SEO

SEO – Arama Motorları Sitenizi Nasıl Alınır?

Günümüzde insanlar interneti işletmelerini pazarlamak ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış üretmek için kullanıyor. Ancak, web sitenizi başarılı bir şekilde İnternet üzerinden pazarlamak için, onu arama motorlarında listelemeniz gerekir. Nasıl yapılır? SEO’yu web sitenize uygulayabilirsiniz.

SEO sürecinin ilk adımı, web sitenizin arama motorları tarafından dizine eklenmesidir. İnternet yöneticilerinin internetteki web sitelerinin çoğunluğu, web yöneticilerinin onları arama motorlarına göndermeleri nedeniyle dizine eklenmiştir. Aksine, çevrimiçi olarak bulunmaktalar.

Web sitenizi dizine eklemek için öncelikle arama motorlarının yeni web sitelerini nasıl bulduğunu bilmeniz gerekir. Temel olarak, yeni web sitelerinin bulunmasının iki yolu vardır. Öncelikle, Google ve Yahoo, bazı web sitelerinde düzenli olarak yeni içerik arar. Bu web siteleri, bloglama platformları WordPress ve Blogger gibi yeni içeriklerle düzenli olarak güncellenmektedir. Arama motorları da EzineArticles ve Digg, Reddit ve StumbleUpon gibi sosyal medya siteleri gibi makale dizini seviyorum.

İkinci yol arama motorları web sitelerini bulmak için web sitenize geri bağlantı yoluyla. Web sitenize giden bir bağlantı bulduklarında, sitenize bağlantı popülerliği kazandıracaklardır. Popülerliği, sitenizin organik listelerinde sıralamasını belirlemek için kullandıkları çok önemli bir faktördür. Bu nedenle, yüksek bağlantı popülerliğine sahip olmak sitenizin iyi bir organik sıralama elde etmesine kesinlikle yardımcı olacaktır.

Web sitenizin arama motorları tarafından dizine eklenmesi için birkaç yol vardır. Birincisi, web sitenizi sosyal medya sitelerine göndermektir. Bu siteleri tek bir günde birkaç kez ziyaret edebildikleri için, web sitenizin Google ve Yahoo tarafından fark edilmesine daha yüksek bir şansınız var. Başka bir yol, ilgili sitelerde backlink oluşturmaktır. İlgili sitelerin bir bağlantı yerleştirip sitenize dönmesini sağlayarak, arama motorları bağlantıyı takip edip sitenizi daha hızlı keşfedebilir.

SEO'dan sonuçları etkili bir şekilde almak için, web sitenizin arama motorları tarafından dizine eklenmesi yeterli olmaz. Temiz kodlama ve iyi bir mimariye sahip bir web siteniz olması gerekir. Ayrıca web sitenizin önemli sayfalarına önemli anahtar kelimeler veya anahtar sözcükler yerleştirmeniz gerekecektir. Daha da önemlisi, sitenizde kullanışlı ve anahtar kelime optimize edilmiş içerik sağlamak, arama motorlarındaki organik sıralamalarınızı kesinlikle artıracaktır. Çok fazla anahtar kelimeyi bir sayfaya sığdırmamaya dikkat edin. Web ziyaretçileriniz için yazdığınız arama motorlarını değil, yazdığınızı unutmayın. İçeriğiniz optimize edilmiş bir anahtar kelime ise ancak potansiyel müşterileriniz için herhangi bir anlam ifade etmiyorsa, SEO'nun amacını yeniyorsunuz.