SEO

SEO ekibinizi (ve kendinizi) nasıl ilgili tutabilirsiniz?

Haftalık rütbe takibi. Medya, fotokopi, UX ve geliştirme ekipleriyle optimizasyon toplantıları. Müşteri ile aylık analitik raporlama. Ve güverte. Çok fazla güverte. Kişinin tabağında çok fazla şey var, gerçek strateji, optimizasyon ve uygulama için yeterli alan olmadığını hissediyor – sürekli eğitim bile.

Mesleğe göre, SEO'ların veri odaklı dijital uzmanlar olması gerekiyor. Ancak, çok fazla veriyle – ve çok az zamanla – bazen saatlik olarak değişen bir endüstride ilginizi çekmek zor olabilir.

GSC eski API'yi kapatıyor olacak. Google SERPS’de mobil cihazlar için yeni Etkinlik Kartları ekledi. Şimdi AMP'yi, AMP sonuçlarındaki vurgulama yanıtlarını test ettiklerini düşünüyor musunuz? Google’ın Link Şeması Yönergeleri’ndeki en yeni eklentinin farkında mıydınız?

Bunlar, yalnızca ay içinde yapılan güncellemelerden bazıları. Bugünlerde bir SEO köyü gerekiyor.

Aşağıda, ekibimizin güncel kalmasını sağlamak için ajansımın kusursuz bir planı var. SEO'lar için en uygun kariyer gelişimini ve müşterilerimiz için en iyi sonuçları sağlar.

Bütünleşik bir gereksinim olarak eğitim

Sürekli öğrenme, bu sektörde bütünleşiktir ve bu süreci tümleşik sürecimizin bir parçası yaparız. Özel SEO aracımız için eğitime ihtiyaç duyarken, SEO'larımızın da Google Analytics sertifikalı, Google (ve Bing) Arama Konsolunda eğitim almış ve çeşitli SEO araçlarında uzman kişiler olmasını istiyoruz.

Ayrıca, kesinlikle tavsiye ediyoruz (ancak kesinlikle gerekmiyor) ) bazı Facebook gruplarına katıldıklarını ve Reddit topluluklarını takip ettiklerini ve Twitter ve LinkedIn'deki belli başlı rakamları takip ettiklerini söylediler.

Ekibimiz için muhtemelen en değerli sürekli eğitim grubu Ahrefs Insiders. Ekip üyelerinin araçları nasıl kullanabileceğini vurgulamanın yanı sıra, stratejik değer katmaya devam eden ~ 8.000 endüstri uzmanından oluşan bir grup bulmak ekip büyümesi ve müşteri başarısı için çok önemlidir.

Müşteriler arasında paylaşılan öğrenmeler

onboarding ile bitirin. Her hafta ekip toplantımız, iç duyurulardan ve görevlendirmelerden paylaşılan öğrenmelere delegasyona kadar birçok konuyu kapsamaktadır.

Vaka çalışmaları, başarı veya en son SEO Chrome eklentisini gören en yeni taktikler veya optimizasyonların paylaşılması faydalıdır. SERP'lerde en son ve en iyiyi tartışmak için odadaki herkese sahip olmak, toplu öğrenmeler yapmanın ve tüm müşterilerin aynı başarıyı görmesini sağlamanın harika bir yoludur. Bir müşteri kazandığında, hepsi kazanır.

Öğle Yemeği ve Öğreniyor

Ekip olarak öğrenmek için pek çok fırsat var – ve webinar sıkıntısı çekmiyor (ve herkes ücretsiz bir öğle yemeğini seviyor!). Eğitim seminerlerini bir araya getiren birçok araç ve kurum var. Takım çok fazla şey bilmese bile, öğle yemeği ve tartışma için bir forum sağlarsanız, genellikle iyi sonuçlar elde edilir:

  • Ekip, web seminerinde tartışılan stratejiler ve taktikler ile aynı fikirde mi? insanlar neyi test etti, neyi çalışırken görüyor ya da çalışmadığını görüyorlar? Müşterilerimizin sonuçları doğrulaması için hangi testleri yapabiliriz?
  • Müşterileri için başarılı olan veya olmayan bir şey var mı? Tüm hesaplarda uygulanması gereken herhangi bir şey var mı?
  • Ekip, yeni araç yetenekleri hakkında büyük olasılıkla duyar. Ekibin şu anki araç takımı müşterinin en iyi organik performansı görmesine izin veriyor mu?

