SEO

SEO Vs PPC: Hangi İşyerim için Strateji Doğru?

Uyarı: Aşağıdaki kısaltmaların aşırı kullanılması.

Bir işin çevrimiçi başarısı, web sitesinde üretilen trafiğe büyük ölçüde bağlı. Büyümeniz için müşterilerinizi organik olarak çizmenin yanı sıra onları إعلان kampanyaları ve çevrimiçi pazarlama yoluyla çekmek için adımlar atmanız önemlidir. SEO ve PPC gibi etkili teknikleri kullanarak bu hedefleri başarabilirsiniz. Her ikisi de, herhangi bir pazarlama planı için değerli yönler, ancak işletmeniz için doğru strateji hangisi?

SEO

Daha önce "Arama Motoru Optimizasyonu" sözcüklerini daha önce duymuşsunuzdur, ancak ne demek ve bunun nasıl düzgün bir şekilde kullanılacağını biliyor musunuz? Esasen, SEO, arama sonuçlarınızda sayfa (lar) ı daha üst sıraya koymak için hedeflenen anahtar kelimeleri ve stratejileri kullanmaktadır. Alınan çevrimiçi trafiğin yaklaşık% 80'lik kısmı Google gibi arama motorlarında arandığından bu önemlidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kullanıcıların sonuç sayfasının üst kısmında görünen web sitelerini seçme olasılıkları daha yüksektir. Sahip olduğunuz herhangi bir pazarlama web stratejisi sizi her zaman izleyici önünde tutmak için SEO içermelidir.

SEO'nun bir büyük avantajı, istatistiksel olarak size daha iyi pazarlama getirileri sağladığı kanıtlanmıştır. Hizmetlerinizi gönüllü olarak arayan organik liderlerin çoğu uzun vadeli müşteriler haline gelir ve bu kelimeyi diğer gelecek müşterilere yayabilir. Aslında, birçok kişi internette gezinirken veya Google'da arama yaparken bilinçaltında "ücretli sonuçlar" ı yok saymaya başladı. Arama motorlarında yüksek "doğal" sıralama, sizi tüketicilerin güvenebileceği inandırıcı ve saygın bir marka olarak kuruyor. Anahtar kelimeleri etkili bir şekilde kullanarak sayfanıza doğal bir ilgi gösterebilirsiniz. Örneğin, Jacksonville'de bir temizlik hizmetindeyseniz, arama sonuçlarınızı en iyi seviyeye çıkarmak için sayfanızda bir yerde "temizleme hizmeti Jacksonville'e" koymak isteyeceksiniz.

PPC

SEO ile ilgili değil, tıklama başına ödeme reklamcılığı çevrimiçi varlığınızın değerli bir bileşenidir. PPC, birisi anahtar kelimeleriniz de dahil olmak üzere bir sorgu yazarken reklamlarınızın "sponsorlu" sonuçlarda görünmesi için teklif verdiğiniz bir reklam metodudur. Buna "tıklama başına ödeme" adı veriliyor çünkü tanıtılan reklamı tıklayan her kullanıcı için ödeme yapmanız gerekiyor.

PPC'nin temel avantajı, hemen sonuç verir. SEO taktikleri, yeni veya tanınmayan bir siteniz varsa, arama motorlarında çok yüksek sıralamak için zaman ayırın. PPC reklamcılığı ile, ödeme yaptığınız anda şirketinizin adını ve hizmetlerini milyonlarca insanın önünde bulabilirsiniz. Bu strateji, ürün tanıtımları, özel teklifler, büyük etkinlikler vb. Gibi zamana duyarlı bilgileri duyurmak için idealdir. Reklamlarınız için gelir, cinsiyet ve yaş aralığı gibi belirli kitleleri bile hedefleyebilirsiniz. PPC kısa sürede pozlamayı artırmada çok etkili olabilir ve adınızı haritada gösterebilirsiniz.

Peki, benim için en iyi seçenek hangisi?

Bu sorunun cevabı o kadar basit değildir. Basitçe söylemek gerekirse, hem online hem de online varlığını artırmak için SEO ve PPC'ye ihtiyaç duyarsınız. Her iki stratejiyi de kullanmanızın yanı sıra, bunları ne zaman kullanmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Hedefli SEO taktikleri zaman içinde kaliteli liderlik üretmek ve sürekli trafik oluşturmak için önemlidir; PPC, çevrimiçi pazarlama kampanyanızı başlatmak ve özel ürünleri tanıtmak için harika.