SEO

SEO'taki Backlinklerin Önemi Neydi?

Sürekli gelişen SEO ve bağlantı biçimi peyzajı, şimdiye kadar olduğundan daha yüksek kaliteli geri bağlantıları daha da önemli hale getirdi. Bu, çevrimiçi yarışmak ve gelişmek için kampanyaları yönlendiren yüksek kaliteli stratejileri anlamayı ve uygulamayı önemli hale getirdi.

Daha da ileri gitmeden önce, arama motoru optimizasyonunun (SEO) birçok yönünü henüz öğrenemeyenler için bağlantı kurma tanımını değiştirelim. Basitçe, bağlantı kurma, alakalı ve güvenilir web sitelerinden kendi web sitenize köprüler elde etmeyi mümkün kılar. Bu ayrıca, ziyaretçinin bir sayfadan diğerine geçmesine yardımcı olduğu için rekabetin önüne geçmenize yardımcı olur, böylece onları web sitenize veya web sitenizin başka bir bölümüne yönlendirebilirsiniz.

Bir web sitesini tarayan arama motorları, kendi web sitenizde bulunan bu bağlantıları kullanarak bunu yapar. Yeni web sayfalarını keşfetmek veya sayfanın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) ne kadar iyi sıralamasını sağlamak için bunu yapıyorlar. Web siteniz alaka düzeyindeyken alakalı ve doğru anahtar kelimelere sahip kaliteli içerik dolu ise, bu faktörlere dayalı arama motoru ve geri bağlantıları birlikte sayfanın daha üst sıralarda olmasına iyi karar verir. SEO'nun diğer herhangi bir parçası gibi, bağlantılar ve kalite içeriği de el ele gidin.

Web siteniz için SEO stratejileri tasarlamak veya güncellemek için yola koyuluyorsanız, web sitenizi iyileştirmek için geri adım atmayı düşünmelisiniz. Ancak, bağlantıları her yere yerleştirmek zaman kaybıdır, bu nedenle insanların gerçekten onlara tıkladığı geri bağlantıları bırakmak için doğru araştırma araçlarını kullanabilecek uzmanları seçmeniz gerekir. Bir süre harcanırken, adınızı öğrenmenize yardımcı olur ve yayınladığınız içerik veya sunduğunuz hizmetler ile gerçekten ilgilenen kişilerden yararlanmanıza yardımcı olur. Dahası, herkes web sitenizi her zaman arayabilir, ancak bir geri bağlantı onları orada bulmalarına yardımcı olabilir.

Bağlantı kurma, sektörünüzde bir iz bırakan yetkili web sitelerinden SEO'ya en iyi sonucu verir. Kiraladığınız ekibin, daha iyi derecelendirmenize yardımcı olabilecek yeni fırsatları göz önünde bulundurması acımasızdır. Dahası, Google kalmaya burada devam ediyor ve bu nedenle arama motoru sıralamaları bugünden itibaren daha fazla gecikme olmadan çalışmaya başlayacak.

Bağlantı kurma Google, arama motoru pazarına hakim olmaya başladığında, 1990'ların sonlarına doğru yola çıktı. Onların popülerliğini sağlam tutan şey, bir güvenoyu web sitesinden gelen bir bağlantınız varsa, kazanmak için yeterince iyi şeyler yaptığınız anlamına gelen bir oy oylaması olarak görülmesidir. Web sitesinde ziyaretçiye katma değer olsa da, web sitenizin pazardaki güvenilirliğini artırır. Bu nedenle, bağlantı kurma üzerinde çalışmaya başlamak için bir SEO şirketi aramaya başlamadan önce, web sitenizin çaba harcamış içeriği yayınlama kalitesini artırmak için onlarla işbirliği yapın. İçerik iyi yazılmış, bilgilendirici, endüstrinizle alakalı ve ziyaretçi için bir öğrenmeyi geride bırakan bir şey olmalıdır.