SEO

SEO Metin Yazarınızdan Beklenecek 10 Şey

Bir işletme sahibinin, web yöneticisinin veya pazarlama yöneticisinin bakış açısından, İnternet’te sergilenen değişiklik büyük ölçüde heyecan verici, ancak büyük ölçüde rahatsız edici. Sağladığı bilgi (ve yanlış bilgilendirme ve dezenformasyon), vaat ettiği ticari faydalar ve yönetilen kurallar, bu kadar hızlı bir hızda değişmekle neredeyse imkansızdır.

Bu değişiklikler, kaliteli web kopyasının değerinin giderek artmasına neden oldu. Bu takdir, sırayla, fırsatçı & # 39; yazarların & # 39; kendilerini web sitesi metin yazarları veya SEO metin yazarları olarak tanıtmak. Beni yanlış anlamayın, orada bir kaç mükemmel SEO metin yazarları var ve kesinlikle alışveriş yapmalısınız. Bu makalenin amacı sizi korkutmak değil; Dürüst hizmet ve mükemmel sonuçlar veren SEO metin yazarı bulmanıza yardımcı olmak için.

Böylece akılda tutarak, aşağıdaki on ipucu bir göz atın. Bunlar, "web sitesi metin yazarı", "SEO metin yazarı", "internet yazarı" veya "web yazarı" yazan bir isim kartı takan birinden bekleyeceğiniz şeyler … (Ayrıca bkz. http: / / www. divinewrite.com/websitecopywriter.htm و http://www.divinewrite.com/makethemost.htm .)

1) SEO'nun anlaşılması

Açıkçası, SEO metin yazarı, Arama Motoru Optimizasyonu'nun esaslarını sağlam bir şekilde anlamalıdır. Sıralama, esasen bir web sitesinin alaka düzeyinin (yani anahtar kelimeler) ve öneminin (yani gelen bağlantılar) sonucudur. Pek çok başka faktör vardır, ancak SEO yazıcınız bu iki temel noktayı anlamazsa, başka bir yere bakmanız gerekir. SEO metin yazıcınızın sadece temel bilgilerinden daha fazlasını bilmesini istiyorsanız, http://www.divinewrite.com/SEOCEO.htm http: //www.divinewrite.com/seocopy.htm http://www.divinewrite.com/seotradesecrets.htm http://www.divinewrite.com/webcopyenough. htm و http://www.divinewrite.com/seoarticles.htm bilgilerini değerlendirmek için sormak isteyebileceğiniz şeyler hakkında bazı ipuçları için.

2) Kanıtlanmış deneyim

Kanıt içinde dedikleri gibi kanıtlar. SEO yazıcınızın konuşabileceği kadar yeterli değil; Ayrıca yürüyüşe çıkabilmeli. Bazı iyi sıralamalar elde ettikleri web sitelerinin bazı örneklerini görmeyi isteyin. Hem anahtar kelimeler hem de bağlantı oluşturma (özellikle PR makalesi) üzerinde çalışmış olan bir SEO metin yazarı bulmak çok zor olabileceğine dikkat edin; Arama motorları hakkında çok geniş ve kullanışlı bir çalışma bilgisine sahipler.

3) Kaç anahtar kelime kullanacağının anlaşılması

Her sayfayı, hedeflediğiniz her anahtar kelime ile doldurmak istemezsiniz. Bu, sitenizin alaka düzeyini basitçe inceler ve okunabilirliği azaltır. SEO metin yazıcınıza, her sayfada hedeflemeyi önerecek kaç anahtar kelime olduğunu sorun. Umarım, en fazla 3, tercihen 2'yi önerirler. Sayfa başına 2 anahtar kelime öbeğini hedefleyerek, bunları okunabilirliği etkilemeden çok kullanabilirsiniz.

4) Anahtar kelimeleri kimin sağlayacağına dair net bir anlaşma

Birisinin, hangi kelimelerin yüksek sıralarda yer almaya çalışacağını anlamak için bir anahtar kelime analizi yapması gerekiyor. SEO metin yazıcınız bunu sizin için yapabilmeli, ancak birisinin işi biraz daha yakınlaştırması durumunda, genellikle daha uygun maliyetlidir. Her iki durumda da, SEO metin yazarı ile yaptığınız sözleşmenin bu görevi kimin gerçekleştirdiğini açıkça belirttiğinden emin olun. SEO metin yazıcısının bunu yapacağını düşünmeyin, çünkü bunu yapacağınızı varsayabilirler ve sonra bütçenizi uçuracaksınız.

5) Anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri

Anahtar kelimelerinizle ne kadar spesifik olmanız gerektiğine dair bazı önerilerde bulunmak için SEO metin yazıcınızı bekliyoruz. Çoğu sektörde, anahtar kelimeler için rekabet o kadar şiddetli ki, en azından dışarıda sıralamak için çok özel anahtar kelimeleri hedeflemek zorunda kalacaksınız. Örneğin, BT’de çalışıyorsanız, muhtemelen "IT" anahtar kelimesini hedefleyerek işe başlamayacaksınız. Yarışma muazzamdır (yazı yazıldığı sırada, Google.com'da bu arama için yaklaşık 3,240,000,000 sonuç vardı) ve BT kullanıcıları zaten bu anahtar kelime için arama motorlarına hükmetmektedir. Bunun yerine, "BT altyapısı danışmanlığı new york" gibi daha spesifik bir anahtar kelime kullanmayı deneyin (yazı yazıldığı sırada, Google.com'da bu arama için yalnızca yaklaşık 4000.000 sonuç vardı). Daha belirgin anahtar kelime öbeklerini hedeflemenin diğer yararı, daha alakalı olası satışlar oluşturacağınızdır.

