SEO

SEO – A Web Sitesinin İç Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu veya SEO'da hem iç hem de dış optimizasyon arama motorlarında olumlu bir sıralama elde etmek açısından önemlidir. Dahili optimizasyon, web sitenizde ve içeriğinde, görünüşünde, erişilebilirliğinde vb. Uygulayabileceğimiz iyileştirmelere atıfta bulunmaktadır. Diğer taraftan harici optimizasyon, çevrimiçi medyada web sitemizin görünürlüğünü artırmak için kullanabileceğiniz teknikleri ifade eder. Web sitesinin arama motorları tarafından sıklıkla endekslendiğinden emin olmak için hem dahili hem de harici optimizasyon tekniklerini uygulamalısınız.

Takip etmeniz gereken az sayıdaki önemli dahili optimizasyon teknikleri şunlardır:

1. Kaliteli içerik oluşturun, çünkü içeriğin kral olduğu yaygın bir deyimdir. Kalite içeriği, siteyi arama motorlarıyla çok popüler hale getirmek için uzun bir yol kat edebilir.

2. Bir web sayfasını işlevsel, erişilebilir ve kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde yapılandırın ve tasarlayın.

3. Her bir sayfada ilgili içeriğin benzersiz başlıklarını ve açıklamalarını oluşturun. Başlıklar ve açıklamalar, arama motorları tarafından ilgili terimlerin tanımlanması için başlangıç ​​noktalarıdır.

4. Web sitenizi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirin: Flash içeriğini, çerçeveleri veya JavaScript'i sınırlayın. Bu tür içerik Google Panda'nın sitenin farklı sayfalarından veya bölümlerinden bilgi izlemesini veya izlemesini zorlaştırıyor.

5. Web sitemizin kodlamasında bir site haritası oluşturun, böylece Google Panda içeriğini kolayca tespit edebilir ve indeksleyebilir. Bir site haritası, sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olan web sitesinin görünürlüğünü geliştirmeye yardımcı olur.

6. Tasarım deneyimini geliştirerek kullanıcı deneyimini geliştirin ve hemen çıkma oranlarını azaltmayı deneyin. Bilmeyebilirsiniz, ancak Panda her ziyaretçinin bir sitede geçirdiği süreyi önemli ölçüde artırıyor. Harcanan zaman daha uzun olduğunda, site daha sık dizine eklenir.

7. Siteyi güvenilir bir web sunucusunda barındırabilir, böylece her zaman erişilebilir olur. Site her zaman erişilebilir değilse, Google Panda tarafından yok sayılır ve sıralaması ciddi şekilde etkilenir. Bu nedenle, iyi bir web barındırma şirketinin hizmetlerini seçmeniz önemlidir.

8. Sitedeki anahtar kelimeleri vurgulamak için kalın veya italik kullanın. Bunu yaptığınızda, Panda'nın sitenizin amacını anlaması daha kolay hale gelir. Dizin oluşturma yazılımının web sitesini alakalı arama sorguları ile eşleştirmesi de daha kolay hale gelir.