SEO

SEO Pazarlama 2018: Odaklanmak Üzere En Popüler Eğilimler

Arama motoru optimizasyonu dünyasında, 2017, AMP (Accelerated Mobile Pages) için sesli aramada ve daha katı kurallarda artış açısından yoğun bir yıldı. 2018'de, rakiplerinizin önünde kalmak için evlat edebileceğiniz daha heyecan verici gelişmeler oldu. En son SEO pazarlama trendleri ile güncel kalmak için okumaya devam edin.

Kişiselleştirilmiş Arama Sonuçları

Son birkaç yıl boyunca, özelleştirilmiş arama sonuçları düzenli olarak gelişti ve 2018'de merkezi sahne alıyorlar. tarayıcı çerezleri, bireysel arama geçmişi, konum veya ilgi alanları, Google, kişiler için SERP'leri (arama motoru sonuç sayfaları) kişiselleştirmenin önemini vurgulamıştır. Akıllı konuşmacıların ve diğer teknolojik gelişmelerin çoğalmasıyla kişiselleştirmenin vurgu noktası olmaya devam etmesi bekleniyor. Bu, işletmelerin sıralamayı nasıl sıraladıklarını veya neleri sıraladıklarını belirleme konusunda göz korkutucu bir görev haline getirdiğinden, daha fazla işletme, yardım için profesyonel SEO pazarlama ajansına yöneliyor.

Geliştirilmiş Görüntü ve Video Arama

son birkaç yıldır çevrimiçi etkileşimlerde yoğun bir şekilde yer aldı. Daha hızlı internet hızı ve sosyal medya platformları, Facebook ve Instagram gibi, bu konuya katkıda bulunan faktörlerden bazıları, artan katılımı sağladı. Gelişmiş etkileşim ile hız kazanmak için Google ve diğer arama motorları, videoların ve resimlerin arama sonuçlarında nasıl göründüğünü değiştiriyor. Her ne kadar videolar ve görüntüler ile SEO pazarlamak zor olsa da, yüksek yatırım getirisi elde ediyor.

Sesli Arama Kazanıyor

2018'de Apple HomePod, Amazon Echo ve Google Home gibi akıllı hoparlörlerin satışı devam ediyor. artırmak. Bu, sesli aramanın önemini artırıyor. Mobil cihazlarda veya bilgisayarlarda bir arama sorgusu yazmanın tersine, kullanıcılar artık arama sonuçlarını elde etmek için zamandan tasarruf edebilir ve seslerini kullanabilirler. Ancak, sesli arama sorguları, yazılan arama sorgularından büyük ölçüde farklıdır. Devam etmek için, kullanılan anahtar sözcüklerin veya kelime öbeklerinin olabildiğince doğal bir şekilde çalınmasını sağlamanız gerekir.

Hiper Pazarlama Pazarının Yükselişi

Hiper إعلان pazarlaması, 2017'de bir kişinin işine yakın hedef kitleleri hedef alması için yola çıktı. . Teknolojik gelişmeler sayesinde, yerel toplumu çok daha yakından hedeflemek mümkün. Hatta, kullanıcı davranışlarını, satın alma tarihini, yerini, ilgi alanlarını ve benzerlerini analiz ederek bireyleri bile hedefleyebilirsiniz. Bu nedenle, yerel markanızı yerel olarak büyütmek için yerel SEO çabalarınıza dikkat etmeniz gerekir.

Bilgi Grafiğinin Yaygınlığı

Google'ın bilgi grafiği 2012'den beri olmuştur, ancak yalnızca kısa bir süre önce özelliklerin yerini almaya başlamıştır. Web kullanıcıları soru sorduğunda snippet'ler. Bir web sayfasından çıkarılan bir özeti içeren özellikli snippet'lerle karşılaştırıldığında, sayfa bağlantısıyla birlikte, bilgi grafikleri kullanıcılara çok daha fazla şey sunar. Örneğin, bir film için arama yaparsanız, sonuçlar yalnızca genel özeti göstermekle kalmaz, aynı zamanda filmdeki aktörler, film saatleri, tiyatrolar, filmin sosyal medya sayfaları ve benzeri bilgileri de gösterir. Bilgi grafikleri, kullanıcıları Google aramasına girdiklerinden daha fazla bilgi sağladığından, kullanıcılara harika bir arama deneyimi sağlamak için özellikli snippet'leri giderek daha fazla değiştirmektedir.

Google'ın Ötesine Geçmek

Google, şüphesiz arama motorudur. Web sayfalarınızı algoritmalarına göre optimize etmeniz gerekir. Ancak, herkes Google’ı kullanmıyor ve arama motoru trafiği elde etmek için tek bir kaynağa bağlı olamazsınız. Ayrıca, Yahoo ve Bing gibi arama motorları yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir. Dolayısıyla, web sayfalarınızı Google’ın yanı sıra diğer arama motorları için de optimize edin.

Yukarıda belirtilen SEO pazarlama trendlerini uygulayarak rakiplerinizin önünde kalın. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, SEO hizmetleri sunan tanınmış profesyonellerle iletişime geçin.