SEO

SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google'da ve diğer arama motorlarında iyi sıralama söz konusu olduğunda, çoğu insan, arama motoru optimizasyonunun (SEO) bu gün ve yaşta ilerlemenin yolu olduğunu biliyor. Bununla birlikte, optimizasyona aşina olmayanlar için, yanlış gidebilecek şeylerin gerçek bir mayın tarlası gibi görünebilir. Bu genellikle bir takım sorulara yol açar ve SEO hizmetlerine kaydolmadan önce yanıtlamalarını sağlamak önemlidir.

1. Neden SEO önemli?

Aslında bir web sitesi sahibi olan herkes için SEO önemli kılan çeşitli nedenler vardır, ancak hepsi bu organik sonuçlar çok etkili olduğu gerçeğine kaynatın trafikte çizim. Örneğin, tüm trafiğinizin% 60-70'i organik listelerden gelecek.

2. Organik aramalar ücretli olanlardan nasıl farklılaşıyor?

Aslında birçok farklılık var, ancak birincil olanlar:

– Ücretli aramalar hızlı bir şekilde başlatılabilirken, organik aramalar aylar sürüyor herhangi bir sonucu göstermek için.

– Ücretli aramalar çok sayıda anahtar kelimeye odaklanırken, organik aramalar yalnızca birkaç yüksek getirili hesaba odaklanır.

3. Herkes bir # 1 sıralamasını garanti edebilir mi?

Basit bir şekilde herhangi bir anahtar kelime için bir numaralı sıralamayı garanti etmek imkansızdır çünkü basit bir şekilde SEO'nun kontrolü dışında çok fazla faktör vardır. Size en üst noktayı garanti edebileceklerini söyleyen bir şirkete asla güvenmemelisiniz.

4. # 1 sıralamasına ulaşırsanız, orada kalacak mısınız?

Maalesef, sıralamalar dalgalanacak, yani bugün bir numara ve yarın beş numara olabilirsiniz. SEO, ancak, devam eden bir süreçtir ve iyi bakılırsa, bunu başarmayı başarabilirseniz üst konumunuzu koruyabilmeniz gerekir.

5. Sonuçları görmek ne kadar sürer?

Bu, web sitenizin kaç yaşında olduğuna bağlı olacaktır. Örneğin, siteniz yeniyse, yaklaşık 6 ay boyunca arama motoru endeksinde bulunana kadar sonuçları görmezsiniz. Siteniz bir yıldan daha eskiyse, SEO'ya başladıktan sonra bir hafta gibi erken bir sonuç görebilirsiniz.

Muhtemelen SEO hizmetiyle ilgilenen herkesin noktalı çizgide imzalamadan önce yanıtlanmasını istediği birçok soru vardır, ancak yukarıda altı altı çizilen ilk önce akla ilk gelenler olma eğilimindedir. Yukarıdaki soruların cevaplarından memnunsanız ve SEO hedeflerinizi daha da ileriye götürmeyi düşünüyorsanız, daha fazla araştırmayı tamamlamak veya sahip olabileceğiniz diğer soruları yanıtlamak için bir uzmanla görüşmek isteyebilirsiniz.