SEO

SEO ve İnternet Pazarlaması Arasındaki Fark – Basit Gerçekler

SEO ve İnternet pazarlamacılığı arasındaki fark, ışığı karanlıkla karşılaştırmakla aynı şeydir. Her ikisi de birbirinin eşanlamlısıdır, ancak ikisi de farklı olabileceğinden farklıdır. Ancak, oldukları gibi ve oldukları kadar farklı olarak, biri diğerinden olamaz, daha fazla odaklandığınız SEO'ya daha az odaklanırsınız ve bu da başarınızın başarısızlığı için başarısız olabilir. göreceğimiz gibi.

Bu platformda yeni olan herkes için SEO ve İnternet pazarlamacılığı arasındaki fark ilk başta belirgin farkı görmeyebilir, ancak burada nasıl etkili bir şekilde pazarlanacağını anlamak ve öğrenmek için zaman ayırın. Bunların her ikisi de online olarak çabalarınız için öğrenilmeye ve uygulanmaya ihtiyaç duyan tamamen benzersiz bir öğrenme eğrisine sahiptir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO ile başlayalım. Peki, Arama Motoru Optimizasyonu nedir? Bu, işinizin çevrimiçi olmasından dolayı başarınızın teknik kısmıdır, dikkatinizin yarısı burada olacaktır. Çevrimiçi başarının yolunun bu kısmı, etkili pazarlama stratejilerinin teknik yönüyle ilgili olacaktır. Bu, aşağıdaki gerekli becerileri içerecektir:

• Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır

• Anahtar Kelime Yoğunluğunu Anlama

• Yapıyı Küresel Olarak Bağlama

• Arka Bağlantı

• Arama Motorları Nasıl Sıralanır

• SERP & # 39; s

• Sosyal Sinyaller

• Web Sitesi Organizasyonu

• SEO Layıklı İçerik

• İçerik Duyarlılığı ve Popülerlik

Bu, SEO'nun gerçekten ne kadar küçük bir kısmı olsa da, bu bir kez yeterli Organik olarak arama motorlarına hakim olmaya başladıklarını öğrendiler. Arama Motoru Optimizasyonu çoğunlukla "SEM" veya arama motoru pazarlamacılığı olarak adlandırılacak. Bu, web sitenizin ve içerdiği tüm içeriğin, organik aramalarda iyi sayfa sıralaması elde etme merkezli olduğu yerdir (ÜCRETSİZ ARAMA SONUÇLARI). Öğrenme eğrisinin bu kısmı, çoğunlukla, sürecin en zor kısmı olacak, ancak bu, Internet üzerindeki herhangi bir iş ile başarı iddiası olan herkes tarafından öğrenilebilir.

İnternet Pazarlama

İnternet Pazarlama, bazıları SEO ile eş anlamlıdır, bu gerçekten bir gerçek değil. Çevrimiçi olarak büyük bir başarı elde etmiş olanlar için, çevrimiçi pazarlamanın, çevrimiçi ortamda işletmenizle başarıya ulaşmanın insan faktörü veya tarafı olduğunu söyleyebiliriz. İnternet pazarlamacılığı, SEO'nun aynı hedeflerinden bazılarını içerecektir, ancak bu, çoğunlukla öğrenme gibi diğer odaklar aracılığıyla oynanacaktır:

• Makale Pazarlama

• Video Pazarlama

• Sosyal Medya

• Satış Kopyala ve Harekete Geçiyor

Forums

• Ve bir kez daha, İçerik Oluşturma

Yukarıda, arama motorlarına hükmetmek için kullanılacak temel platformlar olacak, ancak SEO'nun bazı temellerini anlamadan görebilirsiniz. Bu platformlar neredeyse hiç sonuç vermeyecek. İkisini bir araya getirmeyi ve niçin iyi başlık etiketlerine, sağlam bağlantı yapısına ve satış kopyasına ihtiyacınız olduğunu anlamayı öğrenmek, çevrimiçi bir şeyle başarının en önemli adımı olacaktır. Arama motorları, GOOGLE bile, bir sayfanın harika görünmesini sağlayan karmaşık yazılımların biraz gerisinde olsa da, iyi bir sayfa sıralaması olmadan içeriğinizi sıralamak için ne kullandıklarını hala sağlam bir şekilde anlar. bulunamadı.

Gördüğünüz gibi SEO ve İnternet Pazarlama arasındaki fark, açık ve karanlık kadar farklı, ancak her ikisi de, gerçekten burada oluşturmak, marka oluşturmak ve burada sizin için başarı oluşturmak için uygulanması gerekiyor. Birçok maalesef ikisi de karıştı ve kaçıp kaçtılar ya da bir diğerini unutacak kadar derinlere daldılar … her iki durumda da, kötü sayfa sıralamasına ya da trafik yaratan gerçek bir gelir elde edilmez. İyi çalışmayı sürdürün ve her ikisinin de anahtar kelimelere ve içeriğe dikkat ederek eşit bir şekilde uygulanması gerektiğini, ancak aynı zamanda ileriye doğru gitme ihtimalinin yaratıldığını unutmayın.