SEO

SEO: Web Sayfası İçeriği – En İyi Uygulamalar

Kullanıcılar web sitenizin sayfalarını tıklamaya karar verdikten sonra, bu sayfalarda etkileşimde bulunmaları ve sayfa başlığının sözünü yerine getirmek için içerik bulundurmanız gerekir. Sayfa içeriğiniz, sayfanızın bahsettiği şey hakkında daha fazla bilgi sahibi olma ihtiyacı duyan çok çeşitli kişilere hitap etmelidir.

Kelimeler sayılır

İçgüdülerinize karşı gelebilir, ancak size ' site ziyaretçilerinizi sıkmayın, bir sayfada çok fazla kelimeye ihtiyacın var!

Web sitenizin tasarımcısı bu ifadeye karşı iyi tartışabilir, ancak eğer yaparsa, gerçekten en iyi ilgi alanlarınıza sahip olup olmadıklarını sorgulamanız gerekir. En azından arama motoru optimizasyonu ile ilgili olarak.

Sayfalarınızdaki kelimelerin önemli olmasının sebebi aslında iki ana bileşene ayrılmaktadır.

  • Arama motorları kelimeleri her şeyden daha iyi endeksliyor
  • Bazı ziyaretçiler videoları izlemek yerine okumaktan hoşlanırlar

Bir sonraki aramada bu puanlardan ilki deneyebilirsiniz. Videolar sonuçlarda görünse bile.

Arama motorları, web sitesi sayfalarındaki kelimeleri ve daha fazla "ipucu" (genellikle daha fazla kelime biçiminde) dikkate almalıdır. Kesin haklar.

Fikirler bir web sayfasının en iyi uzunluğuna göre değişir ve glib cevabı gerekli olduğu kadar uzun olması gerekir.

Uygulamada, tipik bir sayfa boyutunu hedeflemenizi öneririm. Web siteniz 300 ila 2.000 kelime arasında bir yer tutacaktır.

Bu oldukça geniş bir aralıktır ancak bir sayfanın bir kaç bin kelimeden daha fazlasını alması gerekiyorsa, muhtemelen bölünmesi gerekir.

YouTube, 500 kelime civarında çalışan 5000 karaktere (noktalama işaretleri dahil) kullanabileceğiniz açıklamaları sınırlandırır. Her iki site de çok fazla test yapabilecek kadar büyük ve açıklamanızı diğer pek çok içerikle de destekliyor. Bu nedenle, çoğu zaman en az 500 kelime hedeflemeniz gerektiğini gösteren iyi bir işaret.

yardımcı olur

Web sitenizin tasarımcısı muhtemelen büyük metin blokları kullanma fikrini beğenmeyecektir.

Bu yazıda yaptığım gibi, kısaca kısaca paragraflar yazarak daha fazlasını yapabilirsiniz.

ve videolar da bir sayfanın görünümünü kırmaya yardımcı olur.

Kullandığınız resimler alakalı olmalı – biz üniversite rag mag'larında kullanılan görüntülerin uzun bir geçmişine sahibiz (çokça kaplanmış bir hanımefendi olan reklamlar) "Sex" başlığı ve alt başlığı ile "Şimdi dikkatimi çekiyorum").

Bunun yerine, resimler sayfanızdaki ana metni desteklemeli ve uygunsa, karmaşık bilgileri yorumlamaya yardımcı olacak Infographics olabilir.

Ayrıca, videolarınızı web sayfalarınızın içeriğini tamamlamak için de kullanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar okumak yerine videoları izlemeyi tercih eder. Dolayısıyla, alakalı bir video da dahil olmak üzere sayfalarınız için potansiyel kitleyi artırmaya yardımcı olur.