SEO

SEO içerik yazarları için bir stil kılavuzu nasıl oluşturulur

“İyi yazarları nasıl bulabilirim?”

“Yazarlarım tutarsızdır.”

“Bir yazarın 'SEO’ya sahip olup olmadığını nasıl anlarım?”

Dünyaya derinden dalmış biri olarak Arama motoru optimizasyonu (SEO) içerik yazımı, bu ifadeleri biraz duyuyorum.

Bulduğum şey, veri odaklı SEO profesyonelleri ile işe alma eğilimindeki yaratıcı metin yazarları arasında bir boşluk gibi görünüyor. Yani, bir yazarın hem SEO'yu hem de satan bir şekilde nasıl yazılacağını anladığı bu tatlı noktayı bulmak zordur.

Bulmacanın her iki parçasının da olması önemlidir. Yine de, SEO ajansları ve danışmanları sık sık uğraşırlar:

 1. 'İyi' yazarları bulun ve
 2. Onlara SEO dostu içerik yazmayı öğretin.

Peki, web sayfanızın kopyasını almanın sırrı nedir? 19659002] Her şey, iyi organize edilmiş, tanımlayıcı ve görev odaklı bir stil rehberinin veya Standart Çalışma Prosedürünün (SOP) büyüsüne düşüyor.

Bu yazıda, etkili bir stil rehberi oluşturmak için “10 Temel Bilgilerim” verdim. kendi işiniz için kullanabileceğiniz bir örnek şablonun yanı sıra.

SOP'ye karşı bir stil rehberi nedir?

Sıklıkla “stil rehberi” ve “SOP” kelimelerini birbirinin yerine kullanabilmem için kullanıyorum. Yazarlar için oluşturmak için sitenize veya müşterilerinizin sitelerine SEO dostu içerik yazmak için her şeyi kapsayan bir kılavuzdur.

Birçok kişi bu ikisini ayırır, ancak bu durumda olması gerekmez. Aslında, olabildiğince özlü ve yazarlarınızı çok fazla “kabartmak” ile ezmemenizi öneriyorum. Çoğu zaman tüm markanızın tüm ayrıntılarını (veya bu konudaki sağlam SEO stratejisini) bilmelerine gerek yok.

Peki, bu belge nedir, gerçekten?

Bir SOP (standart Çalışma Prosedürü), bir şeyin nasıl yapılacağına dair bir dizi talimattır.

Bu, SEO, yazma, proje yönetimi için kullanılabilir. onboarding müşterileri veya ne var ne yok. Bizim örneğimizde, bir SOP, yazarlarınızın size içerik yazmasını nasıl istediğinizi özetliyor.

Ayrıca, stil rehberine de yazıyorum (yazmak zorunda kaldığım yaratıcı bir unsur var). Yazarların markanın neyle ilgili olduğu, ne tür bir dilin kullanılması gerektiği, hedef kitlenin kim olduğu ve daha fazlası hakkında bir fikre sahip olmaları gerekir.

Bu yüzden bir stil rehberi de dahil olmak üzere tipik SOP'nuz için önemli bir eklentidir. 19659012] İçerik yazarlarınız için neden bir stil rehberine ihtiyacınız var?

SEO ajanslarından ve danışmanlarından duyduğum en büyük şikayetlerden biri, tutarlı yazarlar bulmak için mücadele etmeleri. Buna ek olarak, yazarlarının SEO'yu gerçekten anlamadıklarını hissediyorlar.

Duymak istemeyeceğiniz bazı haberlerim var: yazarlarınızın tutarsız olmasının bir parçası ve SEO almamanız bir suçunuz.

Üzgünüz, ama dürüst olalım – tipik SEO / yazar katılımı şöyle bir şey yapıyor:

 1. Çevrimiçi bir yazar bulun
 2. Onlara web sitesi URL'sini, kelime sayısını, konuyu, odak anahtar kelimelerini ve son tarihi gönderin
 3. Bırakın gitsin.
 4. İçeriği al.
 5. Onu düzeltin.

İdeal değil.

Burada eksik olan çok önemli bir adım var ve bu bir talimat.

Yazarlarınız zihninizi okuyamaz (ve mecbur bırakmaz).

Eğer onlara sınırlı bilgi ve yön verirseniz, kendi cihazlarına bırakılırlar. Son sonuç şaşırtıcı olabilir ya da beklediğinizden uzak olabilir. İşletmenizde bu tür bir “hit-miss-miss” nişanına sahip olmanıza izin veremezsiniz.

