SEO

SEO Hizmetlerinin Maliyeti

Arama motoru optimizasyonu (SEO) arama motoru listelerinde bir web sitesinin sıralamasını artırmak için bir süreçtir. SEO hizmeti, bir firmanın web sitelerine hedeflenen trafiği artırmak için gereklidir. SEO hizmetlerinin maliyeti, hizmet sağlayıcıya ve sunulan hizmetlere bağlı olarak değişir. Profesyonel SEO servisinin maliyeti 1000 $ ile 2000 $ arasında değişmektedir ve SEO site değerlendirme hizmeti 15000 $ 'dan başlamaktadır.

SEO hizmetlerinin maliyeti, neredeyse tüm firmalar için (özellikle küçük işletmeler için) büyük bir endişe kaynağıdır. teknikleri. Bir SEO doğru anahtar kelimeleri hedeflemiyorsa, bu, büyük miktarda düşük kaliteli sorguların oluşturulmasına yol açabilir. Bu, büyük miktarlarda yatırım yapılmasına rağmen, küçük bir işletme için uygun olmayan düşük getirilere yol açacaktır. Bu nedenle, SEO şirketleri artık sonuç odaklı yaklaşım olarak adlandırılan yeni bir stratejiyi benimsemiştir (olasılık ücreti fiyatlaması). Bu yaklaşımla, yalnızca sonuçları gördüğünüzde ödeme yaparsınız. İyi bir SEO firması, verilen süre içinde en iyi sayfa sonuçlarını sunma hedefini karşılayamazsa, paranızı iade etmelidir.

SEO hizmetlerinin maliyeti, anahtar kelime popülerliği ve anahtar kelime rekabetçiliğine de bağlıdır. Küçük bir işletme için, anahtar kelime fiyatlandırmasını aramak daha iyi bir yaklaşım şeklidir. Sadece küçük bir miktar ödeyerek tek bir anahtar kelime ile başlayın. Yavaş yavaş, başarı ile, trafiğinizi ve gelirinizi artırmak için listeye daha fazla anahtar kelime ekleyin.

Bir kerelik ücret talep eden belirli SEO hizmetleri var. Bu gibi durumlarda, başka hizmetler için ek ücret alınmaz. Çoğu şirket üç ayda bir hizmetlerini alır. Bazen, bu SEO şirketleri özel hacim indirim oranları sunar.