SEO

SEO Kuralları – Web Sayfalarındaki Metin Miktarı

SEO, pazarlama veya teknolojinin en çok incelenen alanlarından biridir. Eskilerin yanlış olduğu ya da modası geçtiği için, hatırlanması gereken yeni prensipler vardır. Bugün tartışılan önemli bir SEO konusu, arama motorlarında yüksek sıralarda yer almak için bir web sayfasının ne kadar metnin devam etmesi gerektiğidir. Herkesin kendi görüşü vardır ve herkes için çalışacak tek bir çözüm yoktur. Ancak, parlak tarafta kendi başarılı stratejinizi geliştirmenize yardımcı olacak temel ilkeler vardır.

Bazı insanlar, en yüksek miktarda sonuç üretmek için herhangi bir şey için minimum miktarda iş yapmanın en akıllıca strateji olduğunu düşünüyorlar. Gerçekte, SEO ile, daha fazla içerik siteniz için daha iyi bir içeriğe sahip. Web sitenizde, arama motorlarında sıralanmak istediğiniz her sayfanın, bunu sağlayan bir şey sağlaması gerekir. Sadece bir düzine kelime içeren bir sayfa sıralanmayacaktır, çünkü orada neredeyse hiçbir şey yoktur. Sadece kendinizi hedef pazarınızla ilişkilendirmiyorsunuz, aynı zamanda sayfa gerçek bir değer sağlamıyor. Bu nedenle, işinize başlamak için çok genel bir kılavuz olarak, daha fazla içerik SEO için daha iyi.

Oradan hareket etmek, sadece daha fazla içerik oluşturmanız gerektiğinden, her türlü içeriğin yapacağı anlamına gelmez. Yanlış içerik türü – yani, anahtar kelime ile doldurulmuş içerik, kopyalanan içerik ve benzeri – SEO'nuzun ayakta durmasına yardımcı olmayacak ve hatta arama motorlarında cezalandırıldığınızı görebileceksiniz. Elbette, site ziyaretçileriniz de onlar için önemli olan hiçbir şeyi görmeyecek, böylece onları da müşterilere dönüştüremeyeceksiniz.

Bu iki temel SEO yönergesinden yola çıkarak, soru şu sıralar, bir sıraya yerleşmek için bir sayfada ne kadar metne ihtiyacınız var? Çıplak minimum olarak hizmet eden bir başlangıç ​​noktası yaklaşık 250 sözcük olmalıdır. 250 kelime, ziyaretçinize gerçek bir değer vermenizi sağlarken, benzersiz olduğunuz arama motorlarını gösterir ve belirli bir anahtar kelime veya konu grubuyla doğrudan alakalı içerik sağlar. Sayfaları genellikle 1.000 kelime veya daha az tutmalısınız. Bir sayfada çok fazla metin ziyaretçilere yönelik bir kapanış olup, daha büyük sayfaları birden çok küçük kısma bölerek arama motorları için daha fazla açılış sayfası sunma avantajı sağlar.

Sonuç olarak, SEO ve sayfa içeriğiyle yaptığınız görev, sayfanızı arama motorlarının gözünde pazarınızla benzersiz, taze ve son derece uyumlu hale getirmektir. Bunun da ötesinde, sağladığınız içeriğin site ziyaretçilerine yetecek kadar değerli olması gerekir. Böylece, onlara gerçekten bakacak ve kullanıma sunulacaktır. Birçok durumda, 250 kelime işin yapılmasını sağlar, ancak diğer pek çok yerde 500 kelimeye ihtiyaç vardır.

Dolayısıyla, daha fazla içeriğe sahip olmanız daha iyi, ancak yaptığınız içeriğin değerli ve benzersiz olması gerekiyor. Herkes, anahtar kelimeleri doldurarak veya birisinin içeriğini kopyalayarak birkaç yüz kelimelik çöp oluşturabilir. Ama bu yolu takip ederek kendinize herhangi bir iyilik yapmıyorsunuz. Benzersiz bir şekilde değerli ve yararlı bir içerik sağlamaya odaklanın; eğer başka hiçbir şey, yüksek dereceli bir SEO sayfasındaki metin için minimum eşik değerini geçmezse.