Beklentilerinizi, marka detaylarınızı, prosedürünüzü, SEO stratejinizi ve istediğiniz yazma formatını vurgulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu, yazarlarınıza ilk, ikinci, üçüncü, dördüncü kez doğru bir iş yapmak için ihtiyaç duydukları bilgiyi verir… vb.

Onlara bir stil rehberi vererek, onları başarıya hazırlarsınız. Ayrıca, kendi başınıza düzenlemek zorunda olduğunuz tutarsız çalışmanın baş ağrısını önlemeye de yardımcı olursunuz, bu da büyük bir zaman ve para emici olabilir.

Yazarlarınızdan tutarlı bir içerik almakla uğraşıyorsanız veya nasıl olduğunu bilmiyorsanız Onlara SEO öğretmek, sonra bir stil rehberi oluşturmak sizin için en iyi çözüm olabilir.

Bir yazı stili rehberi oluşturmak için hangi bilgilere ihtiyacınız var?

Son zamanlarda, önemli konularda bir kaç Facebook Canlı eğitici yaptım SEO içerik yazma ve ben SEO uzayda ortak bir tema tanımak için geldik: Birçok SEO ajansları, kitlelerini veya müşterilerinin izleyicilerini yeterince anlayabilmek için pazar araştırmasının ön yüklemeli çalışmasını yapmamışlardır.

demek ki, tipik SEO verilerinin yanı sıra, sattığınız içeriği yazarken de aslında kör oluyorlar.

Ve hepimiz biliyoruz ki, SEO dostu içerik yazma, denklemin sadece bir bölümüdür. İçeriğinizin de dönüşümleri gerçekleştirebilmesi gerekiyor.

Bu gerçekleşme, bu yazıyı yazmaya karar vermemde temel neden oldu. Birçok SEO uzmanları, dönüşümle optimize edilmiş içerikleri kendileri yazmak veya bunları yazabilen yazarları bulmak için mücadele eder. Bir stil rehberindeki bilgiler, başarılı bir yaklaşımı sıfırlamanıza yardımcı olacaktır.

Yazma stili rehberi oluşturmadan önce bilmeniz gerekenleri özetledim.

İhtiyacınız olan '10 Temel 'sorular Bir stil rehberi oluşturmadan önce cevap

 1. Misyon: Markanın görevi nedir?
 2. Kelimeler: Bu marka ile hangi anahtar sözcükler, kelimeler, kalıplar, zamanlar veya perspektifler kullanılıyor ve ilişkilendiriliyor?
 3. Amaç: İçeriğin amacı nedir?
 4. İzleyici: Odak dinleyici kimdir ve neye benziyorlar?
 5. Çözüm: İzleyicinin karşılaştığı sorun nedir ve bu içerik bu soruna nasıl bir çözüm getiriyor?
 6. Ton: Bu markanın ne tür bir tonu var ve bu nasıl bir rezonansa dönüşüyor? izleyici
 7. Stil: Bu marka hangi stil kullanıyor?
 8. Organizasyon: [1 9459015] Bu marka içeriğini nasıl düzenliyor? Veri bu yaklaşımı destekliyor mu?
 9. Platform: Bu içeriğe trafik çekmek için hangi platformlar kullanılacak?
 10. Dönüşümler: Ne tür dönüşümler gerçekleştirmeye çalışıyoruz? içerik?

Kendi markanız ve birlikte çalıştığınız her müşteri için bu sorulara cevap vermek, hem markayı daha iyi anlamanıza hem de birlikte çalıştığınız kişilerle, özellikle de yazarlarla iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

Bu şartları bilmeniz, içeriğinizin düz kalması muhtemeldir. SEO ve rakip analizi, odak kitleyle gerçekten yankı uyandıran bir mesaj geliştirmeye geldiğinde devam etmek için yeterli değildir. Başka bir deyişle, sadece satmaz.

Not: Eğer bu soruları cevaplamak için uğraşıyorsanız, İdeal Müşteri Avatarı (ICA) veya Persona kavramını incelemeyi öneririm. Bu açıklamaları geliştirmek, markanın kitlesinin neye benzediğini, ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu ve hangi mesajın kendileriyle en çok ilgili olduğunu net bir şekilde çizmenize yardımcı olacaktır.

'10 Essentials'ı yazı stili kılavuzunuza uygulama

Bununla Düzenlenen ve organize edilen bilgiler, siz ve yazarlarınızın, satmak için içerik yazmak için kullanabileceği bir stil rehberi oluşturmaya hazır olacaksınız.

