SEO

SEO – Sayılar ve Strateji Oyunu

Geleneksel pazarlama stratejisi, yeni ürününüzü, basılı reklamlarınızı ve daha fazlasını tanıtmak için bir sosyal etkinlik düzenleyen normal televizyon reklamları, banner reklamlarından yararlanırdı. Ancak, bu bağlantı noktaları hayati önem taşıyan bir bileşen eksik olabilir: internet. Bir milyardan fazla insan internet erişimine sahip. Sadece iki veya üç pazarlama planıyla bir milyardan fazla hedef tüketici veya müşteri arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme ve e-posta pazarlaması. Üç arasında SEO en umut verici. Niye ya? Aşağıdaki sayılardan dolayı:

Tüm web sitesi trafiğinin yaklaşık% 78'i ila% 84'ü Google, Bing, Yahoo vb. Gibi arama motorlarından geliyor. Tahminen on kişiden sekizi bilgi toplamak için bu araçları kullanıyor bir şey ya da bir platform arayın. Ayrıca, tüm kullanıcıların yaklaşık% 93'ü ikinci sayfada ihtiyaç duyduklarını araştırmaya ve aramaya zahmet etmemektedir. Bu, aramaların üstünde olmanın öneminin etkili olacağı yerdir. Yukarıda sözü edilen motorlar aracılığıyla internette% 60'ın üzerinde bir şey arayan tüm insanlar, sonuçlara körü körüne inanırlardı. Arama motoru optimizasyonu yoluyla anahtar kelime doyumu, ürün veya hizmetlerinizi tüketicilerin ve potansiyel müşterilerin bilgisine ulaştırmak için çok önemli hale gelmiştir.

Şirketiniz, şirketinizin satış karları ve gelirleri üzerinde yoğunlaştığı zaman, SEO'nun kullanımı daha fazla gerçekleşecektir. Çünkü, çoğu çevrimiçi alıcının% 41'i çevrimiçi alışveriş için arama motorlarını kullanıyor. EBay ve Amazon var, ancak diğer seçenekler arayanlar ya da bu online açık artırma mağazalarında son zamanlarda dolandırıcılık kurbanı olmuş kişiler için, diğer uygulanabilir seçimler için arama yapmayı tercih ediyorlar. Bir başka göze çarpan çalışma, arama motorlarını kullanan alıcıların% 72'sinin, ürün veya hizmetle ilgilendikleri için ek bilgi satın alacağını veya talep edeceğini gösteriyor.

Listelenen sonuçların ilk sayfasından,% 42 üst sıraya, ikinci% 8 ve listede azalır aşağı gider. SEO kampanyalarının yüzde kırkcası, YG'nin veya yatırımın geri dönüşünün% 500'e kadar çıkabileceğini, tıklama başına ödeme ise% 22'ye ulaştığını ortaya koydu. Bu durum, SEO'nun çok sayıda kullanıcıya ulaşan, potansiyel alıcıları hedefleyen ve ürün veya hizmeti global olarak ortaya koyan güçlü bir pazarlama taktiğinin avantajlarından yararlandığını ve iyi bir şekilde değerlendirildiğini göstermektedir.

Arama motoru optimizasyonu, müşterileri doğru bir şekilde hedeflemek ve şirketlerin web sitelerini, diğer tüm arama sonuçları arasında en üst sıralara yükseltmek için web sitelerini optimize etmek için kullanılır. Rakamlar, pazarınızın nerede olduğunu ve hizmetlerinizi ve ürünlerinizi sanal dünyada nereye yerleştireceğinizi bilmek için ne kadar önemli olduğunu size söyleyecektir. Bu kapsamlı araştırmacılar, danışma ve güçlü konsept uygulama gerektirir. Ancak, SEO ekibine yoğun bir şekilde dahil olmak için pazarlama ekibinizi güçlendirmek, bu özel hizmeti mevcut SEO şirketlerine aktarabileceğiniz için gerekli olmayabilir. İşbirliği yaptığınız kişi, kuruluşun konseptini ve amacını tam olarak sindirmelidir.