SEO

SEO Sırları: Benzersiz İçerik Nasıl Oluşur?

İçinde yer alan birçok şey olmasına rağmen, en önemli bölüm büyük bir içeriğe sahip olmaktır. Siteniz hakkında hedef kitlenize hitap eden bilgi sahibi olmak, takip etmeniz gereken hedeftir. Bu makale, bunun olmasını sağlamak için size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir.

Birçok kişi, hedef kitle göz önüne alınmadan arama motorları için içerik oluşturma hatası yapıyor. İnsanlar sitenize ne zaman geldiklerini görmekten hoşlanmazlarsa sıralamada daha üst sıralara çıkmanız sizin için ne gibi iyi bir şeydir? Anahtar, içeriğinizin içinde taze ve benzersiz içerik okuyucularının keyfine varırken arama motorlarının fark edeceği yeterli sayıda anahtar kelime koymaktır.

Anahtar kelimeler SEO'nun yaşamsal bir parçasıdır, ancak bazı insanlar aşırı derecede ilgilidir. Anahtar kelimeye dayalı, mantıklı görünmeyen bir içerik bulmak nadir değildir. Bu, arama motoru botları için değil, kullanıcılar için içerik oluşturma noktasına geri dönüyor. İnsanlar anlamlı olan iyi içeriği okumak ister ve onlara başka hiçbir yerde bulamayacakları bir şey verir. Anahtar kelime sıkıştırması bunun tam tersidir ve içeriği oluşturmak için bu yöntemi kullanırsanız, kitlenizin bir kısmını kesinlikle yabancılaştıracaktır.

Anlamak zorunda olduğunuz bir şey, söylediklerine inanmakta olduğunuz hissine kapılmadıklarında kimse sizden bir şey satın almaz. İnsanlar yalnızca bir satranç gibi hissetmek istemiyorlar, sadece siz olsanız bile. İstedikleri, dürüst bir şekilde kalplerine en çok ilgi duyan biri olduğunuzu hissetmektir. Siteniz için içerik yazarken bunu aklınızda tutun.

Farklı olmak istiyorsanız, sitenizin her sayfasında farklı bir tema kullanmayı deneyin. Aynı temaya sahip olmak, insanları canlandırmanın hızlı bir yoludur. Modern, taze ve heyecanlı görünmek istiyorsunuz. Temalar bir şekilde bağlantılandırılmalı iken, her şeyin sitenin lastiğinden çıktığı sayfadan sayfaya o kadar benzer görünmesini istememelisiniz.

Makale içinden bağlantılar koyacaksanız, eklemek için sonuna kadar beklemeyin. Birçok kişi, bilgilerinin çok iyi olduğunu ve okuyucuların bittikten ve bağlantıları vurduğundan daha fazla isteyeceğini düşünüyorlar. Her şey mükemmel bir dünyada nasıl işliyorsa da, gerçek şu ki birçok insan sonuna ulaşamayacak. Bu nedenle bağlantıları makalenin başında yerleştirmelisiniz.

İçerik, SEO'nun belkemiğidir ve bunu her şeyden çok değer vermelisiniz. İyi içerik, müşteri tabanınızı önemli ölçüde artıracak, ancak kötü içerik ters etki gösterebilir. Umarım bu makalede yer alan yeterli bilgi vardı ve bununla ne yapacağınızı biliyorsunuzdur. Bunu yaparsanız, başarı sağ köşede olmalı.