Konferanslarla tam anlamıyla yüzleşin

Birkaç gün veya hatta biri için olsa bile konferanslar sektördeki uzmanlardan duymak için harika bir yoldur. ağ ve SEO’da en son ve en iyilerle buluşmak için bir gün ayırın.

İşte ekip üyelerimizin yakın zamanda katıldığı ve katıldığı değerde sektördeki en iyi konferanslardan bazıları:

Daha büyük bir ekiple, herkesi bir konferansa götürmek mümkün olmayabilir; Ancak, dijital çözümler var. Örneğin, ofisimiz her yıl en büyük konferans salonunu ve canlı yayınları TechSEO Boost Konferansı'nda yayınlıyor – daha da iyi çünkü geliştirme ekibimize katılabiliyoruz – ve bu insanların SEO başarısı için ne kadar önemli olduklarını biliyoruz!

Haftalık eğitim turu -ups

Çok fazla SEO haberi ve çok fazla sayıda etkileyici ile hepsini takip etmek neredeyse imkansız. Haftalık eğitimsel toparlanmalarla, ekip en iyi kaynakları bölüp sonra bir odaya toplayıp bunları bir ekip olarak tartışabilir. Bir ekibin bu şekilde bilgilendirilmesine izin vermenin birçok yararı vardır:

  • Her ekip üyesi 3-5 kaynağa katılır ve sahip olursa, 5-7 kişilik bir ekip SEO haberlerine sahip olabilir. Bu, ekibin çok özel bir alan edinmesini ve toplu olarak öğrenmelerini sağlar. Yararlı bir strateji doğacak ve muhtemelen birden fazla müşteriyle ilgili olacaktır.
  • Bu yaklaşım, insanların en sevdikleri ortamdan öğrenmelerini sağlar. Podcast'leri dinlemeyi mi tercih ediyorsunuz? YouTube'u izleyin? Ekiplerin büyümesine katkı sağlayan kaynakları öğrenmek ve bulmak için herkesin favori yollarını önermesine izin verin.

İşte ekibimizin her hafta kullandığı kaynak sayfasının bir örneği. Her insanın iddia ettiği kaynakları vardır, sonra her hafta bilgileri doldururlar (müşterilerimizle ilgili yeni içerikler varsa), böylece odaya girip incelemeyi yapabiliriz.

Bir ekip olarak, bulduk En iyi kaynaklardan bazıları (Arama Motoru Arazi dışında):

  • Ahrefs
  • Backlinko
  • Glenn Gabe
  • Taş Tapınağı
  • Arama Motoru Yuvarlak Masası

Tabii ki, anahtar öncelikli olmaktır. . Bütün gün, her gün, hepsinden geçerek geçirebilirsiniz. Ancak, müşterileriniz için sonuçları yönlendirmek için hala zaman bulmalısınız.

Birlikte öğrenen bir ekip birlikte çalışır

Belirli bir sektör anahtar kelimeleri için Google uyarılarım olsa da, düzgün bir şekilde sağlayabildiğimden daha fazla bülten alırım ve daha fazla aktif olurum SEO Facebook grupları, aklı başında bir kişinin olması gerektiğinden daha fazla, bir grup olarak öğrenmenin kişisel kariyer gelişimim ve müşterilerimin başarısı için çok daha faydalı olduğunu buldum.

Takım olarak öğrenmek, herkesin hesap vermesini sağlar ve herkesin güvence altına alınmasını sağlar başarılı olur. Algoritmik değişiklikler olsa da, GSC'de veya yeni SERP özelliklerinde değişiklikler – 14 veya 20 göz ikiden daha iyidir


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşlerini ifade eder ve Arama Motoru Arazisi'ne gerek yoktur. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Grant Oster, Wunderman'da SEO Yöneticisidir.