SEO

SEO Gerçekleri

İnternet dünyadaki en büyük pazar yeri. Uluslararası tüketici tabanına ve yönlendirenlere benzersiz erişim sunar. Ancak internet de aşırı kalabalık bir yer. Dünyaya bir iş sunumu yapmak için böyle bir fırsatla, birçok şirket, bir web sitesi oluşturarak, küresel maruz kalma için bu benzersiz şanstan yararlanmaya çalışıyor. Ancak sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Kalabalıkta tek başına bir web sitesi kaybolacak – yalnızca Google arama motorunda endekslenen 4 milyardan fazla web sayfasının yer aldığı bir kalabalık. Bir web sitesinin görünür olması ve oldukça hedefli bir şekilde bulunması gerekir; böylece bir şirket potansiyel müşterilerle özellikle bağlantı kurabilir. Herhangi bir şirket, dünyadaki en büyük pazarda satış üretme konusunda ciddi ise, bir şekilde ya da internet pazarlamacılığında yatırım yapılması gerekmektedir.

Muhtemelen en çok tercih edilen internet pazarlama seçenekleri, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Tıklama Başına Ödeme (PPC) kampanyalarıdır. BBC araştırmasına göre, internet kullanıcılarının% 70'i belirli bir konuyu kapsayan web sitelerini bulmak için bir Google arama motoruna yönelecek. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), iş pazarınızla doğrudan ilişkili anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini arayan bu internet kullanıcılarının, web sitenizin en iyi arama sonuçları arasında yer almasını sağlama sürecidir. Görünürlük yaratır Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) süreci ve açıkça bir site kalabalığın dışında işaretleyebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitenizdeki önemli site sayfalarına yönelik yüksek hedefli internet bağlantılarını içerir. Bu sürecin temelinde, daha geniş internetin daha geniş bağlantı modellerini taklit eden yapay olarak oluşturulmuş bir siteler ağı olan Bağımsız Arka Bağlama Ağı (IBLN) oluşturuluyor. Bir web sitesi ve onbinlerce sayfadan oluşan bir düzine sayfa, bir IBLN'ye dahil olabilir, ki bu tek amaç belirli bir müşterinin web sitesini tanıtmaktır. Arama Motoru endüstrisinin değişkenliği nedeniyle, bu arama motorlarında kesinlikle hangi konumların elde edilebileceğine dair herhangi bir tahmin yapmak imkansızdır. Bununla birlikte, bir IBLN, Arama Motorları'na ait olan algoritmaları ve patentleri hesaba katarak endüstrideki gelecekteki değişiklikleri hesaba katabilmekte ve sağlam ve sürdürülebilir sonuçlar yaratabilmektedir. Bu, zahmetli ve zaman alıcı bir süreçtir ve ayrıca yürürlüğe girmesi zaman alır. Google'ın bile belirli bir bağlantıyı bulmak için 8 haftaya kadar sürebildiği gerçeğini de ekleyin. Doğru bir şekilde yürütülen bir SEO kampanyasının, altı aylık bir dönemde doğru sonuçların elde edilmesi için gerçekleştirilmesi gerektiği anlamına gelir. SEO kampanyasının birincil amacı, kendimiz ve müşteri arasında kararlaştırılan hedeflere ulaşmak olacaktır. İkincil amaç, Google, Yahoo ve MSN genelinde daha yüksek sıralamaları sağlamak için bu sonuçları aşmak olacaktır.