SEO

SEO – Klavyenin Arkasındaki Bir Yüz

İnce parmaklar klavyenin uzağında uzaklaştıkça dizüstü bilgisayardan gelen ışık dışında loş. Sağındaki pencere hafifçe açılmakta ve şehrin sessizliği daha önce sessiz olan odanın ortasında karşılanmaktadır.

Favori arama motoruna gidip alışveriş merkezinde gördüğü kozmetik ürün için arama terimine girerken favorilerden ve çevrimiçi bir istasyondan hızlı bir gezi müzik çalmaya başlar.

Ürünü taşıyan sitelerin listesi etkileyicidir. Bu nedenle, ilk sitede, onlarca kez duyduğu bir şarkıyı dinlerken tıklar. Neye ihtiyacı olduğunu tam olarak bulamıyor, böylece geri düğmesini iki kez tıklıyor ve başka bir site aramaya başlıyor. Ürünle ilgilenen bazı makalelere sahip olan birine inmeden önce birkaç siteden daha fazla esintiler.

"İşte başlıyoruz" diyor kendini kanepeye yerleştiriyor ve bilgiyi inceliyor. Referansları ve pratik kullanım verilerini okur. Bu ürünün diğer çoğu mevcut kozmetikten farklı olmasının bazı nedenlerini öğrenir. Gördükleriyle mutlu.

Cep telefonunu kaldırıp en iyi arkadaşını arıyor. Arkadaşına alışveriş merkezinde gördükleri kozmetik ve neler öğrendiğini anlatıyor. Konuşmanın sonunda, bir e-postada siteye giden bir bağlantıyı kesip yapıştırır ve gönderir. Onun arkadaşı da ilgileniyor.

Benzer sahneler genellikle günün her dakikasında gerçekleşir. İnsanlar, sattığınız ürün hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu bilmek ister. Web sitenizdeki bilgileri bulamıyorsa, birkaç tıklatmanız yeterlidir ve bir sonraki siteye girerler.

Bu tüketiciler sizi kasıtlı olarak size karşı tutamaz, ancak sizi oldukça çabuk unutacaktır.

Sadece web içeriği müşteri tutma için önemli değil, aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) stratejileri için de önemlidir.

Bazen çevrimiçi pazarlamaya katılan kişiler, sağlayabileceğimiz bilgilere erişmek isteyen bilgisayar monitörlerinin arkasındaki gerçek insanları unuturlar. Onları sayılar açısından düşünürüz. Bu makale, kozmetik arayışındaki bekar kadınlara ve telaşlı bir bebek için belirli bir diş çıngıarı arayan ebeveynlere, çevrimiçi olarak çalışan bir online bebeğin zihinlerine pratik bir resim koyma çabasıyla yazılmıştır. emeklilik yatırım fırsatları hakkında bilgi arayan gömlek veya olgun bir yetişkin.

İnternet her şeyi çok kişisel olmayan bir şey haline getirebilir – her siparişin arkasında bir yüz olduğunu unutmayınız ve yalnızca ürününüzün ürününüzle ilgili her şeyi bilmek istediklerini değil, aynı zamanda size güvenip güvenmeyeceklerini bilmek isterler.