SEO

SEO Eğitimi – 5 Etkili SEO Teknikleri

SEO öğreticisi 1 – Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler, kullanıcıların istedikleri sonucu bulmak için arama motorlarına yazdıkları kelimeler, yani 'Bir blog nasıl oluşturulur?' Şeklinde tanımlanır. Bir blog yazısı yazıyorsanız, metninizde birden çok kez anahtar kelimeleri girmeniz önemlidir. Niye ya? Daha fazla anahtar kelime kullanıldığından, web siteniz daha alakalı olduğunda, arama yapanlar için Google’a görünecektir. Google’a bir şeyler yazdığınızda, tüm sonuçların aranan kelimeleriniz kalın harflerle yazılır. Anahtar kelimelerinizi seçmek için temelde yapmanız gereken bir zihin haritası oluşturmak, siteniz için geçerli olan kelimeleri yazmak ve ilgili konuları yazmaktır ('ve' 'gibi alakasız olanları dışarıda bulundurun).

Lütfen dikkat edin. metninizi anahtar kelimelerle alınız. Anahtar kelimeleriniz çok fazla kez meydana geliyorsa, Google bunu spam olarak görebilir ve görünürlüğünüzü zedeleyebilir.

SEO öğreticisi 2 – İçerik Oluşturma

Bir web sitesi çalıştırıyorsanız ve blog kullanmıyorsanız, Sonuçta blog. Nişinizle ilgili yazılar yazdıkça, sitenizde kullandığınız anahtar kelimelerin sayısı artar. Bu, arama motorlarında sizi daha yüksek sıralayabilir. Daha fazla anahtar kelime, sitenizin Google'ın gözünde daha alakalı olabileceği anlamına gelir. Sadece bu değil, her blog yayınının kendine özgü bir URL'si vardır, bu yüzden siteniz arama motorunda görünebilecek daha fazla bağlantıya sahip olacaktır.

Google'ın alaka düzeyi, arama yapanlara en iyi şekilde ulaşmak istiyor. tarih içeriği Web sitenizi düzenli olarak güncellediyseniz, yani blog gönderileri ile bazı ek SEO puanları kazanabilirsiniz.

SEO öğreticisi 3 – Geri bağlantılar

Bir geri bağlantı, temel olarak web sitenize başka bir web sitesinde görünen bir bağlantıdır. Bu, web sitenize ve dolayısıyla 'geri bağlantı'ya geri bağlantı sağlar. Geri bağlantılar SEO için önemlidir, çünkü Google, birden fazla siteye bağlandığınızı görebiliyorsa (ki bunu yapar) sitenizi daha yüksek ve daha yüksek bir otorite olarak görecektir. Diğer bloglarda, forumlarda vb. Sağladığınız yayınlara geri bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Dikkat! Sadece zaten popüler olan ve arama motorlarında üst sıralarda yer alan sitelere geri bağlantılar sağlayın. Eğer 'crap' sitelerine link verirseniz, Google'ın sizin için uğraşacağını düşünecektir.

SEO öğreticisi 4 – Sosyal medya

Web sitenize sosyal medya uygulamalarının sıralamanın artmasına yardımcı olduğu söylenir. Ziyaretçiler, web sitenizi bağlantı yapmanıza yönelik daha fazla bağlantı oluşturarak "beğenebilir".

Web sitenizde çok sayıda takipçi varsa Google, sizi sıralamanızı artırabilecek yüksek yetkili bir web sitesi olarak görebilir. Takipçilerinizde bir tutarlılık yokmuş gibi yüzbinlerce takipçi almayı göz ardı edin, Google'ın bunu üstlenip gerçekten sıralamanıza zarar verme ihtimali var.

SEO eğitimi 5 – mobil optimizasyon

Bu yeni bir şey Akıllı telefonlar ile artan kullanım nedeniyle SEO öğreticiler için. Web sitenizin mobil cihazlarda optimize edildiğinden emin olun. Eğer web siteniz çok sayıda cihazda uygun şekilde kullanılabilir ve uygulanabilirse, başkalarının yapamayacağı bir platform sunabildiğinden, Google sitenizin sırasını diğerlerine kıyasla artırabilir.

Bu SEO eğitimini okumaktan hoşlanıyorsanız, diğer bazı harika makalelerimiz var. okumak için