SEO

SEO Efsaneleri Dispelled – Flash

Şu ana kadar herkes, tasarımı dahilinde Flash multimedya kullanan bir web sitesini ziyaret etti. 1996'dan beri Flash'ın kullanımı, web sitelerine animasyon ve etkileşim katma yeteneği sayesinde popülerlik kazanmıştır.

Daha yakın zamanda, Flash, müdahaleci "pop-up'ların" veya web'in üretken dağıtımında önemli bir bileşen haline gelmiştir. tabanlı reklamlar. Flash ayrıca tasarımcılara videoların web sayfalarına entegre edilebilmesini de sağlar ve bu da Web 2.0 alanının birçoğunun zengin İnternet uygulamalarını geliştirmek için Flash'ı kullanmasına neden olmuştur. Benim, Denver merkezli Fusionbox dahil olmak üzere birçok şirket, çevrimiçi video ihtiyacı olan müşterilere Flash Video Çözümleri akışı sunuyor.

Ve web sitelerine Flash dahil edilmesi hiç şüphesiz o kadar çok "flashier" arama render kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor Motor optimize ediciler (SEO), arama motorları tarafından değiştirilememesi nedeniyle, Flash'ın kullanımının uzun süredir kullanılmasına neden olmuştur. Burada anahtar kelime: sözde .

Hepimizin bildiği gibi, arama motoru oyunu günlük olarak değişir. Eğer aynı kaldıysa, oyun denemezdi. Bunun doğal güzelliği, hiç kimsenin her şeyi bilmesidir. Bunun yerine, sadece bir şey bilen oyuncular, ve hepimiz, gerçekleştirmekte olduğumuz tüm gelişmeleri yakalamak için daha çok şey öğrenmeye çalışırken pratik yapıyoruz. Böyle bir gelişme, Flash'ın evrimi ve arama bilimi üzerindeki etkisidir.

Gün içerisinde Flash dosyaları, arama motorları tarafından endekslenememiştir çünkü içerik örümceklerin dijital gözlerinden gizlenmiştir. Bu gerçeğin etkileri SEO bakış açısından kötüydü. Bu bir sır değildi. Görünmez içerik, arama motoru sıralamasını veya konumlandırmayı artırmadı. Bir şey varsa, Google, Flash dosyaları içinde bulunan içeriğin kör olduğu için, kaliteli siteler tuttu, yanlışlıkla hiç içeriğin olmadığı konusunda ikna oldu.

Yine de, birçok web tasarımcıları, düştükten sonra Flash'a (SEO kaynaklı memnuniyetimize rağmen) şaşırdı. interaktivitesinin cazibesine ve sunduğu çekici tasarım yeteneklerine bayılıyorum.

O günlerde tasarımcılar zor bir seçim ile karşı karşıya kaldılar. Daha iyi arama motoru sıralamalarını elde etmek için Flash'tan vazgeçin veya tasarımı koruyun ve site sıralamasındaki durgunluğu veya düşüşü izleyin. Flash o zamana kadar yüzeyin tam anlamıyla boş olduğu görsel olarak güzel bir uygulama oldu, şu ana kadar.

Bugün, Flash bir zamanlar olduğu gibi dramatik bir şekilde değişti. Bir zamanlar tasarımcıların ilgisini çeken seçim artık yok oldu. Flash'ı yaratan şirket olan Macromedia, artık "swf2html" olarak bilinen bir uygulamayı içeren Flash Arama Motoru SDK'sı (Yazılım Geliştirme Kiti) olarak bilinen bir ürün sunuyor. Bu uygulama, HTML biçimindeki verileri döndürerek, Flash dosyalarından (.swf) hem bağlantıları hem de metni ayıklar. Bu, Google'ın ve diğer arama motorlarının daha önce görünmeyen Flash içeriğini "görmesini" sağlar.

Bu gelişme ile birlikte, çıkarılan metin sanatsal duyarlılığa hitap eden bir şey değildir. Ancak, bu metin, çoğu zaman, davet edilmeyen ve çoğu kez de biçimlendirilmiş görünümüne rağmen, arama motoru optimizasyonunu (SEO) kolaylaştıran değerli içeriği temsil eder .

Bir Flash dosyası ve onun çıkarılmış HTML metni üzerinde büyük bir karşılaştırma yaptım. Bu makalede, nasıl çalıştığını kendiniz görebilirsiniz.

Flash dosyası örneği: [http://www.internet-marketing-analysts.com/flash_sample.html]

Çıkarılan metin örneği: [http://www.internet-marketing-analysts.com/extracted_text.html]

Bu örneği gördüğünüzde, Muhtemelen merak ediyorum, "Flash içeriğimin arama motorları tarafından görülebilir olup olmadığını nasıl anlarım?" Neyse ki sizin için Flash sunumunuzdaki metnin ne kadarının Google botları tarafından kaldırılabileceğini gösteren basit bir test var.

