SEO

SEO: Arama Sıralamanızı Kendinizden Koruma

İnternet pazarlamacılarına sayfa sıralarını iyileştirmede yardımcı olmak için web'de ücretsiz olarak sunulan zengin bir arama motoru optimizasyonu ipuçları vardır. Dikkat! Birçoğu modası geçmiş ve dikkatlice kültürlenmiş sıralamanızı yok edebilir.

Sitenizi daha fazla arama dostu hale getirme hakkında bilgi okurken, her zaman gönderildiği tarihi kontrol edin. İnternetteki tüm tarihin, ortalama bir kişi olarak yaşadığı tarihin sadece on yıl kadar sürdüğünü hatırlamak önemlidir. İnternetin inanılmaz kolektif hafızası nedeniyle, birçok eski bilgi hala etrafta dolaşıyor.

Bu on yılda çok uzun bir yol kat ettik – özellikle internetteki bilgilerin nasıl endekslendiğine ya da düşündüğünüze göre web sitenizin arama motoru sıralamasının nasıl belirlendiği konusunda. Daha yüksek bir arama sıralama elde etmek için tüm "hileler" bir ömrü vardır. İlk başta çılgınca başarılı olabilirler, arama motorlarındaki hataları gidererek trafikte çekebilirler. mantık. Teknik yeterince yaygın hale geldiğinde, arama motoru programcıları kendi algoritmalarını not eder ve ayarlar.

Geride, sisli geçmişte (1996 ya da öylesine) bu süreç oldukça uzun sürebilir ve sonra "hile" işe yaramazdı. Günümüzde arama motorları tarafından bir istismar ve düzeltme keşfi arasındaki pencere çok daha küçüktür. Dahası, arama motorları kinci hale geldi ve yanlış trafik alma yöntemini kullandığınız için sizi yasaklayabilir. Geçiminiz için Google'a ve diğer motorlara güveniyorsanız, bu tam bir felaket anlamına gelebilir!

Bilge olun ve size "aldatmaca" hisseden herhangi bir teknikten kaçının. Önlenmesi gereken yaygın olarak tekrarlanan teknikler şunları içerir: bir siteye veya aynı içeriğe sahip birden çok siteye işaret eden birden çok alan; "görünmez" anahtar kelimeler, metni arka planla aynı renkte kullanır; Aynı anahtar kelimeyi bir defada birden çok kez listeleme; hemen farklı bir alana yönlendiriliyor; ve çok daha fazlası.

Vicdanınız rehberiniz olsun. Sıralamanızı iyileştirmek için yeni bir yol denemeden önce, hile yapmak gibi bir şey olup olmadığını kendinize sorun. Cevabınız hayır ise bile, bilgilerin güncel olduğundan emin olun, ya da artık olmayan bir arama sıralaması algoritmasını memnun etmek için sayfanızı değiştirerek zaman harcıyor olabilirsiniz.