SEO

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ve Nasıl İşinize Yararlanabiliyor?

Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

Ayrıca SEO olarak da bilinen Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarından organik veya arama sonuçları ile bir web sitesine trafik hacmini ve kalitesini arttırmak için bir süreçtir. Şirketinizin web sitesi, Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP) sıralandığında, sitenizi daha fazla ziyaretçi ziyaret edecektir.

Sitenin alaka düzeyini artırmak için bir pazarlama stratejisi olarak, SEO danışmanları arama algoritmalarının nasıl çalıştığını ve kullanıcıların aradıklarını düşünür. Bir SEO süreci, bir site kodlama ve yapı, içerik ve metin yazarlığı, site sunumu ve arama motorlarının şirketinizin web sitesini dizine eklemesini engelleyecek diğer problemleri de içerebilir. Şirketinizin web sitesi, arama motorları tarafından dizine eklenmemişse, sitenizde arama motorlarında yüksek görünürlük sıralaması elde etme şansınız olmayacaktır. Bu nedenle, işletmelerin SEO'nun notlarını almaları ve web sitelerinin arama motorları tarafından düzgün bir şekilde endekslendiğinden emin olmaları son derece önemlidir.

"SEO" terimi ayrıca "Arama Motoru Doktoru" na da başvurabilir. Bu, müşterileri adına arama motoru optimizasyonu işlemini yürüten ajanslara ve danışmanlara ve şirket içinde SEO hizmetleri gerçekleştiren çalışanlara yansıyan bir endüstri terimidir. Her ajans ve danışman kendi SEO metodolojisine sahiptir; Bu nedenle, web siteleri için yüksek organik sıralama elde etmek için farklı yöntemler kullanabilirler. Çoğu durumda, etkili bir SEO'ya sahip olmak için, bir sitenin HTML kaynak kodunda değişiklik yapılması gerekebilir, SEO taktikleri web sitesi geliştirme ve tasarımına dahil edilecektir. Bu yüzden hemen hemen tüm güvenilir SEO ajansları ve danışmanları ilk önce herhangi bir SEO sürecine başlamadan önce bir web sitesinin tasarımına ve arka plan mimarisine bakacaktır. Bu, SEO'nun etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

İşletmeler için Pazarlama Stratejisi Olarak Arama Motoru Optimizasyonu

Peki işletmeler SEO'yu bir pazarlama stratejisi olarak nasıl kullanmalıdır? SEO'nun bir şirketin web sitesine uygulanmasının birincil amacı, hedeflenen trafiği yönlendirmektir. Göz izleme çalışmaları, arama yapanların bir arama sonucunu yukarıdan aşağıya ve soldan sağa taradığını ve ilgili sonuçları aradığını göstermiştir. Bu nedenle, siteniz organik listelerin üst sıralarına yakınsa (organik listeler, SERP'nin sol tarafında listelenen web sonuçlarına başvurur), büyük olasılıkla sitenizi ziyaret edecek olan arama yapanların sayısını artırır.

Başarılı bir çevrimiçi pazarlama kampanyası aslında SEO'yu içeriyor olabilir, ancak aynı zamanda arama motorlarında ücretli reklamların kullanılmasından, site ziyaretçilerinin sorgulama veya çevrimiçi satış yoluyla harekete geçmelerini sağlamak için yüksek kaliteli web siteleri oluşturma ve analitik programların oluşturulmasını da içerir. site sahiplerinin başarılarını ölçmelerine ve bir sitenin dönüşüm oranını iyileştirmelerine izin vermek.

İşletmeler için SEO'nun Faydaları

İşletmeler, marka bilinirliğini artırmak, satış fırsatları elde etmek veya satış gelirlerini arttırmak için birçok açıdan SEO'dan yararlanabilir. Aşağıdakiler işletmelerin SEO'dan alabileceği faydaların bir listesidir:

o Daha fazla hedefli trafik alın. SEO, ürün veya hizmetinizi etkin bir şekilde arayan sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırabilir.

o Marka bilincini artırın. SEO markanıza yüksek bir uluslararası profil verebilir. Ayrıca, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için ilgili ürün / hizmet anahtar kelime öbeklerini optimize ederek, herhangi bir yeni hizmet veya ürün için marka bilinirliği oluşturmak için SEO kullanabilirsiniz.

• Markanızı 7/24 pazarlayın. SEO ile, web siteniz haftada 7 gün, haftada 7 gün maruz kalıyor – durmadan.

o Daha yüksek satışlar. SEO size hedefli trafik getirdiği için, ürününüzün veya hizmetinizin artan satışları anlamına gelebilir.

