SEO

SEO – 5 Soru Bir SEO (Arama Motoru Doktoru) İsteyecek

Bir arama motoru optimizasyonu kapasitesinde birçok şirket ve web sitesi ile uğraştık. Arama motoru optimizasyonu dünyası gizemli bir dünyadır. Her ne kadar gelişen bir çevrimiçi topluluk olmasına rağmen, arama motoru optimizasyonu genellikle ülke genelindeki okullarda veya üniversitelerde bir ders olarak sunulmaz. Tecrübeyle öğrendim çok yetenekli.

Fakat zaman şirketleri ya da "SEO uzmanları" tam olarak ne yaptıklarını bilmiyorlar. Bu şirketlere ya da bireylere iyi para ödeyebileceğiniz gibi bu yalnızca kabul edilemez değil, ancak daha az deneyimli arama motoru optimize edicilerince veya bu kısa yolları seçmeye istekli olan bazı teknikler uzun vadede sitenizin arama motorları tarafından kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir .

Yıllar geçtikçe, eğitimin başarının anahtarı olduğunu öğrendik. Arama motoru optimizasyonu hizmeti sunmak için bir şirket aramaya başlamış olun, süreç boyunca iyi geçinmiş ya da zaten ilgilendiğiniz bir şirketi elinizde olsa veya doğru yaptıklarından emin olmak istiyorsanız bu bir yararlı ve basit 5 soru kılavuzu:

1) Web sitemizi arama motorlarının üst kısmına alabilir misin?

Bu önemli bir sorudur ve daha önce sormayı planladığınız bir sorundur. Aramak istediğiniz şey, şirketin daha derine inip çıkış yapmadığı ve tepkisinin ne olup olmadığıdır. Örneğin, aşağıdakileri dinlemeyi düşünmelisiniz:

  • Neyi sıraya koymak istersiniz?
  • taklit etmek istediğiniz arama sıralamaları ile mükemmel bir web varlığınız olduğuna inandığınız pazardaki rakipleridir?

Sektörünüz hakkında samimi bir bilgi birikimi olmadan kapsamlı bir araştırma olmadan, gerçekten neye ihtiyaç duyduğunuzu ve önemli olduğunu düşündüğünüz terimlerin gerçekten sonuç doğuracağını bilmeniz zor.

Ayrıca, çok hızlı bir cevap bekleyin. Harika bir arama motoru optimize edicisi, istediğiniz herhangi bir şey için 1 numaraya erişebilmesine rağmen asla garanti edilemez ve gecede bir işlem değildir.

2) Sitem oluşturulduktan sonra arama motorlarında görünüp emin olduğumdan emin misin?

Pek çok arama motoru iyileştiricisi veya firması web sitesi gönderme hakkında konuşacak. Gerçekte hepsi gerçekten arama motorları için web sitenizin sitenize bir bağlantı (internette herhangi bir siteden) olduğunu bilmeniz için gereklidir. Bazı firmalar tekrar eden arama motoru gönderme hakkında konuşabilir, ancak bu tamamen gereksizdir ve tekrarlanan patlamalar spam olarak düşünülebilir, aslında sıralamalarınıza zarar verebilir. Bu soruyu tartışırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, site haritaları ve web yöneticisi araçlarından bahsetmektir. Birçok güçlü web sitesi (içerik yönetimi siteleri, alışveriş sepetleri vb.) Otomatik olarak bir site haritası oluşturabilir (sitenizdeki her sayfanın yerini gösteren tek bir dosya). Bu dosya bir arama motorunun web yöneticisi aracı konsolu altında kurulduğunda, sıralamalarını artırmak için önemli derecede yardımcı olabilir ve herhangi bir arama motoru optimizasyon araç setinin bir elyaf olması gerekir.

3) Bağlantı kurma nedir, ihtiyacım var, nasıl yaparım?

