar basit. Web sitesinde içerik kalitesi mükemmel olduğu ve kullanıcıların bu sayfaya bağlantı vermesinin bir sonucu olarak, kitleyi önemli ölçüde artırarak web sitesi en az 10 adet yeni gelen bağlantıyı kazanacak. Ve bunların hepsi farklı kaynaklardan elde edilen doğal olurdu.

Dijital ajanslar sosyal medyanın rolünün tamamen kullanıcıların iş yapmak istedikleri en üst düzey içerik üretme kabiliyetine bağlı olduğunu hatırlamalıdır. Bağlan ve tüket. Eğer içerik linke layıksa, hiç şüphesiz izleyicilerin büyüklüğü artacaktır. Pazarlama ajansları derslerinden ders almalı, sosyal kanallarda aktif kalmalı, çok deney yapmalı ve bir işletmenin sıralamalarını ve derecelendirmelerini arttırmak için tek bir stratejiye güvenmemelidir.