Uzun süreli konumlandırma. Düzgün optimize edilmiş ve tasarlanmış bir site oluşturulduktan sonra, organik girişler üzerindeki sıralamalar, Tıklama Başına Ödeme (PPC) Reklamcılığı maliyetinin devam ettiği yerde tutarlı olmalıdır.

o Dolar için daha fazla değer. Şirketinizin web sitesi çeşitli anahtar kelimeler için yüksek organik sıralama elde ettikten sonra, her ziyaret için ödeme yapmanız gerekmeyecektir. PPC Reklamcılığı için, arama motorlarında yüksek sıra görünürlük elde etmek için, her tıklama veya sitenizi ziyaret etmek için ödeme yapmanız gerekir.

Ancak, başarılı bir SEO uygulamasına sahip olduğunuzdan emin olmak için, özel SEO ajansı sitenizi optimize ederken arama motoru kurallarına uymasını sağlamak gerekir …

White Hat SEO VS Black Hat SEO

Ne zaman SEO gelince, orada düşünceleri 2 okul vardır – Black Hat SEO vs White Hat SEO. White hat SEO, arama motorlarının iyi uygulama ve siyah şapka olarak önerdiği tekniktir. SEO, arama motorlarının onaylamadığı tekniklerdir. Beyaz şapka SEO uygulayan SEO danışmanları için, uzun bir zaman süren sonuçlar üretme eğilimindedir. Siyah şapka SEO teknikleri başlangıçta iyi sıralamak için bir web sitesi alabilir, ancak arama motorları ne yaptığını keşfettiklerinde site her zaman geçici veya kalıcı olarak yasaklanacaktır.

Bu nedenle, SEO endüstrisindeki en iyi uygulamaları bilmeniz ve hesabınızı yöneten SEO ajansının arama motorlarına uygun teknikler kullandığından emin olmanız çok önemlidir. yönergeler ve yükümlülükler aldatma yok.

Beyaz şapka tekniği, genellikle arama motorları değil, kullanıcılar için içerik oluşturmak olarak özetlenir. Oluşturulan içerik, algoritmaların amaçlanan amacından yararlanmalarını amaçlamak yerine, arama motoru örümcekleri için kolayca erişilebilir olmalıdır. Dolayısıyla, genel hedefimiz, hedef kitlenizle alakalı içerikler oluşturarak güvenli tarafta kalmaktır. Arama motorları alaka düzeyine değer verir. Sitede yer alan içerik arama yapanların aradığı şey ise kesinlikle bir siteyi organik listelemelerinin üst sıralarına yerleştirmek isterler.

Siyah şapka tekniği genellikle arama motorları tarafından onaylanmayan veya aldatmayı içeren sıralamaları iyileştirmeye çalışan teknikleri içerir. Yaygın bir siyah şapka tekniği, web sitesinin arka planına benzer bir metin veya ekran dışı olarak gizli metin kullanmaktır. Gizleme olarak bilinen bir diğer yaygın teknik, sayfaya bir insan veya bir arama motoru örümceği tarafından erişilip erişilmediğine bağlı olarak farklı bir sayfa yüklemektir.

Arama motorları, siyah şapka tekniklerini kullanan siteleri organik sıralamalarını azaltarak veya hatta veritabanlarından tamamen yok ederek cezalandıracaktır. Bu, rakiplerinizin büyük anahtar ifadeler için yüksek sıralamaları nedeniyle arama motorlarından bedava organik trafiğin tadını çıkarırken çok fazla zemini kaybedeceğinizden, iş açısından çok maliyetli bir hatadır. Ünlü bir örnek Şubat 2006'da yapıldı ve Google, BMW Almanya'yı siyah şapka yöntemlerinin kullanımı için veritabanından kaldırdı. Ancak şirket, rahatsız edici sayfaları hızlı bir şekilde özür diledi ve temizledi ve geçmişten Google'ın veritabanına geri yüklendi.

Bu nedenle, SEO ajansınızın siyah şapka yöntemlerinden uzaklaştığından emin olmak çok önemlidir. Satış ve kar kaybına dönüşecek arama motorları tarafından kara listeye alınmak istemeyeceksiniz.

Anahtar Kelime Araştırması – Başarılı SEO Uygulamasının Temel Faktörü

Google, Yahoo, MSN Live ve AOL gibi büyük arama motorları her gün çok fazla arama yapıyor. SEO’yu web sitenize uygulamadan önce, hedef kitlenizin sunduğunuz ürün veya hizmeti aramak için hangi anahtar kelime öbeklerini veya anahtar kelimeleri kullandığını bilmelisiniz.

