SEO

SEO Amaçlı Büyük Makaleler Yazmak

Hiç kimse kendilerine bir şey sunamayacaklarını düşündüğü bir web sitesine gitmek istemiyor. Makale yazımı, kullanıcıları web sitelerine çekmek için harika bir yol haline geldi, ancak herkes bunda başarılı değil. Kişilerin dikkatini çekmenize yardımcı olacak harika makaleler yazmak isterseniz buradaki ipuçlarını deneyin.

Makale yazarken yapmanız gereken bir şey, okuyucunun dikkatini çekecek emirler kullanıyor. Çoğu zaman insanlar makalelere rastlarlar ve tek başlarına dayanıp onları okumamayı seçerler. Dikkatini çekecek bir başlık bulmak için elinden gelenin en iyisini yapmak zorundasın, onlardan daha fazla okumak için neler bekleyebileceklerini bilmelerine izin verin.

SEO söz konusu olduğunda anahtar kelimeleri kullanmak çok önemlidir. Makale yazarken bunu aklınızda bulundurun. Yazdığınız kelimelerin mantıklı gelmediği çok fazla anahtar kelime koymamalıysanız da, arama motoru örümceklerinin ilgisini çekecek kadar anahtar kelime kullanmanız gerekir. Makalenin başlığı içerisinde anahtar kelimeler kullanmak da iyi bir fikirdir. Arama motorunun dikkatini ve hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir içerik yazdığınızdan emin olun.

Grafikler sadece genel web sitesi içeriği içindir. Onları makale ile ilişkili olarak kullanmak iyi bir fikirdir. Dikkat çekmek için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan bu yana harika grafikleri kullanmak, sokağınızın tam üzerinde olmalıdır. İyi görünen ancak yazdığınız yazı ile alakalı herhangi bir grafik kullanmayın. Bu, yazdığınız şeylerin spam gibi görünmesini sağlayacaktır.

Asla bir profesyonel gibi bir makale yazmaya kalkışmayın ve güneş altında her şeyi biliyorsunuzdur. Büyük bir kitleye hitap edebilmek için makaleler yazıyorsunuz ve herkes aynı beceri düzeyinde değil. Bunun ne olduğunu tam olarak açıklığa kavuşturmadıysanız, sattıklarınız için kimsenin para kazanmasını bekleyemezsiniz. İnsanları hızlı konuşmaya çalışmak, onları kaybetmelerini sağlamanın kesin bir yoludur.

Makale yazarken, kullanıcıya sunduklarınızla ilgilenmelerini sağlamak için kullanıcıya yeterli bilgiyi verin. Çok uzun süredir ortada ilgisini kaybedecek yazıları yazmayın, ancak insanların söyledikleriniz konusunda ciddi olduğunuzu göreceğinden yeterince uzun tutun. Makale özellikle uzunsa, kullanıcıların tüm içeriği bir sayfada olmamak yerine sayfayı açabileceklerinden emin olun. Okuduklarını bitirmek için çok fazla ilerlemek zorunda kaldıklarında birçok kişi kapanır.

Artık daha iyi makale yazmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarıyla silahlandığınız için, oraya çıkmanız ve denemenizin zamanı geldi. Pratik sizi hiçbir zaman daha iyi kılmayacağı için, dikkat etmeniz biraz zaman alırsa, cesareti kırmayın.