SEO

SEO – Niş Hedef Hedef Kitlenizi Tanıyın

İnternet'te görülebilir ve belirli anahtar kelimelere bağlı bir web sitesi oluşturmak, yalnızca kitlenizi tanıyorsanız etkilidir. Kitlenizi tanımak, çoğu zaman gözden kaçırdığınız SEO stratejilerinin bir değişkendir. Arama motoru optimizasyonu, sayfa görüntüleme kazanma ve web sitenize belirli kişileri getirme ile ilgilidir. Bunu yapmak için hedef kitlenizi anlamalısınız. Müşterilerinizi etkili bir şekilde hedeflemek için, niş ve müşteri demografiniz için en iyi eşleşme olan SEO stratejilerini yerleştirmeniz gerekecektir.

Hedef Kitleniz Kimdir?

Hedef kitlenizi belirlemek, göründüğü kadar karmaşık değildir. Hedef kitlenizi tanımlamanın en iyi yolu, içeriğinizin kime yönlendirildiğini ve çekmek istediğiniz müşteri türünü belirlemektir. İzleyicilerinize aşina değilseniz, aranabilir bir site oluşturmak mümkün değildir. Gerçek şu ki, hedef kitleniz aradıklarını biliyor. Onlara istediklerini verebilmek için bilmelisiniz. İsteklerini belirlemek için niş ile ilgilenenlerin en önemli konularını anlamanız gerektiği anlamına gelir.

Niş Pazar Hedefli Demografi

Web siteniz büyük olasılıkla dar bir pazara hitap ediyor. Bu da SEO çalışmalarınızı açık demografiye yönlendirmeniz gerektiği anlamına geliyor. Hedef kitlenizin demografisini belirlemek önemlidir, çünkü içerik oluşturmanızı ve web sitenizi en çekici şekilde düzenlemenizi sağlar. Arama motorları, sitelerin kullanıcıların sayfalarınızda ne kadar kaldıklarına ilişkin bir tutma süresi algoritmasıyla sitenizi sıralar. Doğru kitleyi hedeflemezseniz, bu kalan gücü ve uzun sayfa görüntülemelerini alamayacaksınız. Böylece, hedeflediğiniz içerikle alakalı içerikleriniz izleyicilerinizle etkileşime girecek ve sitenizde daha uzun süre kalacaktır. Daha fazlası için geri dönecekler. SEO teknikleri kullanırken niş pazarının kitlenizi tanımak ve ikram etmek çok önemlidir.

Pazar Araştırması

Hedef kitlenizin aradığını bilmek için tek yol pazar araştırması yapmaktır. Müşterilerinize temel aldıkları bilgileri vermek kolay değildir, ancak web sitenizi pazarlamanın en etkili yoludur. Doğru demografiyi belirledikten sonra, neye ihtiyaç duyduklarına ve en çok istedikleri bilgi veya içeriğe karar vermek için daha iyi bir konumda olacaksınız.