SEO

SEO: Ne oldu?

SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve arama motoru listesindeki bir web sitesinin sıralamasını iyileştirmeye odaklanan yöntemler dizisidir. Benzer şekilde, SEO da arama motorları pazarlamasının bir alt kümesi olarak düşünülebilir. Terim, aynı zamanda, müşteriler adına optimizasyon projeleri üstlenen bir danışmanlar endüstrisine atıfta bulunur; Siteler.

Arama Motoru Optimizasyonu yöntemleri, beyaz şapka SEO'ları ve siyah şapka SEO'ları olarak kategorize edilebilir. İçeriği geliştirmek ve site kalitesini artırmak için arama motorları genellikle beyaz şapka SEO yöntemlerini onaylıyor. Ancak, siyah şapka SEO genellikle gizleme ve spamdexing gibi yöntemler ve hileler kullanır. Aslında, beyaz şapkaların, siyah şapka yöntemlerinin arama sıralamalarını haksız yere değiştirme girişiminde bulunduğu ve siyah şapkaların saygınlığının SEO'nun sıralamaları değiştirmek için bir girişim olduğunu iddia ettiği bir argüman var.

Arama motorlarının sonuç sayfalarında, çoğunlukla tıklama başına ödeme reklamları, ücretli kapsama listeleri ve organik arama sonuçları içeren çeşitli listeler görüntülenir. SEO, çok sayıda alakalı anahtar kelime için organik arama sonuçlarının sayısını ve konumunu iyileştirerek bir web sitesinin hedeflerini ilerletmeye odaklanır. SEO stratagem, site sahibi tarafından gerçekleştirilen eylemi tamamlayan hem ziyaretçi sayısını hem de kalitesini artırabilir. Arama motoru optimizasyonu, başta büyük bir pazarlama çabası için tek başına hizmetler sunar ve bir sitenin ilk geliştirme ve tasarımına dahil edilirse çok etkili olabilir.

Bununla birlikte, tıklama başına ücretlendirme reklamcılığı maliyeti, rekabetçi ve yüksek hacimli arama terimleri için sarılabilir. Öte yandan, organik arama sonuçlarında iyi derecelendirilmek aynı hedefli trafiği önemli bir potansiyel tasarruf ile tamamlayabilir. Optimizasyon maliyeti إعلان maliyetinden düşükse, site sahipleri sitelerini optimize etmek için organik bir arama yapmayı bile tercih edebilirler.

E-ticaretin büyütülmesiyle, SEO büyük ölçüde nihai müşterileri hedeflemeye yardımcı olduğu için, arama motoru optimizasyonu, herhangi bir ticari organizasyon için kritik bir süreç olabilir.