SEO

SEO görevlerini etkiyle nasıl önceliklendiririz?

“Sitemizi optimize etmek için ne yapmamız gerekiyor?”

Bu, her arama motoru optimizasyonu uzmanının (SEO) karşı karşıya olduğu ancak basit bir cevabı olmayan bir sorudur. Sonuçta, sadece bir şeye ihtiyaç duyan bir site oldu mu?

Bu, SEO ile ilgili sorun. Yapmamız gereken şeyle yüz yüze geldiğimizde, kendimize çoğu zaman çok fazla öneri sunduğumuz birçok şeyden oluşuyordu. Ne yazık ki, çoğu takım onları idare edecek bilgi ve kaynaklarla donatılmıyor ve herşeyi yapmak yerine, çok az şeyle sonuçlanıyoruz, eğer bir şey varsa, tamam.

Ekiplerimizin değişiklikleri yaptıklarını nasıl garanti ederiz? Başarının artmasına yardımcı olmalıyız

Kariyerim boyunca, bu tekrar tekrar karşılaştığım bir meydan okuma oldu ve şükürler olsun ki, bunu halletmenin birkaç yolunu öğrendim. Bir bakalım.

Darbe ile önceliklendirin

Gün içerisinde sadece çok fazla zaman var, bu da herşeyin gerçekleşemeyeceği anlamına geliyor. Yani, eğer listeye sadece bir ya da iki şey çıkarabilirsek, bir bütün olarak sitede en büyük etkiye sahip olacak önerileri seçeceğimizden emin olmalıyız.

Teknik bir SEO denetimine bakalım. Örneğin. Teknik bir denetlemede kanonikleştirme, yeniden yönlendirme güncellemeleri, başlık etiketleri, resim sıkıştırma ve 15 başka şey önerebiliriz. Her gün düzenli olarak düzenlediği bir dev ekibi, bunların hepsine uyum sağlayamayacaktı.

Bir şey yaptıklarımızdan emin olmak için, gerçekten neyin geri geldiğini gözden geçirmeliyiz. bir site. Başlık etiketleri, dünyanın en yüksek önceliği gibi görünmeyebilir, ancak sitenin kendilerine sahip olmaması durumunda, bu değişiklik tek başına önemli iyileştirmelerle sonuçlanabilir.

Öneriler yaparken, yardım ekipleri nereden başlamalı olduklarını ve ne yapabileceklerini anlamalıdır. Bekleyin. Her şey bir öncelik olmayacaktır.

Kaynaklarla önceliklendirme

Aynı şey kaynaklar için de geçerlidir.

Geçen yıl, A Müşterisinin sitelerini HTTP'den HTTPS'ye geçirmesini öneriyoruz. Onlar gemideydiler, heyecanlıydık ve daha sonra süreci yönetecek hiç kimsenin olmadığını anladık.

Bir siteyi HTTPS'ye taşımak küçük bir başarı değil. Bu zor olabilir, hatalarla sonuçlanabilir ve şu anda birkaç kez görüldüğümden, önemli organik trafik kaybına neden olabilir (Teşekkürler, Google). Riske giremeyiz. Bu tavsiyeyi neredeyse bir yıl boyunca düzgün bir geçişin sağlanması için doğru insanlara sahip olana kadar tuttuk. Her şey doğru şekilde değiştirildi ve site trafikte hoş bir düşüş görüyor.

Başka bir örneğe bakalım. İstemci B, içerik yazma konusunda yardım istedi, ancak süreci gerçekten düzenleyen, onaylayan veya yöneten hiç kimseye sahip olmadı. Bu, yayınlanmamış blog gönderilerinin birikmesine neden oldu. Blog yayınlarının yayınlanmasını kimden sildiğini biliyor musunuz? Kimse yok.

Bunun yerine, blog yenilemelerine geçmeye karar verdik. Bir güncelleme için olgunlaşan ve içeriği güncellemeye başlayan eski blog yayınlarının bir listesini belirledik. Kapsamlı bir incelemeye ihtiyacımız olmadı ve değişiklikleri uygulayabildik. Sonuç olarak, blog trafiği toparlandı ve yeni içerik olmadan iyileştirmeler gösterebildik.

Günün sonunda, SEO'lar çoğu zaman başarılı olmak için diğer bölümlere güveniyorlar. Mevcut kaynakların farkında olmalıyız ve gerektiğinde ayar yapmalıyız.

Tavsiyeleri iş hedefleriyle uyumlu hale getirin

İş hedeflerine uyum sağlamak için bariz bir şey gibi görünüyor. Genel kuruluşu etkileyen sonuçları sürdüğünüzden emin olun. Bunu gerçekten yapıyor musun? Veya önerileriniz sadece organik trafiği ve geliri iyileştirmeye yöneliktir?

