SEO

SEO için niyetin anlaşılmasının önemi

Arama heyecan verici, sürekli değişen bir kanal.

Google'dan yapılan algoritma güncellemeleri, arama şeklimizdeki yenilikler (mobil, sesli arama vb.) Ve kullanıcı davranışlarını geliştirmemizin hepsi bizi SEO'lar olarak ayak parmaklarımızda tutuyor. Sektörümüzün dinamik doğası uyarlanabilir stratejiler ve başarılı olmayı öğrenmeyi gerektirir. Ancak, temel SEO prensiplerini göz ardı ettiğimiz yeni stratejiler ve gelişmiş taktikler peşinde koşmaktan vazgeçemeyiz.

Son zamanlarda, müşterilerimizden ve arama yapanlar nezdinde beklentilerden gelen ortak bir sorgulama zinciri fark ettim. Burada tekrar gözden geçirmeye değer bir şey olduğunu düşünün. Aslında, araştırmacının amacı, çok sayıda bilimsel çalışmanın (PDF) ve araştırmanın (PDF) ortaya çıktığı karmaşık bir konudur.

Bununla birlikte, kendi iç araştırma ekibinize sahip olamayabilirsiniz; SEO stratejiniz kendi başınıza. Bugün, SEO için hedefledikleri anahtar kelimelerin ardındaki niyetleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için Page One Power'daki müşterilerle yaptığımız bir süreci paylaşmak istiyorum.

Müşterilerimiz bize hedef anahtar kelimeler listesi getirdiğinde her zaman sorduğumuz iki soru ifadeler:

  1. Siteniz veya sayfanız burada mı yer alacak?
  2. Bu sıralamalar ne hale gelecek?

Bu sorular niyeti güder ve bizi ve müşterilerimizi izleyicileri ve araştırmacı davranışlarını daha önce analiz etmeye zorlar. SEO stratejileri için belirli anahtar kelimeleri ve temaları hedefliyor.

Herhangi bir başarılı SEO stratejisinin temeli, arama yapıcı niyetini sağlam bir şekilde anlamaktır.

Araştırmacı niyetinin türleri

Searcher niyeti, verilen arama sorgusu – elde etmek umuduyla arayan nedir? Searcher niyeti dört şekilde kategorize edilebilir:

  • Bilgilendirici
  • Navigational
  • Commercial
  • Transaksiyonel

Bu dört segmente soruları kategorize etmek, arama yapanların ne tür sayfalar aradığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. [19659017Bilgilendiriciniyet

Bilgi sorgularına giren kişiler bir konu veya konu hakkındaki bilgileri öğrenmeye çalışırlar. Bunlar, en yaygın arama türleridir ve genellikle en büyük arama hacimlerine sahiptir.

Ziyaretçilerin, doğrudan müşteriye dönüşme olasılıklarının daha düşük olduğu keşif aşamasında, pazarlama hunisinin en üstünde bilgi aramaları da bulunur. Bu araştırmacılar, sorularına hızlı ve net bir şekilde yanıt veren zengin içerikli sayfalar isterler ve bu aramalarla ilişkili arama sonuçları bunu yansıtacaktır.

Navigasyon amacı

Navigasyon amacı olan araştırmacılar hangi şirket veya markayı aradıklarını zaten biliyorlar. ancak istedikleri sayfaya veya web sitesine navigasyon konusunda yardıma ihtiyaçları var. Bu aramalar genellikle marka adlarını veya belirli ürünleri veya hizmetleri içeren sorguları içerir.

Bu SERP'ler genellikle ana sayfalara veya belirli ürün veya hizmet sayfalarına sahiptir. Aynı zamanda bir markanın ana haber kapsamına da girebilirler.

Ticari amaç

Ticari sorgulamalar, bir çeşit karma amaç olarak var- bir bilgi ve işlem karışımıdır.

Bu aramaların işlemsel amacı vardır. Araştırmacı bir satın alma işlemi yapmak istiyor ancak aynı zamanda kararlarını vermelerine yardımcı olacak bilgi sayfalarını da arıyorlar. Ticari niyetle ilişkili sonuçlar genellikle bilgi sayfalarının ve ürün veya hizmet sayfalarının bir karışımına sahiptir.

İşlemsel amaç

İşlem sorguları, satın alma yapmak isteyen araştırmacılar oldukları için en ticari amaçlara sahiptir. İşlemsel aramalarla ilgili genel kelimeler arasında [price] veya [sale] bulunur.

İşlemsel SERP'ler genellikle yüzde 100 ticari sayfalardır (ürünler, hizmetler ve abonelik sayfaları).

Bu dört alana anahtar sözcükleri ve arama sorgularını kategorize etmek daha kolay Arama yapanların ne istediğini anlamak, sayfa oluşturma ve optimizasyon hakkında bilgi vermek.

Niyet için optimize etmek: Benim sayfam orada mı olmalı?

Farklı amaçların net bir şekilde anlaşılmasıyla, niyet için optimizasyon yapabiliriz.

Bir müşteriden bir dizi hedef anahtar kelime elde ettiğimizde, sorduğumuz ilk şey, "Web siteniz bu arama sonuçlarında sıralanır mı?"

Bu soruyu sormak başka önemli sorulara yol açıyor:

  • Niyet var Bu aramaların hangisi? Google'ın amacı neye inanıyor?
  • Kullanıcılar ne tür bir sonuç arıyor?

