SEO

SEO Yazmayı Öğrenme: En Yaygın Hatalardan Biri Yeniler

2007'den beri bir serbest meslek olarak müşteriler için SEO içeriği yazıyordum. Aşağıda, SEO yazma kursumdaki en yaygın hatalardan biri var.

Yanlış Anahtar Kelime Üzerine Yazma

Ne demek istiyorum? Bu

Peki müşterinizin Atlanta'da bir düğün fotoğrafçısı olduğunu varsayalım. Yani, bir serbest SEO yazarı olarak yazmak için size komisyon gönderebilecekleri anahtar kelime öbeklerinden biri " Atlanta'daki Düğün Fotoğrafçıları ." Ancak, makaleyi / blog yazısını yazdığınızda, ana anahtar kelime öbeğiniz olarak "Atlanta'daki Düğün Fotoğrafçısı" nı (tekil sürüm) kullanırsınız.

Peki, sorun nedir? Bir ifadeyle, "zaman ve para."

Müşteriler, en çok trafik çeken anahtar kelime öbeklerini bildiğinden anahtar kelime araştırması yaparak çok fazla sorun yaşadılar. Örneğin, bir web analiz firması işe alınmışlarsa, muhtemelen en fazla dönüştürülebilir trafiği getirmek için hangi anahtar kelimeleri sıralamak zorunda olduklarını bilmek için binlerce dolar harcadılar, yani web sörfçüleri ödeme yapan müşterilere dönüşebilir

Ve bu arada, web analitik firması, içeriği üretebilmek için serbest SEO yazarının sizi işe alması olasılığı yüksek olacaktır. Bu firmalar size çok iş verebilir, ancak yanlış anahtar kelimeyi kullanarak bir makale yazarsanız, kapıdan iyi bir şekilde faydalanmadan önce kovulabilir (19659011).

Yani, not ettiğinizden emin olun Ana anahtar kelime öbeğinin ne olduğuyla ilgili bir sipariş aldığınızda ve kopyanızı bunun etrafında ortalayın.

Google SEO Yazma Oyununu Nasıl Değiştirdi

Penguin 2.0 ve Hummingbird gibi Google algoritması, "anahtar kelimelerle" düz bir şekilde yazı yazdı Belirli bir anahtar kelime yoğunluğu geçmişte kaldı.

Örneğin, 2007'de ilk başladığımda, anahtar kelime listelerine sahip istemcilerden sipariş aldım ve bir şeyler söyleyecektim, "Bana 500 kelime ver ] 'Erkekler için Titanyum Düğün Bantları' % 5 anahtar kelime yoğunluğu ile.

Günümüzde müşterilerden SEO yazma işlerini aldığımda, şöyle bir şey söyleyeceğim:

Blogumuz Erkekler için Titanyum takılar hakkında her şey Biz erkekler için düğün bantlarımıza odaklanan bir dizi makale istiyoruz. Hedeflediğimiz anahtar kelime öbeği 'Erkekler için Titanyum Düğün Bantları'dır.'

Anahtar kelime yoğunluğunun yüzde 1 ile 2 arasında olması gerektiği ve ikincil ve üçüncül anahtar kelime öbekleri için kullanılacaktır. makaleyi tamamla. temalı SEO içeriğini çağırın .

نتيجة

Yazma SEO içeriği kolaydır; gerçekten – bazı basit temel kurallar biliyorsanız. Uzmanlaşmış bilginizle, bu teknik yazıda bir serbest meslek sahibi olarak harika bir hayat kazanabilirsiniz, çünkü "içerik pazarlaması" sayesinde, kalifiye profesyonellere duyulan ihtiyaç atılımlarla ve sınırlarla büyüyor.