SEO

SEO Hizmetlerinin Gerekliliği

SEO hizmetleri dijital pazarlamanın en önemli bileşeni olarak ortaya çıkmaktadır. Arama pazarlamasında daha iyi bir alternatifi yoktur. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi olarak satmak ve pazarlamak gibi ücretli olmayan bir süreç olduğundan, insanlar diğer dijital pazarlama yöntemleri üzerinden (SEO) beğenir. Zira, küçük bir işletme diğer dev şirketlerle kolayca rekabet edebilir.

Satış ve pazarlamadaki önemi bir açıklama beklemez. Belirli bir web sitesinin trafik hacmini artırabilir veya artırabilir. SEO hizmetleri, bir şirketin görünürlüğünü artırmasına ve iş için sabit bir alt çizgi oluşturmasına yardımcı olur.

Web sitenizi Google, Yahoo ve Bing gibi büyük arama motorlarının ilk sayfalarında toplar. Bunun bir sonucu olarak, bir web sitesi daha fazla trafik çekiyor. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) web sitenizi optimize eder ve web sitenizi ziyaret etmek için daha fazla çevrimiçi ziyaretçiyi çeker. Onları olumlu müşterilerinize dönüştürmek için onlara çeşitli ürünler, hizmetler ve işinizle ilgili bilgileri tanıtmanıza yardımcı olur. SEO olmadan web siteniz World Wide Web Atlantik'te küçük bir balık gibi olacak. Hiç kimse web sitenizi, işinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi izleyemezdi. Çekici, interaktif ve görsel olarak çekici bir web sitesine sahip olmanıza rağmen, onun değerini elde edemezsiniz (herhangi bir SEO çalışması olmadan). Bu yüzden bir web sitesinin sahibi profesyonel bir web tasarım şirketi tarafından tasarlanan bir web sitesine girdiğinde SEO hizmetlerini arar. Maksimum ziyaretçi sayısının web sitesini ziyaret etmesini ister. SEO onun web varlığını anlamlı hale getirerek ona yardımcı olur.

Aşağıda verilen SEO hizmetlerinin birçok faydaları şunlardır:

Dünya çapında maruz kalma

Bu muhtemelen SEO önemli yararı. Bir işletmenin dünya genelinde çok sayıda kişiye ulaşmasını sağlar. Bu sayede işletmeler ürünlerini internet üzerinden geçerek kendi aralarındaki ürünleri kapatabilir ve pazarlayabilirler. İşletmeler, offshore ülkelerden de çok sayıda müşteri alabilir.

Maksimum erişim ve en iyi görüntüleme deneyimi

Web yöneticileri ve SEO uzmanları, çevrimiçi arama yapan kişilerin büyük çoğunluğunun Google, Yahoo ve Bing'in ilk sayfalarından sonra gitmediğini söylüyor. Sadece ilk SERP'leri (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) ziyaret ederler. Burada, Google’ın% 65’den fazla pazar payına sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu yüzden hemen hemen tüm şirketler ve diğer ticari varlıklar Google’ın ilk sayfasında kalmak ister. Web sitelerini çeşitli anahtar kelimeler, anahtar sözcükler ve arama terimleriyle optimize etmek isterler. Bu optimizasyon, web sitelerinde organik trafiği teşvik etmelerine yardımcı olur.

Marka Bilinirliği

SEO, Google, Yahoo ve Bing'de en üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bunun sonucu olarak, birçok kişi web sitenizi kolayca bulabilir ve üzerine tıklayabilir. İşinizi, işinizin doğasını, ürünlerini, hizmetlerini, USP'lerini, logolarını, misyonunu ve vizyonunu bilirler. Bu sizin için önemli bir marka kimliği oluşturabilir. Birçok çevrimiçi görüntüleyen, web siteleriniz hizmetlerinizi kullanmaları için bir istekte bulunduğundan, işinize ilgilerini gösterir. Bu, işiniz için önemli bir marka imajı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Rakiplerinize hakim olun

SEO, web sitenizi kesinlikle rakiplerinizin önüne geçirebilir. Sonuç olarak, zengin bir hasat yapabilirsiniz. Rakipleriniz arama motorlarında kalırken, daha fazla müşteri kazanır ve daha büyük müşterileri kolayca yakalarsınız. Bu size iş için önemli bir destek sağlar. Böylece rakiplerinize hükmedebilirsiniz.

Daha yüksek dönüşüm

Web siteniz ilgili anahtar kelimeler ve arama terimleriyle ilgili olarak SERP'lerde üst sıralarda yer alıyorsa, birçok kişi sizi önde gelen şirketlerden biri olarak kabul edecektir. . Sonuç olarak, ürünlerinizle ilgilenecekler. İlgili kelimeleri ve ilgili arama terimlerini kullandıkları için, aynı ilgi alanına sahiptirler (web sayfalarınızı sergiliyorsunuz). Web sitenizi bulduklarında, sizden bir şey satın almak istiyorlar. Böylece normal görüntüleyenler pozitif müşterilerinize dönüşüyor. Elbette kurşun kaynaklarınızı çeşitlendirir ve her hafta birçok ilgi çekici müşteri adayı almanıza yardımcı olur. Bu nedenle iyi bir SEO çalışması kesinlikle daha yüksek dönüşümde yardımcı olur.

SEO artan trafik sağlar ve web sitenizin türünden bağımsız olarak izlenebilir ve ölçülebilir sonuçlar sağlar. Statik, dinamik veya eTicaret web siteniz olsun, "Google Analytics" ve çevrimiçi olarak sunulan diğer araçları kullanarak sonucu kolayca ölçebilir ve günlük iyileştirmeyi takip edebilirsiniz.