SEO

SEO'da, Yapılması Gereken En Önemli Şey nedir?

SERP'lerde (arama motoru sonuç sayfalarında) iyi listelenen bir siteyi elde etmekten bahsediyorsak, gelen bağlantıdan daha önemli bir şey yoktur. Bir sitenin, siteyi diğer, alakalı ve önemli sitelerden gelen birkaç bağlantı dışında başka bir şey olmadan yüksek bir konuma geleceği kanıtlanmış olan bu kanıtlanmış olduğunu gördüm.

Bahsettiğimiz bu bağlantıların tek yönlü gelen bağlantılar olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bunlar karşılıklı bağlantılar değildir. Ayrıca yüksek bir PageRank veya önemi olan sitelerden ve aynı zamanda önemli anahtar kelimeleri kullanan bağlantılar, yani bahsettiğimiz listeyle aynı anahtar kelime veya cümle kullanıyorlar.

Önümüzdeki önem, başlık etiketidir. Ayrıca, yüksek listelerde yer alan sitelerin sadece başlık etiketinde iyileştirmeler yaptığını gördüm. Elbette her şey rekabet seviyelerine bağlıdır, rekabet ne kadar yüksek olursa, listeleme o kadar zor olacaktır. 12 kelimelik aralıkta başlık etiketleri ile iyi şanslar attım ve içinde vücut içeriğindeki sayfada görünen anahtar kelimeler kullandım.

Başlık etiketiyle birlikte en önemli şeyleri, kullandığınız anahtar kelimelerin aslında sitenin içeriğinde gösterildiğinden emin olmaktır. Sayfada görünmeyen anahtar kelimeleri başlık etiketine koymayın. Belli bir sayfa ile alakalı bir başlık etiketi oluşturmak için daima biraz zaman ayırın.

Önümüzdeki önem muhtemelen başlık etiketidir. Özellikle H1. Bu sayfa için en önemli anahtar kelime olmalıdır ve sayfanın tümü hakkında olmalıdır. Bu etiketi doldurmak akıllıca değil. Herhangi bir sayıda kelimenin diğerlerinden daha iyi olduğunu gösteren gerçek bir kanıtım yok, ancak genel olarak bu etikete sayfanın başlığı olarak bakıyorum ve bu nedenle bunu basit ve beş kelime altında tutmaya çalışıyorum. Genellikle bir, iki veya üç kelime sayfayı tanımlamak için yeterlidir. Belirli sayfa için en önemli anahtar kelimeyi kullandığınızdan emin olun. Bu etiketin bu sayfanın ne hakkında olduğunu tanımladığından emin olun.

Gezinme, siteyi değiştirebilir veya parçalayabilir. Javascript navigasyon gerçekten güzel görünüyor, ancak örümcekler tarafından okunamıyor. Bunu biliyor muydun? Ana ana sayfanın dizine eklendiği ancak diğer sayfaların olmadığı pek çok istemci sitesi gördüm. Çoğu zaman bu, navigasyonun javascript olmasının ve motorların başka sayfaları bulamamasından kaynaklanmaktadır. Sayfanın altındaki en önemli gezinmeyi, yatay olarak ve daha küçük boyutlu türde tekrarlamak istiyorum. İki nedenden dolayı hoşlanıyorum, biri motorlara sitenin geri kalanına bağlantıları bulmak için başka bir yer veriyor ve kullanıcının, görmek istediği sitenin sonraki bölümüne bir bağlantıyı tıklamasına da izin veriyor. okudukları şeyin sonu.

Bu bağlantılarda kullanılan metin, işaret ettiğiniz yerden zengin ve kesin bir anahtar kelime olmalıdır. Buraya tıklayın sadece kesmiyor. Bu çapa metninin bilgilendirici olmasını ve nereye gideceğinizi tanımlamasını istiyorsunuz. Motorlar içindir, ancak kullanıcıya zarar vermez!

Kod özelliklerinin önemli olduğunu düşündüğümde sorun çekebilirim. Bazı insanlar sadece kabul etmiyor. Bazı sitelerin listelerde yalnızca resim etiketlerindeki alt = özniteliğini değiştirdikten (veya ekledikten) sonra gördüklerini gördüm. Anahtar kelimelerinizi kullanın, bunları doldurmayın ve görüntülerin kendisiyle alâkalı olmasını sağlayın. Danışmanlık Logosu logosunun olduğundan daha iyi bir alt özelliktir.

Çok şey var ve bir siteyi optimize etmek için yaptığınız her şeyin birlikte çalıştığını bilinmelidir … hiçbir gümüş kurşun, yapmanız gereken tek şey yok, büyü yok. Bir gökdelen inşa etmek için çok küçük çelik parçalar gerekiyor. Çok sayıda kod geliştirmesi ve bir web sitesi oluşturmak için bağlantı yapılması gerekiyor. Her şey aynı şekilde çalışır, 30 alet bir senfoni veya gürültü bir kaophony oluşturabilir!