İster beğenilsin ister sevmesin, pek çok insanın şirketinizi hiç duymadığı bir şans var. Bu insanlar sizin müşterileriniz olabilir, sadece sizi arama motorlarında bulabilir ve sizden satın alabilirler. Yeni bir müşterinin inşası için bina bilincinin ilk adım olduğu kabul edilmektedir. Örneğin, birileri o yeni araba hakkında bir TV إعلانı gördüğünde, o anda bir otomobil için piyasada olduğunu umarsınız. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda bu durumda nispeten az insan var. TV reklamını gören kişilerin çoğunluğu şu anda bir araba satın almakla ilgilenmiyor. Ama bir gün yapacaklar. Bu nedenle, reklamverenler mesajların – reklamlarındaki otomobil ve şirket adının modelinin görüntüleyenlere yapışacağını – biliyorlar. Bir araba almaya hazır olduklarında mesajı daha sonra hatırlayabilecek akıllar. SEO için aynıdır.

Arama yapan kullanıcılar, sitenizin Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP) listelenmediği sürece, şirketinizin belirli bir ürün veya hizmet hizmeti sunduğunu bilmeyebilir. Listeni görmedikçe, seni düşünmeyecekler. Çoğu zaman, ilk kez bir ürün veya hizmet arayan arama yapan kişiler, yalnızca bilgi topladıkları için belirli bir şirketin veya markanın farkında olmayabilirler. Ancak, arama pazarlama danışmanlığı iProspect tarafından yapılan bir araştırmaya göre, izleyicilerin yüzde 55'inden fazlası, arama sonuçlarının en üstünde listelenen büyük markaları görmeyi bekliyor. Aynı çalışma aynı zamanda, arama yapanların yüzde 66'sından fazlasının, arama sonuçlarının en üstünde listelenen sitelerin kendi alanlarında en iyi şirketler olduğuna inandığını göstermektedir. Bunun şirketinizin marka bilinirliğini nasıl etkilediğini hayal edebiliyor musunuz? Şirketinizin web sitesi, arama sonuçlarının en üstünde yer almıyorsa, şirketinizi aklında "büyük bir marka" olarak görmeyeceklerdir. Bu nedenle, hedef müşterilerinizin sunduğunuz ürün veya hizmeti bulmak için kullanacağı anahtar sözcükleri veya anahtar kelime öbeklerini optimize etmeniz çok önemlidir.

Peki hangi anahtar kelimeleri veya anahtar kelime öbeklerini seçmelisiniz? İşletmeler, web sitelerinin içeriğiyle alakalı anahtar kelimeleri hedeflemelidir. Temel olarak, anahtar kelimeler "Çok Sıcak Anahtar Kelimeler", "Sadece Doğru Anahtar Kelimeler" ve "Çok Soğuk Anahtar Kelimeler" olan 3 türe ayrılabilir. Çok Sıcak anahtar kelimeler, dönüşüm elde etmek için yeterince hedeflenmeyen "Aircon" ve "Translation" gibi tek kelime arama terimleridir. Bu anahtar kelimeler genellikle yüksek arama hacmine sahiptir (doğal olarak optimize etmek caziptir), ancak dönüşüm, "Just Right" kategorisine giren anahtar kelimeleri hedeflemek kadar ideal olmayabilir. (Örnekler için: Aircon Servisi, Çeviri Ajansı Singapur ") Bu" Just Right "anahtar kelimelerini optimize ederek, işletmeler web sitelerine daha fazla hedefli trafik çekebilir ve dönüşüm şansını artırabilir.

Doğru anahtar kelimeleri seçmek, herhangi bir şeyin gerçek başlangıcıdır. SEO eforu Hedeflemek için doğru anahtar kelimeleri belirledikten sonra, arama motoru optimizasyonunun çalışmasına başlayabilirsiniz.

Neden dışarıdan SEO'ya ihtiyacınız var?

SEO çok zaman alan bir süreçtir. Sürekli ince ayar ve izleme yapılması gerektiğinden, şirketiniz için optimizasyon planını planlamak üzere bir arama motoru optimizasyonu ajansı kiralamanız tavsiye edilir.

Profesyonel bir SEO ajansı sitenize bakacak ve arama motoru sıralamanızı ve web sitenizin trafiğini artırma önerileri, web sitenizi optimize etmeye başladıktan sonra, ilerlemeyi bilmeniz için öneriler ve izleme raporları sunacaktır.

st, başarılı bir optimizasyon sonuçları elde etmek için, kendi BT departmanınız varsa, SEO ajansınızın web sitenizin tasarımcısı ile yakın bir şekilde çalışması çok önemlidir. Bunun nedeni, şirketinizin web sitesinin yüksek organik sıralamalara ve dönüşümlere ulaşmak için görsel olarak çekici ve arama motoru dostu olması gerektiğidir.