SEO

SEO Altın: Backlinkler

Bu serinin ilk yazısında, gizli SEO Sos olarak, iç, dış ve gelen bağlantılar hakkında konuştuk. Bu gönderide, sitenize organik arama optimizasyonunda destek sağlayacak iyi backlink'leri nasıl ve nerede oluşturacağımızı ele alacağız.

Backlinking'e Başlarken

Ayrıca gelen bağlantılar olarak da adlandırılan geri bağlantılar, diğer web mülklerinden web mülkünüze bağlantılar. Sitenin bir kısmının otoritesinden geçmesine izin veren bir backlink için, geldiği sitenin ideal olarak çok sayıda iyi gelen bağlantıya sahip olması gerekir.

Web siteleriyle ilgili sıralama ve diğer bilgileri sağlayan Alexa, size ne çeşit olduğunu gösterebilir. Bir sitenin sahip olduğu yetki:

Yani, köpek eğitim araçlarını ve tekniklerini satan bir siteyi çalıştırıyorsanız, sitenizin CNN'den aldığı ve devrim niteliğindeki köpek eğitimi uygulamalarınızın öne çıkarıldığı bir bağlantı – çok değerli olacaksa, ve arama motoru sayfa sonuçlarında (SERPS) büyük bir destek vermelisiniz.

Tabii ki, CNN gibi bir siteden bir bağlantı almak sizin için ciddi bir çaba gerektirecektir, ancak zaman ve enerjiye değecektir. içine koydun

1. Site Dizinleri

Dizinler, geri bağlantı kurmaya başlamak için iyi bir yer. Yahoo veya DMOZ ile başlayabilir veya sektörünüzdeki dizinler için bir Google araması yaparak işe başlayabilirsiniz. Dizinlerde listelenmek genellikle ücretsizdir, ancak listeniz görünmeden önce biraz zaman alabilir.

2. Forum

Sektörünüzde öne çıkan ve saygı duyulan çeşitli forumları zaten biliyor olabilirsiniz. "Köpek eğitim forumları" ile ilgili bir arama 8 milyonun üzerinde sonuç getiriyor! Araştırmanızı yapın ve SERPS'in ilk sayfasındaki forumlardan herhangi birinin Alexa tarafından iyi bir şekilde sıralandığını öğrenin. Ayrıca forumun geri bağlantıya izin verdiğinden emin olmak istersiniz. Bu foruma kayıt olduktan sonra, tartışmalara aktif olarak katılın – gönderilerinizin (değerli geri bağlantıları ile!) Spam olarak kabul edilmemesi için kendinize yararlı olun.

3. Basın yayınları

İşletmeniz her zaman çevrimiçi bir basın bildirisi gönderdiğinde, sitenize değerli geri bağlantılar oluşturuyorsunuz. Bağlantı metninizin site adınızı içerdiğinden (veya başka bir şekilde alakalı olduğundan) emin olun ve düzenli olarak ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında basın bültenleri gönderin.

4. İlgili Web Siteleri

İşletmenizin veya hizmetinizin başka bir web sitesiyle yakın bir şekilde hizalanmış olması durumunda, web yöneticinize sitenizi blog günlüğüne dahil etme veya web إعلانınızı sayfalarına yerleştirme ile yaklaşabilirsiniz. Açıkçası, sitenize gelen bu tür bir bağlantı için ödeme yapıyor olabilirsiniz, ancak yine de çok değerli olabilir.

Belirli bir sitenin bağlantılar içeren yorumlara izin verip vermediğine bağlı olarak, uzmanlığınızın veya teklifinizin yorum yazdığınız makaleye veya yayına değer eklediği diğer ilgili sitelere de yorum yapabilirsiniz. Ancak, birçok sitenin "nofollow" bağlantılarına sahip olduğunu unutmayın. Bu, sitenin sıralamasından yararlanmayacağınız anlamına gelir.

5. Makale Dizinleri

Makale pazarlama, web sitenize geri bağlantılar oluşturmak için standart bir yöntemdir. İçeriğinizi rahat bir şekilde yayınladığınız ve makalelerinizi düzenli olarak yayınladığınız iyi bir makale dizini bulun. Yayınladığınız her seferinde, sitenize bir geri bağlantı ekleyin. Böylece, kullanıcılar sizi kolayca bulabilir ve siteniz iyi değerlendirilmiş bir karakol bağlantısından faydalanacaktır.