Flash filetype operatörünü kullanarak bir "tam arama" (alıntılar içinde ciltlenmiş) yaparak başlayabilirsiniz. .swf) Macromedia'nın aracı tarafından oluşturulan HTML çıktısının üstündeki bir metin parçasında. Daha sonra, içeriğinizin ne kadarının Google tarafından görülebildiğini görmek için sonuçları karşılaştırarak, orta ile altta aynı test metnini uygulayın.

Bu sorunun bir başka yolu da Flash CS3 kullanımıyla gerçekleştirildi. Kullanıcılar, Flash CS3'ü tek tek Flash film içeriğini dizine ekleyebilen meta etiketler (meta açıklamalar, anahtar kelimeler ve daha fazlası) ile yayınlayabilir. Linkler de endekslenebilir ve bir SEO açısından, bu harika bir haber.

Ayrıca, XML ve diğer harici komut dosyası dilleri (PHP ve diğerleri) uygulanması ile Flash şimdi grafik yüklü, daha da yüksek hızlarda web siteleri çalıştırabilir muhataplar.

Popüler yanlış algılamaya rağmen, Flash içeriğinin arama motorları tarafından doğru şekilde dizine eklenememesine rağmen, sorunun değil, tamamen çözüldüğünü gördük. Daha ziyade, yalnızca kısmen hafifletildi.

Hala bir veritabanından, XML dosyasından veya kullanıcı girdisiyle oluşturulan diğer ilgili kaynaktan çekilen dinamik içeriği kullanan Flash sunumlarında karşılaşabileceğiniz bir soruna dikkat etmeniz gerekiyor. Bu tür içerik XML dosyasının kendisinin bir parçası değildir ve dolayısıyla Google ve diğer arama motorları tarafından endekslenemez.

Ayrıca, Flash filminin çıkarılan bir çıkış oluşturduğu belirli hareket türleri söz konusu olduğunda da dikkatli olunmalıdır. çoğaltılan içerik barındırır. Önlemek için başka bir SEO sorunu.

Bu bilgi ile donanmış, şimdi Flash sunumlarınızı arama motoru dizin yeteneği ve dostu için test etmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu çözülmemiş sorunları akılda tutun veya web sitenizin size yardımcı olduğundan daha fazla konumlandırmanıza zarar verebilirsiniz.

Sonuç olarak, çoğunuz muhtemelen Flash'ın geleceğinin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Flash'ın, taşınabilir cihazlarda sunum arayüzünün birincil sağlayıcısı olmasını bekleyebiliriz.

Birçok kaynak, Adobe'nin (Macromedia'nın ana şirketi) cep telefonlarını ve PDA satıcılarını agresif bir şekilde takip ettiğini iddia ediyor. Lite "bu tür ürünlerde kullanıcı arayüzü olarak.

İlginçtir, Flash'ın bir sonraki sürümü, çevrimiçi reklamcılığın fark edilmesini sağlamak için tasarlanmış iki yeni özelliğe sahip olacaktır.

İlk olarak, kullanıcıların bir إعلانı tam olarak izlemesi gerekir. ) Bir videoyu tümüyle izlemek zorunda kaldıklarında, çevrimiçi video sitelerini çok daha az kullanıcı dostu hale getirebilecek ana videoyu görüntülemeden önce.

İkinci özellik, şirketlere verilecek olan DRM'nin eklenmesidir. Bir reklamı içeriğe bağlayabilme seçeneği ve yeteneği, aslında her ikisinin de oynatıldığını ve değiştirilmediğini garanti etmek.

Gördüğünüz gibi, Flash'ın evrimi online pazarlama alanını değiştirdi ve bunu yapmaya devam edecek. Tüm endikasyonlar, Flash'ın büyük etkisinin arama alanını dönüştüreceğini, özel web tabanlı yazılımların ve zengin uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştıracağını ve çevrimiçi olarak daha önce hiç görülmemiş düzeyde kullanıcı-marka etkileşimi yaratacağını ima etmektedir.

Müşterilerle, kendi şartlarında birden fazla platformda bağlantı kurmaya hazır olarak her zaman "açık" olmalı, bizim değil. Video, stratejik web tabanlı pazarlama mesajı dağıtımının tercih edilen yöntemi ve odak noktası haline geldikçe, oyunu "oynamayı" ve eğilimlerin bir adım önünde durmaya devam etmemiz gerekiyor. Müşterilerinize, çevrimiçi medyanın potansiyel tüketicilerinin (özellikle video) zamanlarını çevrimiçi olarak geçirdikleri yerlere yerleştirerek sizi seçme fırsatını verin.

Dünya her geçen gün daha fazla dijital bir yer haline geliyor tüketicilerin kendilerini etkilemesi. Sadece böyle bir şansın var olduğu zaman hazır olduğunuzdan emin olun, ya da tekneyi tamamen kaçırdınız.