İyi bir yazar, bu öğeleri yazılarına nasıl dahil edeceğini bilecek. Yapmazlarsa, başkasını bulmanın vakti olabilir.

Çoğu yazar, SEO'nun temellerini (sonraki bölümde neyin ana hatlarıyla çizileceğini) öğrenebilir, ancak öğretmek çok daha zordur. ikna edici metin yazarlığının arkasında psikoloji. Bu yüzden, yazarları ararken, onların SEO bilgisi yerine marka-üstü bir mesaj üretme yeteneklerine odaklanmalısınız.

SEO içerik yazımı için bir SÇP oluşturma

stil kılavuzu nasıl SEO dostu olması için içerik yapıyorum.

Eğer bir SEO uzmanı iseniz, stratejiniz benim veya diğer SEO ajansları farklı olabilir. Bu iyi. Burada önemli olan, yazarlarınızın içeriklerini nasıl organize etmelerini istediğinizi etkili bir şekilde özetleyen bir belge oluşturmanızdır.

Bunu yapmanın en kolay yolu bir şablonla ilgilidir.

Şablon, bu SEO hakkında çok az bilgiye sahip olan yazarlar için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Sonra, yazarlarınız SEO içerik yazımının temellerini ve hatta ileri düzey stratejilerini anlamaya başladıklarında, bu şablon yola doğru değiştirilebilir.

SEO yazma şablonunuza neler dahil edilirsiniz?

 • Başlık: Sayfa / başlık başlığı için biçimlendirme
 • Meta veri: Başlık etiketi ve meta açıklaması için biçimlendirme ve uzunluk
 • Kelimeler: Kelime sayımı.
 • Anahtar kelimeler: Sayfa başına anahtar kelime sayısı (yaklaşık olarak),
 • Anahtar Kelime Uygulama: Nerede ve nasıl Odak anahtar kelimeleri kullanmak için
 • İç Bağlama: Kaç tane iç bağlantı Sayfa başına kullanmak için
 • Dış Bağlama: Kullanılacak kaç harici bağlantı (varsa).
 • Başlıklar: H2 ve H3 etiketlerinin miktarı ve formatlanması. [19659008] Organizasyon: Üstte ve alttan üste kat içeriği; içerik bölümlerinin anahatları
 • Uzunluk: Paragraf başına cümleler sayısı (örneğin, mobil optimizasyon için)
 • Harekete geçirici mesajlar (CTA): Kaç tane CTA'lar ve nereye gitmeleri gerekir.
 • Diğer: Öne çıkan snippet'ler, bağlantı noktaları, madde işaretleri vb. İçin biçimlendirme

SEO yazma şablonunuza neleri dahil ettiğiniz, gönderinin amacına bağlı olacaktır. ya da sayfa, sitenin yapısı ve SEO stratejiniz.

Burada, yazarlarım SEO jargonunu veya bazı formatların arkasındaki amacı anlayamadıklarını bilerek, özlü ve mümkün olmaya çalışıyorum. Bunalmış bir yazar mutlu bir yazar değildir.

Bu onlar için bir öğrenme eğrisi olabilir, bu yüzden sabırlı olun. Ancak, saatlerce düzenleme ihtiyacını azaltacağınızı bilerek rahat olabilirsiniz. Küçük düzenlemeler beklenmektedir. Düzenli, önemli düzenlemeler başka birini işe almanız gerektiğini ortaya çıkartabilir.

Anahat yazar ve müşteri beklentileri

Bir stil rehberi oluşturmada yapmaktan hoşlandığım son bir şey, yazar ve müşteri beklentilerini net bir şekilde ortaya koymaktır. [19659002] Çoğu zaman, insanlar bunu sözleşmede yapar, ancak stil rehberine eklemek faydalı olabilir. Bu, herkesin sorumluluklarını yerine getirmesini ve sürecin aksamadan gitmesini sağlamaya yardımcı olur.

Örneğin, siz veya müşteriniz odak anahtar kelimeleri dahil edecek olursanız, bunu dikkate almak isteyebilirsiniz. döküman. Ancak, yazarın kendi anahtar kelimesini ve SEO araştırmasını yapması bekleniyorsa, bu da stil rehberi üzerinde olmalıdır.

Yine, buradaki odak, yazarınızın işini daha iyi yapmasına yardımcı olacak temel bilgileri sağlamaya olmalıdır. gelişmiş SEO bilgilerinin ins ve çıkışları ile onları ezici olmadan tutarlı olun.

