SEO

SEO Outsourcing ve bir SEO Şirketinde Ne Look için Faydaları

Web sitenize daha fazla trafik getirmenin birçok yolu vardır, ancak arama motoru optimizasyonu veya SEO en iyi yaklaşımdır. SEO vadesi içinde arama motorları ve daha sonra arama sonuçları daha yüksek sıralamak için farklı stratejilerin uygulanmasıdır.

Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarından gelen trafik nedeniyle çevrimiçi girişimciler tarafından altın olarak kabul edilir bundan yapılabilecek potansiyel kâr. Oldukça hedefli olduğu ve yüksek bir dönüşüm oranına sahip olduğu için değerli olarak kabul edilir. Bu nedenle, çevrimiçi bir iş yapıyorsanız, çevrimiçi pazarlama planınıza SEO eklemeniz zorunludur ve stratejiktir.

Ne yazık ki SEO zaman alıcıdır ve bu konuda etkili olmak için bazı teknik beceriler gerektirir. Roket bilimi olmasa da ve çevrimiçi olan kaynaklardan öğrenilebildiği halde, öğrenme eğrisi dik ve eğitim kaynakları çoğu zaman yanıltıcıdır. SEO yapmanın doğru ve etik bir yolu olduğunu unutmayın. Güvenilmez kaynaklardan edindiğiniz etik olmayan SEO stratejileri uygularsanız, web sitenizi arama sonuçlarında yasaklanma riskiyle karşı karşıya bırakabilirsiniz – her online girişimcinin kabusu!

Zamanınız yoksa ve Web sitenizi potansiyel cezalardan korumak istiyorsanız, SEO dış kaynak kullanımı açısından uygun bir çözümdür. SEO'nun dışarıdan tedarik edilmesinin daha iyi sonuçlara ve daha yüksek üretkenliğe yol açmasının bazı iyi nedenleri:

  • SEO şirketleri, büyük arama motorlarından gelen en son güncellemelerden haberdar olmak için eğitim ve teknolojiye yatırım yapıyor. Bu, sonuçlara yol açacak ve web sitenizi sıkıntıya sokmayacak etkili ve güvenli stratejiler oluşturmanıza olanak tanır.
  • SEO temel hizmetlerinden dolayı, SEO şirketleri SEO kampanyalarını yürütmek için daha verimlidir. Uzmanlıkları ve kaynakları, görevlerini etkin bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar.
  • Dış kaynak SEO, paradan tasarruf etmenizi sağlar. Kurum içi SEO ekibinizin organizasyon, bakım ve eğitim masraflarını ortadan kaldırır.
  • Outsourcing SEO, üretkenliğinizi artırır. Ekibinizden arama motoru optimizasyonu sorunlarını ortadan kaldırarak, kaynaklarınızı yönetmek için daha fazla zaman ayırırsınız ve dikkatinizi ana işinize odaklarsınız, bu da daha yüksek ve daha iyi üretkenliğe neden olur.

Tüm SEO şirketleri eşit değil; Bu nedenle, gereksinimlerinizi karşılayan bir tane bulmanız gerekir. İşte bu ideal SEO Şirketi ararken size rehberlik edecek bazı yararlı ipuçları:

Bilgi ve Deneyim

Hem arama motoru optimizasyonunda hem bilgili hem de deneyimli bir SEO şirketi seçmelisiniz. Şirket, kampanya yürütürken kullandıkları stratejileri ayrıntılı olarak tartışabilmelidir. Daha da önemlisi, sorularınızı jargon kullanmadan cevaplayabilmelidirler. Ayrıca başarılı bir şekilde yönetmiş oldukları örnek projeleri de sunabilmelidirler. Eğer onlar saygın bir SEO şirketi iseniz, size referanslar sağlayarak hiçbir sorun olmaz.

Hemen Sonuçlar Garantisi

Sonuçları garanti eden SEO şirketlerinden uzak durun. Gerçek şu ki, hiçbir SEO şirketi üst sıralamayı ve bunu başarmak için gereken belirli zaman çerçevesini garanti edemez. Google'ın algoritması, tüm SEO uygulayıcıları için çok gizli ve bilinmemektedir. Sürekli gelişiyor, bu da garanti sonuçlarını daha da imkansız hale getiriyor. Şansınız, anında başarı sağlamaları durumunda etik olmayan SEO stratejileri kullanan bir SEO şirketi ile uğraşmaktır. Gölgeli SEO teknikleri kullanarak birkaç gün içinde üst sıralarda elde etmek mümkün olsa da, muhtemelen kısa ömürlü olacak. Web siteniz arama motorlarında yasaklanmış olabilir, ki bu da olabilecek en kötü durumdur.

SEO kampanyanızı uzun vadeli bir yatırım olarak düşünün ve dikkatle ele alınması gereken ve yavaş yavaş ve tutarlı bir şekilde uygulanmalıdır.

Teslim Edilecekler ve Raporlar

Hedefinize yaklaştığınıza dair kesin kanıt olmadan SEO'nuz için ödeme yapmak istemiyorsunuz. Bu nedenle, ayda en az bir kez yayınlanan bir performans raporu, kampanyanız için önemlidir. Saygın bir SEO şirketi sadece aylık raporlar göndermekle kalmayacak, aynı zamanda beklediğiniz çıktıları da netleştirecektir.