SEO

SEO, Pazarlama ve İnternet – Ne Kadar Etkili Web Tasarımı İşinizi Pazarlamada Bir Rol Oynuyor?

Bir web tasarım ve geliştirme şirketi internet pazarlamacılığı hakkında ne biliyor?

Pazarlama ve SEO el ele gidiyor. Bunlar belirgin ayrı spesiyallerdir ancak bazılarının örtüştüğü ve web tasarımcısı bir web sitesi tasarlamak ve düzgün bir şekilde SEO'yu anlamaları için ortak bir zemine sahiptir.

Pazarlama birçok kişinin anlamadığı bir konudur ve internet konusunda çoğu işletme gerçekten anlamıyor.

İnternet pazarlaması büyük bir iş haline geldi ve çok sayıda şirket kendileri ve müşterileri için servet kazandı. Pazarlama doğru yapıldığında, büyük bir şekilde öder. Yanlış yapıldığında zaman ve para kaybı olabilir.

Yani soru şu: En iyi pazarlama stratejisi nedir?

Bu, işletmenizin birçok farklı yönüne bağlıdır ve biriyle iletişim kurmanın en zor noktalarından biridir. Pazarlama bir stratejidir, tek derde devrialım değildir. İşletmeniz için bir pazarlama stratejisi için yapılması gereken birçok şey var.

Bir örnek verelim, küçük bir işletmeniz var ya da girişimci ve yepyeni bir üründür. Tamam, nasıl pazarlayacaksınız? Önce kimin bu ürüne ihtiyacı olduğunu, onu kim istemiş? Onlara nasil yararlari var? Paralarını alabiliyorlar mı? Maliyet etkin midir ve onlara zaman ya da para kazandırıyor mu ya da sahip oldukları diğer endişeleri giderebiliyor mu?

Artık pazarlayabileceğin bir fikriniz var. Harika, o insanlar nerede? Onlara nasıl ulaşıyorsunuz? Kartpostallar? Hedefli doğrudan posta mı? Soğuk aramalar? Kişisel iletişim? El ilanları, broşürler, broşürler vb. Bir web sitesi tasarlıyor ve inşa ediyor musunuz?

Normal türdeki tanıtımı, direkt postaları ve belki bir TV veya radyo إعلانını yapalım diyelim. Çoğu işletme için başka bir şeye ihtiyaçları yoktur. Fakat web tabanlı iş yapan birisi için bu yeterli değildir. Kitlelere ulaşan bir şey lazım, yakıt tankınızla sınırlı bir ürününüz yok, dijital olarak veya posta yoluyla teslim edilebilir. Şimdi, ürettiğiniz ürünleri sergileyen bir web sitesi oluşturma hakkında konuşuyoruz.

Web siteleri ücretsiz olarak yapılabilir, ancak bu konuda doğal sorunlar var. Birincisi, genellikle başkalarıyla paylaşmak zorundasınızdır & # 39; web sitenizdeki reklamlar. Bir diğeri, tüm işi yapanın sizsiniz. Evet, ürününüzün içeriğini biliyorsunuz ancak bir web tasarımcısı ya da profesyonel bir yazar değilsiniz ve daha da önemlisi internette yazı ve içerik yazmak bir uzmanlık alanı. İnsanların bunu yaşamak için yapmasının nedenleri vardır; çünkü bunların nasıl yapılacağını biliyorlar. Sadece bir şey yazmak değil, arama Motorlarının istediği şekilde inşa edilmesi gerekir. Evet, ürününüzün ne olduğunu ve faydalarının ne olduğunu biliyorsunuzdur, ancak işletmeniz için belirli bir reklam yazmak için bir reklam şirketi tuttuğunuz gibi, makaleleri oluşturmak için web için içerik yazmayı bilen birine ihtiyacınız olacaktır.

Bir sonraki nokta, web sitenizde en azından temel Arama Motoru Optimizasyonu yaptırmanız gerektiğidir.

Bu ne oluşur?

Web sitenizin içeriğine, unvanına ve etiketlerine anahtar kelime analizi ve bu anahtar kelimeler eklendi. Bu çok spesifik bir şekilde yapılmalı ve böylece spam gibi görünmüyor.

Web sitenizi arama motorları, arama dizinleri, işletme giriş siteleri ve çeşitli diğer sitelerle listelemek.