SEO içerik yazarları için bir stil kılavuzu örneği

Aşağıda SEO içerik yazarları için stil rehberleri neler içeriyor basit bir anahat dahil ettik özellikle satış sayfalarına geldiğinde, üretim sayfalarını ve benzerlerini gösterir. Kendi yaklaşım ve ihtiyaçlarınızı temel alarak bunu revize etmekten çekinmeyin.

(Client) için SEO İçerik Stili Kılavuzu

İstemci Adı: (müşteri adı)

URL: (müşteri URL)

Misyon: (Müşteri) misyonu, yerel pazarlamacılar için (lokasyon) kendi dijital pazarlama dış kaynak ve iş için yüksek kaliteli potansiyel oluşturmak için bir kaynak olmaktır.

Kelimeler:

 • “Dijital pazarlama haklıydı.”
 • Sorunsuz, güvenilir, aile mülkiyetine sahip.
 • “Biz” (marka adı).
 • Önlemek: “ucuz” veya “kolay”. [19659080] Amaç: web sayfası; (müşteri) için potansiyel müşteriler yaratmak.

  İzleyici: (lokasyon) yerel yükleniciler; Aylık bütçe başına 10-20 bin dolar; Aile işletmeleri.

  Çözüm: Diğer dijital pazarlama ajansları tarafından nikel-ve-dimed yorgun veya kendilerini yapmak için zaman / bilgi yoksun yerel yükleniciler için tam bir dış kaynak

  Ton: Otantik, anlayışlı, değil, satış-y, otantik.

  Tarz : İkna edici kenarı ile konuşma.

  Organizasyon: Okuyucuyu bağlayan kısa, özlü cümleler; (kanıtlamak için veriler).

  Platform: Google AdWords için açılış sayfası; Yerel SEO trafiği

  Dönüşümler: Bir dijital pazarlama uzmanı ile ücretsiz danışmalar için kayıtlar.

  Sayfa formatı:

  Başlık: göz alıcı; focus anahtar sözcüğünü içerir.

  Meta Veriler:

  • Başlık: (odak anahtar kelimesi) + harekete geçirici mesaj + marka adı; 65 karakter veya daha az
  • Açıklama: Odak anahtar kelimesi ve mümkünse ilgili anahtar kelime dahil edildi; en az 1 CTA; “ücretsiz danışma” ve marka adı kullanımı; 160 karakter veya daha az

  Kelimeler: 1200-1500 kelime.

  Anahtar kelimeler: (anahtar sözcüklerin listesini içerir.)

  Anahtar Kelime Uygulama: ] Odak anahtar kelimelerini, uygun yerlerde H2s'de ve içerikte kullanın; aşırı optimizasyon için kontrol etmek için (SEO aracı) çalıştırın.

  İç Bağlama: sırasıyla (bağlantı) ve (sabit metin) kullanarak (sayfa) ve (sayfa) bağlantısını

  . Dış Bağlama: dış bağlantılar yok.

  Başlıklar: 4 H2 ve 3 H4'ler (belki bunların ne olduğunu ve nerede olduklarını belirtin).

  Organizasyon: (isterseniz içeriğin bir özetini içerir. İsteğe bağlı.)

  Uzunluk: Paragraf başına 2-3 cümle.

  Harekete geçirici mesajlar (CTA): Sayfanın üstünde, ortasında ve altında 3 CTA; “Ücretsiz danışmanlık için kaydolun” veya “Bugün bizi arayın” diye ek bilgi.

  Diğer: En az 6 madde işareti içeren madde işaretini (bölüm) ekleyin.

  Beklentiler: [19659095] Müşteri tarafından sağlanan anahtar kelimeler.

 • Yazar, ilk dokümanı Google Dokümanlar aracılığıyla sunacaktır.
 • Yazar, (amaç) için içeriği (SEO aracı) aracılığıyla çalıştıracaktır.
 • Yazar, 2 güne kadar revizyon yapmak için hazır olacak. gönderildikten sonra.

Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Jessica Foster, Anahtar Pazarlama ve SEO metin yazarlığı odaklı bir SEO ajansı olan Keys & Copy'de Kurucu ve lider SEO Stratejistidir. Aynı zamanda, bin yıllık girişimciler için çevrimiçi bir kaynak olan TrueToast Magazine'in de kurucusudur. O çok güzel ve çok yenilikçi Seattle, Washington'da yaşıyor.