SEO

SEO ve Telefon Rehberi

Telefonun icat edildiğinde yeni bir zaman hayal edin. Şehrin vatandaşlarının tüm isimleri ve telefon numaraları ile bir dizin hazırlayacaklarını belirleyen küçük bir firma varmış gibi davranalım.

Pazarlama departmanı, daha önce olduğu gibi, en başarılı vatandaşları listelemeye karar verdiler. Bu da başarılı vatandaşları mutlu etti, ancak diğer vatandaşları da dahil etmek için çok az şey yaptı.

Çizim tahtasında, telefon numaralarının sayısal olarak listelenmesinin bazen anlamlı olduğu ileri sürüldü. Sorun, onların isimleriyle bağlantı kurmak için bireylerin telefon numarasını bilmeniz gerektiğiydi.

Birbiri ardına dizinler basıldı ve telefonun tüm müşterileri sanki haksızlık gibi hissediliyordu. Böylece telefon rehberi şirketi hizmet verdikleri insanları dinlemeye başladı.

Hayali kurgumuzdaki hayali hikayemizde dizin yayıncısı, insanları mutlu etmek için birkaç denemeden sonra müşteriyi alfabetik olarak soyadına göre listeleyeceğini belirledi. Oh, hala daha iyi bir yol olması gerektiğini hissedenler vardı, ama en azından insanlar birbirlerini kolaylıkla bulabilirdi ve sistem tercihli muameleden başka bir şeye dayanıyordu. Zamanla normal kabul edildi.

Bu hikaye, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kullanarak web sitelerini endekslemek gibidir.

Bazı meraklı web yöneticileri için, müşterilerinin web sitelerinin nasıl dizine alındığını ve arama motorlarının geçmişinde iyi bir şekilde nasıl sıralandıklarını öğrenmek için kodu kırmak kolaydı. Aslında, bazı web siteleri sitenin sayfalarının en azından ilk sayfa konumlarında listelendiklerinden sistemi nasıl iyi çalıştıracağını öğrendi. Bu, arama motorlarının arama motoru sıralamalarıyla ilgili adil ve hakkaniyetli fikirlerin yalnızca sistemi nasıl kullanacağını bilmek için şanslı olanlara hizmet ettiğini öğrendiğinde.

İyileştirmeler yapılmaya devam etti ve web yöneticileri ve tasarımcıların stratejileri yeniden değerlendirmek için ihtiyaçları vardı. Sonunda kullanımda olan siyah şapka yöntemleri, içerikte çoğunlukla ve gerçek kalitede terk edildi ve anahtar kelime konumlandırma uygulandı.

Arama motorları büyümüş görünüyordu ve web yöneticileri, adil oynama zamanı olduğunu öğrendi. Yeni kurallar uygulandı ve stratejistler, müşterilerinin bu yeni arama ile ilgili ortama uyum sağlamalarına yardımcı olmak için planlarını gözden geçirmek zorunda kaldılar.

Bu nedenle, bugün, İnternet pazarlama uzmanlarının kaliteli anahtar kelime zengin içerik ihtiyacından söz ettiklerini duyduğunuzda, sizi arama motoru sıralamasında önemli ölçüde daha iyi bir uzun vadeli yerleşim yöntemine yönlendiriyorlar.

Telefon rehberi, sıkça oynatılmayan bir ilkeye göre çalışır, bu nedenle çoğu zaman arama motorları çalışır. Temel fark, site sıralamalarınızın sonucunu etkileyebilmenizdir, sadece arama motorunun gereksinimlerine en iyi şekilde uyum sağlamanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir ve iyileştirilmiş sıralamalar takip eder.