SEO

SEO ve SEM – Benzerlikler?

İnternet pazarlaması, birçok açıdan geniş bir bilgi alanı olarak gelişiyor. İnsanlarla bu günlerde ilgilenen en popüler olanlar SEO ve SEM pazarlama teknikleridir. Ancak sadece popüler olmak, aynı zamanda iyi anlaşıldığını garanti etmemektedir. Bu nedenle, çoğu işletme bu hizmetleri çevrimiçi pazarlama alanında uzman şirketlerden almayı tercih etmektedir. Çevrimiçi pazarlamacılar şirketler için en iyi web sitelerini kurdukça, bu servisler aracılığıyla neyi başarmak istedikleri konusunda pek çok soruyu net olarak sormaktadırlar. İşte bu soruların herhangi birine cevap vermeye hazırlanmadan önce temel anlamda SEM ve SEO'nun bilgisi çok net olmalıdır:

Hem teknikler SEM hem de SEO'nun şirkete trafik akışını artırmak için kullanıldığı anlaşılmaktadır trafik kalitesini arttırırken, Arama motoru pazarlaması ancak çok daha geniş bir terimdir. Arama motorlarındaki varlığınızı iyileştirmek ve böylece şirket web sitelerine kaliteli trafik kazandırmak için çevrimiçi yaptığınız her şey söz konusudur. Ve SEO, SEM'in bir alt kümesi olmak yerine, bu tekniğin bir parçası ve parçası haline geliyor. Bakalım pazarlamanın birçok yönünde benzerliklerini görebiliriz:

SEM, bağlantıların satın alındığı ve reklamların tüketicilerin internette arama yapmak için kullandığı anahtar kelimelere dayalı olarak yerleştirildiği ücretli pazarlama stratejisinden daha fazlasıdır. Ancak SEO aynı zamanda web sitesi bağlantılarını diğer web sitelerine veya dizinlere yerleştirmek için ücretli bir metodoloji de edinmiştir.

SEM ve SEO, internet pazarlama şirketleri doğru anahtar kelime setini kullanırsa başarılı olurlar. SEO ve ürün ararken tüketicilerin kullandığı araştırılmış anahtar kelimelerin kalitesine tamamen ve tamamen bağımlıdır.

SEO ilk gelir: Kısa vadeli bir hedefe ulaşmak için bir SEM kampanyası uygulayarak elde etmenin anahtarı öncelikle web sitesini optimize ettirmektir. arama motoru için. Pazarlamanın SEO bileşeni eksikse, SEM yalnızca izolasyonda gerçekleştirilemez.

SEO ve SEM birbirine bağlı: Her işletmenin amacı yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmaktır. Kaliteli SEO pazarlamasına yatırım yaptığımızda, gerektiğinde SEM maliyeti çok daha düşük olacaktır; Doğru anahtar kelimeleri seçmek için harcanan zaman ve kullanıcı etkileşimi SEO çalışmaları tarafından zaten halledilir. Bu nedenle işletmeler daha kısa sürede çok daha iyi sonuçlar elde edebilirler.

SEO şirketleri SEO ve SEM tekniklerinin sinerjilerini kullanarak toplam iş akışını güçlendirir. Bu ajanslar, tüm ailenin tamamının sağlık öyküsünün bilindiği ve işlendiği ve sağlığınızı korumak için zaman zaman gerekli tedavinin verildiği işletmeler için aile hekimleri olarak çalışır. Şirketin web sitesinde SEO Şirketi çalışmasıyla aynı ve arama motorları için optimizasyon yapın, daha sonra sıralamaları yüksek tutmak için güncellenmeye devam edin. Ayrıca SEM tekniklerini, örneğin internette iş yapmak istedikleri kısa vadeli hedefler temelinde kullanırlar. SEM kampanyası "stok tasfiye satışı" bir ayakkabı şirketi için biriktirilen birikmiş işlerin toplanması için satışların iyileştirilmesine yardımcı olabilir.