6) Sayfa başına kelime sayısı konusunda hemfikir olun

Her zaman, SEO metin yazarınızın web sayfası başına yazmayı beklediği kelimelerin sayısı konusunda size bir işaret verdiğinden emin olun. Web sayfalarınızın çoğunda iyi bir kelime hazinesine sahip olmak gerekli olsa da, kesinlikle çok fazla olmamalıdır. Ne "çok fazla" nın tamamı sektörünüze, sayfanın amacına ve kitlenizin ihtiyaçlarına bağlıdır. Her zaman lezzetli bir denge, ancak sayfa başına sadece 100-200 kelime ile yüksek sıralama yapmak kesinlikle mümkün. Yani ihtiyacınız olmayan kopya için ödeme yapmak aldatmasın!

7) Yoğunluk hedefleri ve ölçüsü

Bir web sayfasının SEO tahmin çalışması DEĞİLDİR. İyi bir SEO metin yazarı yoğunluk ölçümleri hakkında konuşacak. Bu, anahtar kelime öbeğinin sayfada görüntülenme sayısının bir ölçüsüdür. Sayfanın toplam kelime sayısının yüzdesi olarak ifade edilir. Dolayısıyla, sayfanızda 200 kelime varsa ve anahtar kelime öbeğiniz 10 kez görünüyorsa, yoğunluğu% 5'tir. Temel kural olarak, SEO metin yazarınız birincil anahtar kelime öbeğiniz için yaklaşık% 5 ve ikincil anahtar kelime öbeğiniz için% 3-5 yoğunluğu hedeflemelidir. Yoğunluk ölçümleriniz bundan daha yüksekse, okunabilirlik azaltılacak ve arama motorları tarafından spam olarak algılanma riskiyle karşı karşıya kalacaksınız. SEO metin yazarınızın anahtar kelime yoğunluğunu anladığından emin olun, her bir anahtar kelime öbeği için hedef yoğunluğu belirtmeye hazır olun ve bu standartla ölçülmekten de mutluluk duyarsınız (ölçmeye karar vermeniz gerekir).

8) Anahtar kelimeler nereye yerleştirilir

Anahtar kelime yerleştirme sorusu, SEO metin yazarları arasında çok tartışılan konu olmuştur. Yerleşimin ne kadar etkisinin olduğu henüz açıkken, BAZI etkisi olduğu konusunda genel bir fikir birliği vardır. Metin yazıcınızın bu etkinin farkında olduğundan emin olun. Popüler görüş, anahtar kelimelerin başlıklarda, kalın metinlerde, bağlantılarda ve genellikle sayfanın başına doğru göründüğünde daha etkili olduğunu gösterir.

9) Yapı ve bağlantılar üzerine bazı yorumlar

Örümcekler, tüm siteyi metin bağları kullanarak tümüyle çaprazlayabiliyorsa, web siteleri genellikle arama motorları tarafından daha iyi endekslenir. Bu, SEO metin yazıcınızın metin bağlantılarını kullanarak her sayfayı diğer her sayfaya bağlaması gerektiği anlamına gelir. Siteniz karmaşıksa, bu pratik olmayabilir, bu yüzden SEO metin yazarı siteniz için bir hiyerarşik yapı oluşturmaya ihtiyaç duyacaktır. İlk olarak, konu materyallerinizi kategorilere ayırmalıdırlar. Sonra her kategori için bir özet sayfası yazmalıdırlar. Bu özet sayfalara, metin linkleri aracılığıyla daha üst düzey sayfalardan erişilebilir olmalıdır. Ayrıca birbirlerinden erişilebilir olmalılar. Her özet sayfa, metin bağlantılarını kullanarak, kategorinin daha ince ayrıntılarını tartışan bir dizi sayfaya bağlanmalıdır. Belirli bir kategorideki her ayrıntı sayfası, o kategorideki diğer tüm detay sayfalarına (bir kez daha, metin bağlantılarını kullanarak) bağlanmalıdır. Böylelikle örümcekler hiyerarşinizin tepesinden aşağıya, soldan sağa herhangi bir seviyeden geçebilirler.

10) Büyük sözlere inanmayın

SEO metin yazarları, arama motoru sıralamanızı artırırken önemli bir rol oynayabilir. Ama bir gecede bunu yapamazlar. Sitenizi hedef anahtar kelime öbekleri için optimize ederek bir SEO metin yazarı, sitenizin alaka düzeyini bildiriyor. Sitenize geri bağlantı içeren bir satır içi bir satır içeren yararlı makaleler yazmak için bir SEO metin yazarı ile bağlantı kurarsanız, bu makaleleri internette yayınlanmak üzere gönderebilir ve bu durum sıralamanızı sürekli olarak artıracaktır. Ancak bir SEO metin yazarı, sıralamanızı birkaç saat veya gün içinde önemli ölçüde artırabileceğini söylerse, dikkatli olun. NOT: SEO metin yazarı, makalelerinizi İnternet'teki çeşitli sitelere gönderebilmelidir. Bu siteler, dünyanın dört bir yanından yüz binlerce yayıncı e-bülten ve makale sayfası tarafından yakından izlenmektedir. Yüksek kaliteli ürünler hızla üretilir ve üretken olarak yayınlanır. Ve makaleniz her yayınlandığında, sitenize bir başka bağlantı daha eklediniz, böylece sitenizin (arama motorlarına) önemi artar.

نتيجة

Bir SEO metin yazarı, pazarlama fonksiyonunuza değerli bir ektir. Ama akıllıca seçtiğinden emin olmalısın. Sorulacak soruları bildiğiniz zaman, savaş yarı kazanılır.

Mutlu avlar!