Sonra çok daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz ve bu, SEO'nun ve İnternet pazarlamasının üst üste bindiği yerdir:

Web sitenizi tanıtmak için sosyal medyayı kullanmak, bunun Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya organları vasıtasıyla yapılabilir.

Ürünlerinizle ilgili yazı yazmak ve bunları makale gönderme sitelerine göndermek.

Profesyonel bir yazar tarafından yazılmış hizmetleriyle ilgili basın bültenleri almak ve onları çeşitli sitelere göndermek.

Ürün ve hizmetlerinizle ilgili blog yorumlarını yazma veya yayınlama.

Sitenizi ve hizmetlerinizi / ürünlerinizi tanıtmak için RSS akışlarını kullanın.

Ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında videolar hazırlayın ve onları YouTube'da ve diğer video sitelerinde yayınlayın.

Sizi işyeri haline getirmek için pazarlama ve tanıtım yapmak nedir?

İnsanları karıştıran en büyük yanlış anlamalardan birisi, bir şeyi yaparak, bunun yeni iş kaynağı. Bu yanlış bir şey ifade ediyor. Bununla ne demek istediğimi bildiğiniz kartvizitlerle birlikte saklamış olursunuz, mantıksal olarak sizinle iletişim kuran, sizin kartvizitinizi alan ve sizinle iş yapmak isteyen herkesin olmasını bekliyorsunuz demektir. Bu yanlış düşüncedir. Bir pazarlama stratejisi ve kampanyası, geniş bir atış olarak bilinir. İşinizle ve hizmetlerinizle ilgili kelimeyi olabildiğince geniş bir alana yaymışsınız, böylece birisi kartınızı aldığında onlara TV reklamınızı gördüklerini hatırlatıyor ve sizi arıyorlar. Geniş ateşin mesajınızı, elde edebildiğiniz kadar çok topraklara yaymasını istiyorsunuz. Parayı bir bölgede harcadığınızın ve bir yanıt aldığınızı düşünmeyin önemli değil. Promosyon kampanyalardan bir tanesini desteklemediğini nasıl anlarsın? Aslında, bilmiyorsun. Bir pazarlama stratejisi olarak adlandırılmasının nedeni de bu; genişleyebileceğiniz daha fazla iş yapmak için bir araya gelen birçok şeydir.

Bazı işletmeler bile yeni müşterilerini nereden bulmaya çalışıyorlar. Bu gerçekten çok saf. Birini nereden duyduklarını sorabilirsin. Genellikle adını duydukları son yer budur, ancak bu, başka kaynaklardan 10 kez daha duymadığını ifade etmez. Sana söyledikleri, hatırladıkları şey.

Bazı kimseler, doğrudan posta işe yaramaz, diğerleri soğuk çağrı çok zor ve buna değer değil, size söyleyecektir. Sana bunu söylemek, çünkü onların pazarlama programına satın almak ve başka bir sebep yoktur. Bazıları onlara neyin işe yaradığını önermiş, ancak bu sizin için iyi olacağı anlamına gelmiyor. Kendi işyerime sahip birçok arkadaşım var ve her birinin promosyonları farklı, müşterileri farklı bir şekilde ve bazı işletme sahipleri aynı iş alanındalar! Demek istediğim, sizin için çalışan ve aslında ne yaptıklarını en iyi strateji olarak bilen bir profesyonelle birlikte çalışmak için strateji bulmanız gerektiğidir.

Yanlış yaptığın bir şey var mı? Elbette, araba satma işindeyseniz ve tüm promosyonunuzda ev teknelerini tamir ettiğinizi söylüyorsanız. Yanlış tanıtımı yapabilir, ancak pazarlama dünyasında hepsi rakamlı bir oyundur, daha fazla trafik elde ederseniz elde edeceğiniz daha fazla satış elde edersiniz. Web'de, ne kadar alakalı trafik alırsanız, o kadar çok satış kazanırsınız ve oyunun adı bu! İstediğiniz ipuçlarını elde edebilmek için, iyi tasarlanmış, düzgün şekilde optimize edilmiş ve sonra düzgün pazarlanan bir web siteniz olmalıdır. Bunu, düzgün bir SEO web sitesi ve ne yaptığını bilen yetkili bir internet pazarlamacı oluşturmak için profesyonel bir web tasarımcısı ile çalışarak başarırsınız.

Bu, koordine edilmiş bir pazarlama stratejisinin parçası olan profesyonel ve etkili bir web sitesi sağlar.