SEO

SEO – SEO Copywriting nedir

SEO copywriting terimi ile aşina olanlar için, kısaltma SEO arama motoru optimize copywriting anlamına gelir. Bu, bir sayfada metin yazma araçlarına hem sörfçülere hem de arama motoru örümceklerine okunabilir şekilde yansır. SEO metin yazarlığının nihai amacı, web sitenizdeki metnin gövdesinde bulunan hedeflenen anahtar kelimeler ve anahtar kelime açıklamalarının dahil edilmesi yoluyla arama motorlarındaki sitenizin sıralamasını yükseltmektir.

Anahtar kelimeler, kullanıcıların arama motorlarına bir istek girdiklerinde isteklerini nasıl ifade ettiklerini öğrenerek elde edilir. Yaygın olarak aranan içerik, Overture anahtar kelime arama aracı gibi bir anahtar kelime arama aracı kullanılarak bulunur. Anahtar kelimelere ilk ondan yirmiye ulaştığında, bu anahtar sözcüklerin her birinin etrafında makaleler oluşturulur ve web sitesine bir blog veya makaleler şeklinde gönderilir. Bu yeni arama motorunun optimize edilmiş makalelerinin her biri, arama motorları için, kullanıcıların bir arama sırasında bu anahtar sözcükleri yazarken örümcekler için yeni portallar oluşturur. Dolayısıyla, arama motorunda optimize edilmiş makale, arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırarak satış veya üyelik dönüşümlerini artırmanın bir yoludur.

Profesyonel SEO metin yazarları, anahtar kelime paragraflarının ideal olarak yaklaşık 250 kelimelik uzunluğunda ancak 100 kelimeden fazla olmamak kaydıyla. Bu tür makaleler, metne ve diğer sayfa içi unsurlara stratejik olarak yerleştirilmiş en az iki arama terimiyle iyi yazılmış ve bilgilendirici olmalıdır.

Bu makalelerin bir başka kullanımı da, insanların siteye göndereceği ve sitenize kendi sitenizdeki bir bağlantı ile birlikte gönderilecekleri ezine ve makale dizinleridir. Bu, başkalarının sizin için reklamlarınızı yapmasını ve trafiğinizi artırmasını sağlamanın bir yolu olup, böylece web sitenizle daha büyük bir kazanç elde edebilirsiniz.