SEO

SEO: Uzman 12 Noktalı Sistem

İnternet, hemen hemen her sektörden gelen yüksek miktarda siteye hitap etmeye başladıkça, arama motorlarına sıralamayı optimize etme ihtiyacı bazen bizi çok sorunlu hale getirebilecek kadar büyük önem kazanmaktadır.

Neredeyse tüm ipuçlarını ve uzmanlardan okuduğunuz, ancak aynı sıralamada ve trafik statüyle biten yöntemlerle, tüm web pazarlama planlarını deneme hissi veriyorum. Kötüleşebilecek neyden daha da kötüsü, sitenizi arama motorlarında sıralamaya ne kadar zorlaşırsanız, yerleştirmenin olandan daha iyi olmaktan çok istenmeyen olabileceğini düşünüyoruz.

İşletme çevrimiçi olduğu yalan gerçek meydan okumadır. Ben, James Lewis'in iyi bir gözlemle, üzgün gerçeğin içeriğin gramer açısından iyi çizilmediği göz önüne alındığında, çoğu arama motorunda 1 numaraya yükselen sitelerin çok sayıda olduğu konusunda hemfikir gibi görünüyor noktalama işaretleri vb.

Hangi sitelerin iyi ve gerçek içerikte olduğunu ve hangilerinin olmadığını belirlemek için gerçek bir yol varsa ve yalnızca varsa. Ancak bu imkansızdır, bu nedenle büyük arama motorları tarafından kullanılan "gizli" algoritmalara hakim olmak için bir çok kişi başvurmaktadır.

Lewis tarafından paylaşılan 12 nokta, en üstte olmayı hak etmeyen siteleri yenmek için yararlı olabilir. İşte onun 12-noktalı SEO tartışma kısa versiyonu:

1. SEO hakkında daha fazla bilgi edinmeye başladığınızda, metin yazarlığı tekniklerini de masterlamaya çalışın. Kendinize, sadece SEO taktiklerinizle bu yüksek rütbeli siteleri yenebileceğinizi düşünmeyin. Web pazarlamacılığı yaparken iyi bir içerik sitesi oluşturarak doğru yolu öğrenin.

2. Her şeyi ölçün ve web günlüklerinizde gördüğünüz sayıları analiz edin. Sizin için istatistiklerin tümünü gözlemleyen herhangi bir yazılıma güvenmeyin. İstatistikleri kendiniz tekrar kontrol edebilme.

3. Google'da # 1 derecelendirme elde ettiğinizi söyleyen sitelere veya diğer hizmetlere inanmayın. Gerçek şu ki, böyle bir sıralama elde etmek neredeyse imkansızdır kalır.

4. Web'de bulunan veya serviste düşen tüm arama motorlarına gönderdiğiniz gaga olmayın, sitenize 50 bin'den fazla arama motoru gönderme fırsatını sunun. Gerçek şu ki 4 büyük arama motoru web'de% 90 trafik getiriyor. Peki neden yine de 50 bin kişiye başvurmanız gerekiyor?

5. Tıklama başına ödeme, web pazarlama kampanyanız için gerçekten arzu edilmez. "Ödeme" bittikten sonra statünüz sona erecekti. Uzun vadede sürecek ve geliştirecek bir pazarlama taktiği yapın.

6. Herkesin, çoğunlukla SEO'daki "uzman" ların etiketlendiğini, başarılarının büyük bir sır olduğunu söylediklerini merak edebilirsiniz. Aslında SEO taktikleri sır değildir. Bunların hepsi sağduyuyu, yoğun çalışmayı ve sürekli izlemeyi temel alır. Bu yüzden, SEO'larını nasıl yaptıklarını söylemeyen servislere bile güvenmeyin.

7. Maliyeti pazarlamadan kurtarmak için geri kalan SEO görevini kendiniz yapabilir ve gerisini güvenilir bir pazarlama firmasıyla paylaşabilirsiniz. SEO, yine, karmaşık prosedürler gerektirmez, adımların çoğunun öğrenilmesi ve yapılması kolaydır, çünkü herkes SEO yapabilir.

8. Daha fazla tasarruf sağlamak için, planlama, bütçeleme ve örnek prosedürler gibi ilk görevleri yerine getirmek için iyi bir pazarlama firması kiralayabilir. Her şey yolunda giderse, iş yüküne devam edebilirsin.

9. Sitenize sürekli yükselen sıralamayı ve trafiği almak doğru olmayacak kadar iyi. Ancak bir anlamda, SEO'da, bu doğrudur. Zaman zaman düzenli bir ileri hareket, bir çarpışmayı izler. Normal ve sağlıklı etkili SEO, arzu edilen sayıda isabet içeren ancak zaman zaman birkaç adım aşağıya doğru hareket eden bir SEO'dur.

10. Etkili SEO teknikleri geliştirmek için bir süreç ve zaman gerekir. Bunu yapan herhangi bir pazarlama firması için şüphe edin.

11. Artık bir sürü bağlantı biriktirdiniz mi, mutlaka bağlantılı olmayanlar da sitenizi cezalandırıyor olacak mıydı? Çoğu büyük arama motoru, bu siteler için dikkat çekiyor. Bu nedenle, alakalı ve siteniz için iyi içeriğe sahip bağlantıları seçin.

12. SEO hakkındaki gerçekleri ve rakamları bilmek için kendinizi şımartmayın. İşinize ve içine girdiğiniz endüstri hakkında daha fazla bilgi edinin. Kendi uzmanlık alanının ustası olmak başarıya çok katkıda bulunur.