Sayfalarınızı belirli anahtar kelimeler ve temalar için optimize etmeden önce, optimi yapmanız gerekiyor Niyetiniz için onları

Araştırmanıza başlamak için en iyi yer, sonuçların kendisidir. Sadece mevcut sıralama sayfalarını analiz etmek niyetle ilgili sorularınızı cevaplayacaktır. Sonuçlar blog gönderileri mi? Yorumlar veya "En İyi 10" listeleri? Ürün sayfaları?

Belirli bir sorgu için sonuçları tararsanız ve tüm gördüğünüz derinlemesine kılavuzlar ve kaynaklarsa, ürün sayfanızı sıralayabilecek olmanızın şansı yoktur. Tersine, rakip ürün sayfalarının kırpıldığını görürseniz, ürün sayfanızı uygun optimizasyonla sıralamak için yasal bir fırsatınız olduğunu biliyorsunuz.

Google, arama yapanın amacına uygun sayfaları göstermek istiyor, böylece sayfanızın en iyi şekilde sonuçlandığından emin olmak istersiniz. Arama yapanlara, sorgularında yazdıklarında ne yapmaya çalışırlarsa ulaşmalarına yardımcı olma görevi. Sayfa içi optimizasyon ve bağlantılar önemlidir, ancak hiçbir zaman amaçlara hitap etmeden arama konusunda asla rekabet edemezsiniz.

Bu araştırma ayrıca içerik oluşturma stratejisini de bilgilendirir. Sıralamak için, mevcut sonuçlarla karşılaştırılabilir en az olan bir sayfaya ihtiyacınız olacaktır. Böyle bir sayfanız yoksa, bir tane oluşturmanız gerekecek.

Ayrıca, sonuçların şu anda arama yapıcı niyetini cevaplamak için iyi bir çalışma yapmadığı ve hızlı bir şekilde rekabet edebileceğiniz bir kaç fırsat bulabilirsiniz. Daha odaklı bir sayfa oluşturarak. Hatta daha derin bir katman alabilir ve bağlantı niyetini düşünebilirsiniz – kaynak olarak hareket edebilecek ve bağlantılar çekebilecek bir sayfa oluşturmak için bir fırsat var mı? Sizi analiz etmek, SEO kampanyanızın diğer yönlerini bilgilendirecektir.

Mevcut veya hipotetik sayfanızın her bir SERP'de yer alması gerekip gerekmediğini sorabilmek, arayıcı niyetini belirlemenize ve optimize etmenize yardımcı olacaktır.

Yanıtlama amacı: Bu neyi başarır? ?

Ayrıca sorduğumuz önemli bir soru da, “Sıralamanın başarısı ne olacak?”

Genellikle elde ettiğimiz basitleştirilmiş cevap “daha ​​fazla trafik” dir. Fakat bu gerçekten ne anlama geliyor?

Belirli bir anahtar kelime ile ilişkilendirilen niyet, bu trafiğin marka keşfine, yetkilendirmeye veya doğrudan dönüşümlere yol açabileceği anlamına gelir. Beklentileri ayarladığınızda ve KPI'lar atadığınızda niyeti düşünmelisiniz.

Tüm trafiğin dönüştürülmesi gerekmediğini unutmayın. Dengeli bir SEO stratejisi, tüm potansiyel müşterilerinizin sizi bulabilmesini sağlamak için pazarlama dönüşüm hunisinin birden fazla aşamasını hedefleyecektir. Marka yakınlığı, marka bilinirliğini tıklama oranını + 2'ye göre etkileyerek, öncelikle trafik kazanmanın önemli bir parçasıdır. 3x! Hedef anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini hedeflemeye göre segmentlere ayırmak, anahtar kelime hedeflemenizdeki boşlukları tanımlamanıza ve doldurmanıza yardımcı olacaktır.

Potansiyel hedef anahtar kelimelerin işletmeniz için hangi sıralamanın başarabileceğini ve bunun genel pazarlama hedeflerinizle nasıl uyum sağladığını kendinize sorun. Bu egzersiz sizi en çok etki yaratabilecek fırsatlara (ve SERP'lere) odaklanmaya zorlar ve zorlar.

Searcher niyeti SEO'yu bilgilendirir

Arama motoru optimizasyonu, amaç için optimize edilerek başlamalıdır. Arama motorları, bir sayfanın ne kadar iyi niyetlendiğini ölçmek için daha gelişmiş ve daha iyi olmaya devam eder ve iyi sıralanan sayfalar, arama yapanların sorgusuna en iyi yanıt veren sayfalardır.

Müşterilerimize Page One Power refocus'da müşterilerimize yardımcı olmak için Onlara şu soruları sorun:

  1. Siteniz veya sayfanız burada mı yer alacak?
  2. Bu sıralamalar ne olacak?

Kendinize ait olduğundan emin olmak için kendi SEO kampanyanız için anahtar kelimeler ve kelime öbeklerini hedeflerken kendinize aynı soruları sorun. Araştırmacı niyetinin muhasebesi.


Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Andrew Dennis, Page One Power'da bir İçerik Pazarlama Uzmanıdır. Andrew, Arama Motoru Arazi’ndeki sütunuyla birlikte, SEO’yu ve Sayfa One Power blogu Linkarati’nin bağlantılarını da yazıyor. SEO'yu okumaya ya da yazamayacağınız zaman, onun en sevdiği profesyonel takımlara tezahürat ettiğini ve onu alma materyalini Idaho Üniversitesi'ni desteklediğini göreceksiniz.