SEO

SEO – Nedir? Online İşim İçin Neden Gereklidir

SEO tanımlı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), arama motorları için belirli anahtar kelimeleri optimize etmek için web sitesi veya blog yöneticileri tarafından uygulanan bir dizi kuralla ilgilidir. Doğru yapıldığında web sitesini veya blog arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olur.

İlgili çevrimiçi kalmak ve rekabet altına almak isterseniz, SEO önemlidir. Bilin ki yüzlerce veya binlerce web sitesi her gün dünya genelinde piyasaya sürülüyor ve iş dünyası her zamankinden daha rekabetçi hale geldi. Bu nedenle, işletmenizi ayırt etmek ve çevrimiçi bulmak kolay hale getirmek için tek yol & # 39; onu mümkün olan her şekilde optimize etmektir. Rakipleriniz SEO da yapıyor, siz de yapmanız gerekiyor!

Çeşitli arama motorları günlük olarak milyonlarca web sitesi ziyaretçisine hizmet verirken, kullanıcıların sorularına veya sorunlarına cevaplar veya çözümler ararken, takip ettiği ve en çok yararı olacak temel SEO kurallarını uyguladığı sitelerdir.

Google veya Facebook'la PPC kampanyaları gibi online reklamcılık işletmeleriyle ilişkili yüksek fiyatlarla, binlerce işletmeye gidebilecek büyük إعلان bütçelerine sahip daha büyük işletmelerle rekabet halinde kalmak için az bütçeli yeni işletmeler için zorlu ve pahalı olabilir dolar. SEO bu konuda maliyetlerden tasarruf etmeye yardımcı olabilir. SEO'nun amacı web sitenize veya blog'unuzun Google'ın ilk sayfasında görünmesine yardımcı olmaktır ve bununla PPC'ye başvurmak zorunda kalmadan muazzam organik trafik kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu – SEO, işletmeler için hayati önem taşıyor, çünkü:

• Arama motorları aracılığıyla ürün veya hizmetler veya içerik arayan insanların büyük bir çoğunluğu, içinde sunulan ilk yedi web sitesinden birini tıklamak isteyecektir Sonuç sayfaları. SEO ile, sıralamaya başlarken ve üst konumlarda kalmak gibi işinize ziyaretçiler kazanmak için bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

• Sadece sıralamayla ilgili değil. Ancak iyi bir SEO uygulamasıyla web sitenizin kullanıcı deneyimini ve kullanışlılığını artırabilirsiniz.

• İnsanlar, arama motorlarının yalnızca arama sonuçlarına ilişkin cevapları göstereceğine güveniyorlar. Bu, siteniz belirli anahtar kelimeler için arama motoru sıralamasında en üst sırada yer alıyorsa; doğrudan web sitenizin güveni artıracaktır.

• İşletmenizi rekabetin önüne geçmenin en ucuz, en kolay ve tutarlı yoludur. Örneğin, üç çevrimiçi işletme veya mağaza aynı ürünleri satarsa, arama motorunun optimize ettiği kişi daha fazla organik müşteri kazanır ve bu süreçte daha fazla satış gerçekleştirir.

Sonuç:

SEO'nun büyük kısmı, temelleri attığında ve arama motorlarının sitenizi sıralamaya başlamasıyla aylarca ve yıllarca sürekli kalacak olan doğal organik trafik kazanmanıza yardımcı olan büyüme, angajman, satış ve kâr için gerekli.