SEO

SEO Başarısı İçin Yapısal Verilerin Neden Kritik Olduğunu

Yapısal Veri, arama motoru örümceklerine ilgili verileri kanıtlamanın bir sonraki adımıdır. Yapısal Veriler, web sitenizi taradıklarında web örümceklerine sentezlenmiş veriler sağlar, böylece görüntüleyen için zengin ve bilgilendirici snippet'ler oluşturulabilir. Tüm bu süreç aramayı kolaylaştırır ve kullanıcı daha rafine bilgiler alır. Bugün bütün dünya bilgi aç. Herkes çok daha hızlı bir şekilde daha fazla bilgi istiyor. Ancak, arama motoru tarayıcılarının sayfanızdaki içeriği anlama sınırlamaları vardır.

Onlar insan değil, botlardır ve dolayısıyla kelimelerin yorumlarını anlayamazlar. Ancak, araştırmacılar için en iyi ve en uygun sonucu bulmak hala onların görevidir. Bu sınırlama artık arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) gösterilecek sayfaların seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Arama motorları, bu bilginin geçerlilik düzeyine göre sentezlenmesi için proaktif bir politika benimsemeye başlamıştır, böylece son kullanıcı daha doğru bilgi edinir ve benzer görünen yüzlerce işe yaramaz sonuç elde etmek zorunda kalmaz.

Mobil aramalara olan bağımlılığın artmasıyla birlikte, son kullanıcının emrindeki sabır, zaman ve kaynaklar oldukça zorlayıcı olduğundan, bu durum daha da önemli hale geldi. Yapısal Veri, arama motoru örümceklerinin web sitenizi taramasına ve ilgili bilgileri aynı & # 39; niyetle & # 39; Araştırmacının şartına göre.

Peki yapılandırılmış veri nedir?

Yapılandırılmış veriler, sayfanın içeriğini tarayıcılara açık hale getiren rafine edilmiş ve kategorize edilmiş verilerdir. Sayfanın içeriğini önceden tanımlanmış parametreler altında sınıflandırır, böylece arama motorları arama yapan kişiye neyin sunulduğunu bilir. Yapısal veriler, arama motorlarının sayfaların içeriğini gerçekten doğru bir şekilde anlamasını sağlamak için stres yaratır. Böylece, sayfanın rastgele yerleştirilmiş anahtar kelimeler tarafından aldatılmış olan sayfalarının rastgele snippet'lerini gösterecek, ancak sayfanın içeriğini ayrıntılı olarak bilecek bir araç olarak kalmaz. Sayfadaki HTML işaretlemesindeki tarayıcılar için yapılandırılmış veriler, görüntüleyen için sayfanın zengin snippet'lerini oluşturabilecekleri şekilde kullanıma sunulmuştur. Web sayfanızın yapısal verileri varsa, daha doğru bilgiler görüntüleyiciye gösterilebilir.

Nasıl çalışır?

Google'ın Yapısal Veri İşaretleme aracı, bu konseptte tamamen yeniyseniz, sizin için başlangıç ​​noktası olabilir. Farklı bilgi türlerini tanımlamanıza ve veri alanlarını buna göre etiketlemenize olanak tanır. Yapılandırılmış veriler, web sayfasındaki içeriğin amacını açıklamaya odaklanır. Web sayfanızın bir etkinlik hakkında söylediği gibi, kullanıcının bunu doğru bir şekilde göstermesini sağlayın. Böylece, kullanıcı tam ayrıntıları aramaya daha az zaman harcar. Burada, Semantik işaretleme, sizin tarafınızdan sağlanan bilgilerin, arama motorlarının kolayca çıkabileceği ve ilgili verileri açabileceği kodlanmış bir dilde ölçmek için kullanılır.

Nasıl yapıldı?

Google, Yahoo, Bing vb. Gibi arama motorları yapılandırılmış verileri tanıtmak için kullanıcıların en alakalı bilgileri kolayca alabilmeleri için koordineli bir şekilde öne çıktılar. Bu amaçla Schema Markup, sistematik bir veri kullanır, böylece bilgi kolay bir şekilde güvenilir bir şekilde kullanılabilir hale getirilebilir ve son derece alakalı kalır.

SEO'ya nasıl yardımcı oluyor?

Web sitelerinize yapılandırılmış veriler sağlamak, arama motorlarının iyi kitaplarında kalmanın en iyi yolu olabilir çünkü birden fazla avantajı vardır.
• Yüksek alaka düzeyi: Yapısal veriler, arama motorlarının aramalar için yüksek alakalı sayfalar almasını sağlar. Şimdi bu, kullanıcının çok zaman kazandırır. Ancak, işletmelere de yardımcı oluyor. İşletmeler ürünlerine, hizmetlerine ve bilgilerine son derece ilgi duyan alakalı trafiğe sahip olurlar. Bu, nitelikli trafik elde ettikçe SEO kampanyanıza büyük yardım sağlayabilir.
• Düşük hemen çıkma oranı: Artan alaka düzeyinden dolayı, ziyaretçilerin hemen çıkma oranı önemli ölçüde azalır. Yüksek bir hemen çıkma oranının, hiçbir şirketin sahip olmak istemeyeceği arama motoru sıralamanızı olumsuz etkileyebileceğinden, bu gerçekten önemlidir.
• Daha fazla dönüşüm oranı: Artan nitelikli trafik, herhangi bir işletme için iyi bir haber olan ek bir avantaj olarak daha yüksek dönüşüm oranını birleştirir. Bütün SEO çabası genellikle işe dönüştürülebilecek nitelikli trafik getirmeye yöneliktir. Yapısal veriler tarafından verilen trafik, bu çabada size yardımcı olur. Google ve diğer arama motorları, ürün ve hizmetlerinizin onayının bir işareti olarak dönüşümleri gördüğünden, genel sıralamanıza yardımcı olur.

Zaten yapılandırılmış verileri zaten kullanmıyorsanız, şimdi yapmaya başlayın. Yapısal Veri, bağışıklık potansiyeli olan geleceğidir. Bilginin arama motorları tarafından algılanma şekli ve alaka düzeyine verdikleri önemli bir konu, saygın veya tutarsız bilgilerin görüntülendiği web sitelerinin unutulmayacağı zaman çok uzak olmadığıdır. Yirmi yılı aşkın bir süre önce Bill Gates'in İnternet'in İçeriği Kral & # 39; 'da olduğunu ve bu kategoriyi tahmininde kategorik olarak görüntülediğini yazarak, ilgili bilgilerin sağlanması internetin özüdür. Arama motorları bunu biraz daha ileri götürüyor ve sadece içerik sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılara da içerik sağlıyor.