SEO

SEO – Optimizasyon Tarihçesi

Neredeyse her iyi şey sona ermektedir. Bir zamanlar Arama Motoru Optimizasyonu'nda (SEO) standart olan stratejiler, mısır gevreği kutularından daha az çaba harcayan bireylerin sistemi avantajlı bir şekilde manipüle etmeleri sonucunda sona erdi.

İlk en iyileştirme yöntemlerinden bazıları basit bir telefon defteri gibi basit bir alfabe listesi idi, ancak 1996'da web sitesi programcıları programlamanın belirli bölümlerinde belirli anahtar kelimeleri yerleştirmek için şanslarını denediler ve manipülasyonları öğrenmiş olacaklardı. site sıralamasında bir miktar etki.

1997'de, programların Excite'deki SEO kodunu kırmasına izin veren çeşitli algoritmalar kullanıldı. Bu programcılar, müşterileri için istedikleri anda # 1 sonuç elde edebildi.

Müşteri temelli yardım olarak başlayan şey, herhangi bir rakibin hariç tutulması için site sıralamasında bir köşe satın alan hain sistemlere son derece yol açtı.

Çoğu arama motorunun Yahoo'yu site sıralamalarını kontrol etmenin bir aracı olarak kullanmaya başlamasından çok önce değildi. Çoğu programcı, 1997 yılına gelindiğinde müşterilerinin Yahoo 'ya dahil edilmesi gerektiğini öğrendi ve başka yerlerde de benzer sonuçlar almak istesinler, bu alanda iyi bir performans göstermeleri gerekiyordu.

1997 sonlarına gelindiğinde, Infoseek, herkese bir web sitesini optimize etme fırsatı teklif etti ve programcıların rolünü daha da belirginleştirdi. Kızgın programcılar esasen üst sıralarda yer alan sitelerin ayna siteleri oluşturarak ve sıralamaların etkililiğini azaltarak geride kalıyorlar.

Önümüzdeki iki yıl içinde, arama motorları karmaşık, çok seviyeli algoritmalar geliştiriyor ve bu algoritmalar çözülmesi zor ve mantıklı değil. Bununla birlikte, bu sistemler, spam filtreleme ve yasaklanmış sitelere sahip suçluları cezalandırma için bir temel oluşturacaktır.

1990'lı yılların sonuna doğru algoritma çözümü esasen durdu. Gelişmekte olan yeni sistemleri kandırmaya çalışmak çok zorlanıyordu ve SEO yardımı için orijinal fikirlerin birçoğu şimdi Black Hat SEO olarak kabul edildi.

Y2K doom raporları hafızaya alındığında, programcılara taze bir fark geliyor. SEO olmuş roller coaster ride şimdi kabul için bir arama motoruna düştü. Eğer bu arama motoruyla başarısız olsaydınız, başka yerlerde pek fazla kabul görmezdiniz.

Bugün Google, SEO için altın standarttır. Bu arama motoru, sitenizi optimizasyon yoluyla tanıtmak için kabul edilebilir yollar hakkında ayrıntılar sağlar.

Artık kapsamlı bir standart geliştiren programcılar, saygın sıralamalar elde etmeye çalışarak müşterilere hizmet etmek isteyen frayda geri döndü.

İlginç bir şekilde, SEO'nun eski günlerini hatırlamanız gereken bazı SEO firmaları var çünkü bunlar, son derece büyük olasılıkla bir sitenin arama motorlarından yasaklanmasına neden olabilecek yöntemleri kullanma konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

SEO stratejileri hakkında neler yapabileceğinizi öğrenin. Bu bilgiyle, uzun vadede sitenizin sıralamasına yardımcı olan stratejileri kişisel olarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Her şeyden önce, SEO stratejileri konusunda güncel kalın. Bu, rafine edilmesinin uzun bir geçmişi olan bir alandır.