Dürüst olacağım. SEO programına yardımcı olan, ancak organizasyonel hedeflerle uyumlu olmayan önerilerin sunulmasından yüzde yüz suçluluk duyuyorum. Bu, düşmesi kolay bir tuzaktır.

Yukarıda bahsedilen Müşteri B'yi ele alın. Programın başlangıcında, temel anahtar kelime grubumuzu ve görünürlük sağlamak için ihtiyaç duyduğumuz içerik türlerini belirledik. İçeriği biz inşa edene kadar herkesin anlaşması vardı.

Evet, içeriğe ihtiyaçları olduğunu anladılar, ancak mevcut kampanyaları ve mevcut stratejileriyle gerçekten uyuşmadığını hissettiler.

Burada üç blog yazısı oturdu – daha yayınlanmamış içerik. Birkaç ay geçene kadar

Daha fazla soru sormaya başladık, onların taleplerine göre takvimine entegre olmuştuk ve yayınlanmamış bu üç blog yayınının yaklaşan bir kampanyaya mükemmel bir şekilde uyduğunu ortaya koyuyordu.

bakmaktadır. İçerik, SEO programı için anlamlıydı, ancak şu anda onlar için uygun değildi.

Sadece SEO'dan sorumlu ekibin hedeflerini değil, aynı zamanda destekleyici ekiplerin ve hedeflerin hedeflerini de anladığınızdan emin olun. Bir bütün olarak iş.

Son şeyden atlamayın

Geçen ay, insanların yaptıkları yaygın SEO hataları hakkında bir sunum yaptım. Bunlardan biri Google'a ve onun birçok güncellemesine ve değişikliklerine aşırı tepki veriyor.

Bak, anladım. Google, sitemizi güvenli hale getirmemizi veya kullanıcıları uyarmaya başladığında, bizi dinlemeliyiz. Ancak, Google sitemizi güvenli hale getirmemizi ve daha sonra güvenli ve güvenli olmayan sürümler arasında nasıl bir ayrım yapılacağını anlayamadığımızı söylerse, bu biraz sinir bozucu bir durumdur.

Yazarlığı hatırla? Google artı? 300 karakterli meta açıklamaları nasıl? Bu eğlenceli bir dakika oldu.

Önerdiğimiz şeyin işimiz için anlamlı olmasını sağlamalıyız. Google'ın söylediği gibi önerilerde bulunamıyoruz.

Artık sitenizin güvenli olmamasının veya hızlı ve mobil uyumlu olmamasının gerektiğini söylemiyorum. Ama benim söylediklerim belki de mobil trafiğiniz oldukça önemsizdir, bu yüzden zamanınızın yüzde 90'ını mobil bir stratejiye harcamazsınız.

İşte başka bir örnek.

Hızlandırılmış mobil sayfalar (AMP) ) başlatıldı, yapılması kolay bir şey gibi görünüyordu. Tabii ki, yayıncılar için yapıldı, ancak Yoast basit yaptı ve sonuç olarak, bizim standart teknik recs bir parçası haline geldi. Peki ya WordPress'te olmayanlar? AMP işlevselliğini geliştirmek için bir geliştiriciyi işe alması gereken özel bir içerik yönetim sistemi (CMS) olanlara ne dersiniz? Buna değdi mi?

Hayır, değildi. Bu durumda, web yöneticisi bir ton yeni içerik yayınlamadı ve genel mobil trafik numaraları oldukça küçüktü. Daha da önemlisi, temel terimleri için mobil arama sonuçları AMP sonuçları içermiyordu.

Google, “Atla” dedi, ancak bu durumda, atlamamıza gerek yok.

Son düşünceler

Günün sonunda başarı, hareketli bir hedeftir ve “Son zamanlarda benim için ne yaptınız?” Dünyasında yaşıyoruz. Bir program bir yılda veya altı ayda bile değişebilir. SEO'lar olarak, stratejimizi değişen manzaraya göre ölçmeye, ayarlamaya ve korumamıza devam etmemiz gerekiyor.

Unutmayın, her şeyi düzeltmek isteyebilirsiniz, ancak bu her zaman bir seçenek değildir. Görevlerini öncelik sırasına koyarak ekibinizin başarılı olmasını sağlayın, neyin etkili olacağının anlaşılmasına ve iş hedefleri göz önünde bulundurularak öneriler sağlamasına yardımcı olun.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka arama yapmayın. Motor Arsa. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Casie Gillette, Boston, MA merkezli bir B2B online pazarlama şirketi olan KoMarketing'in Dijital Pazarlama Direktörüdür. On iki yıl boyunca arama sektöründe yer aldı ve İnternet ile ilgili her şeyi seviyor.