1 soruda 3 soru, biliyorum, ama bu bir önemlidir

Sayfa üstünde optimizasyon (web sitenizin yapısı, metni vb.) önemlidir , bağlantı kurma çok yakın bir ikinci sırada geliyor. Evet, bağlantı oluşturma ihtiyacınız var! Ve komisyon üyenizin bu süreçte yardımcı olması gerekiyor. Bunlardan bahsetmezlerse öbür yandan çalıştırın. Web sitenizin, iyi sıralama yapmanıza yardımcı olmak için Internet üzerindeki diğer web sitelerinden bağlantılar gerekir. Linkler, oy güvenliği gibi davranır; ne kadar çok, siteniz o kadar güçlü olur. Bağlantıları elde etmek için birkaç hızlı yol var ancak bağlantı kurma uzun bir süreçtir, ancak zaman ya da masrafa değecektir.

Bağlantı kurma kampanyalarında dikkat edilmesi gereken bir şey, daha sonra bağlantı oluşturan daha küçük web sitelerinin oluşturulmasıdır ana sitenize geri dönün. Teorik olarak kötü bir fikir değil gerçeği arama motorlarının doğası gereği, internet üzerinden mevcut kurulmuş sitelerden asıl olarak ana sitenize kaliteli bağlantılar kurmak için harcanacak zaman ve para harcamalarıdır

4) SEO işlemini nasıl ölçüyorsunuz?

Yeni araçların ve teknolojinin ortaya çıkması, arama motoru optimizasyonunun ölçülmesini sağladı ve web sitenizin genel başarısı her zamankinden daha kolay hale geldi. Başarılı bir arama motoruna optimize edilmiş site veya kampanyanın bir diğer önemli bileşeni, uygun metrik araçlarının yüklenmesi ve hem işletmeye alınmış olan şirket tarafından hem de site sahibinin incelemesidir. Birçok şey gibi, arama motoru optimizasyonu çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir, bu nedenle uygulama teknikleri önemlidir, ancak ölçme ve rafine etme sonraki başlıca adımlardır.

5) Tıklama başına ücretle pazarlama ile başlıyor musunuz?

İyi bir arama motoru optimizasyonu kampanyası, tıklama başına ücretlendirme pazarlamasıyla başlamalı ve komisyon şirketine karşı olmaya çalışsalar dahi en azından bunu önermelidir.

Neden tıklama başına ücretli pazarlamayla başlamalıyım? ?

Peki, neden ücretli arama (PPC) ve organik arama ( arama motoru optimizasyonu ) arasındaki farkı anlamak için tıklama başına ödeme pazarlamacılığına başlamanızın nedenini anlamak için. Organik arama motoru optimizasyonu uzun bir süreçtir. Sitenizi ilk kez başlattığınızda, arama motorlarının sizi yerleştirmesi haftalar veya aylar sürebilir. Bunun üzerine, rekabet koşulları açısından iyi derecelendirmenin aylar ve bazen yıllar sürecektir. Ayrıca, organik arama motoru optimizasyonu binlerce farklı anahtar terim ve cümle için yapılmaz. Genellikle bir avuç terim içerir ve çok spesifiktir.

Öte yandan ücretli arama pazarlama veya ücretli arama hemen; hemen kitlenizin önünde durmanıza izin verir ve genellikle binlerce anahtar cümle içerir. Bazı anahtar cümleler arandığında reklamları veya listeleri tam anlamıyla ödeyeceksiniz.

Sitenizi iyi organize etmek için yardımcı olan küçük ayrıntıların hepsine zaman ve para harcamak için önce (arama motoru optimizasyonu) nasıl biliyorsunuz Hangi terimleri seçmelisiniz?

Araştırma! Bu araştırmayı biriktirmenin en iyi yolu (nitelikli müşterileri getirirken) ücretli arama yöntemidir. Ücretli arama, nihai araştırma aracıdır ve sitenize müşteri, yol açan, satış vb. Almalarına yardımcı olacak arzu edilen trafiği sürdürecek olursak, daha az popüler veya az istenen terimleri ayıklayabilir ve iyi performans gösteren anahtar terimleri aydınlatmaya yardımcı olur.

Bu beş soruyu sorun , cevap sorularını dikkatle analiz edin ve en iyi kararınızı kullanın!