SEO

Sesli arama, bir sonraki büyük bozucu değil, konuşma AI'sı

Arama pazarlamacılığı alanında sesli arama konusunda çok fazla konuşma yapıldı. Birçoğu sesli aramayı bir sonraki büyük şey olarak yansıtıyor – aslında bir sonraki pazar yeri bozucu olarak.

Ama gerçek şu ki, sesli arama muhtemelen bir sonraki büyük şey olmayacak. Evet, sesli arama metin tabanlı aramaları engelliyor ve bu da birkaç yükseltilmiş kaşlara neden oluyor. Bununla birlikte, ses bugün yaşanmakta olan aksaklıkların sadece küçük bir kısmıdır.


Sesli aramanın bir sonraki büyük yıkıcı olmadığını düşünen muhalif görüşlere katılıyorum; çünkü konuşabilir AI'nın olduğuna inanıyorum.

Konuşmacı AI tüketici davranışını gerçekten bozan ve değiştiren şeydir ve ses araması bu daha büyük resmin sadece bir bileşenidir.

İşte, dedim ki.

Şimdi, hadi Bunun hakkında konuşmak. Sesli arama ve sesli destekli katılımları dijital yardım (diğer bir deyişle konuşmacı AI) ile ayırt etmek zordur. Buradaki amacım, bu iki varlık arasındaki farklılıkları ortaya koymak ve pazarlamacıların her ikisinden de yararlanmak için ne yapmanız gerektiğini açıklamaktır.

Sesli arama ve konuşma amaçlı AI

Sesli aramayı düşündüğünüzde, Aslında bu devrimci değil. Sesli aramayı mümkün kılan doğal dil işlemenin AI tabanlı teknolojisi oldukça harika ve şaşırtıcı; Ancak, sesli arama sadece insanların arama motorlarıyla uğraştığı bir moddur.

İnsanların arama motorlarıyla etkileşimde bulunabilmelerinin üç yolu vardır. Yazarak veya metinle, sesleriyle veya konuşmalarıyla ve görüntülerle etkileşimde bulunabilirler. Sesli arama aslında metin yerine ses kullanarak bir sorgulama yapmayı içerir. Tek fark bu.

Sesli arama ve konuşma amaçlı AI (sesli yardım bileşeni) arasındaki farkı düşündüğümüzde, önemli olan, aramaların sürekli olarak gerçekleştiğidir. Bu, insanların piyasayı değiştiren ve bozan aramaları nasıl yürüdüğü.

Sesli yardım, sesinizi dijital bir asistan, bir chatboat veya bir ses becerisi gibi bir çeşit akıllı teknolojiyle meşgul etmek için kullanıyor. Bir soru ve bir cevap bulmak ya da diğer teknolojiyi ve IoT'yi kontrol etmek.

İşte büyük farklılaştırıcı: Doğrudan Google, Bing, Yahoo, vb. kullanmak yerine, şu anda üçüncü taraflar gibi sorular soruyoruz. Alexa, Cortana, Google Asistan, Siri ve benzerleri.

Bu üçüncü taraflar tipik olarak sesimizle meşgul olan dijital asistanlardır. Yani, bugünlerde, “Hey, Siri”, “Hey, Cortana”, “Tamam, Google” veya “Hey, Alexa” diyorum, ne zaman bir sorum var ya da hakkında bilgi almak istiyorum.

Bir cevap ve cevap sağlamak için bilgi grafiğine ve spesifik bilgi havuzuna girmek için ilgili arama motorlarıyla doğrudan bağlantı kurabilirsiniz. Arama zeki aracılara güç veren istihbarat platformudur.

Bu konuşmacı bir yapay zeka ve insanların aramayla bağlantı kurma biçimini değiştiriyor.

Birincil arayüz olarak dokunma çağına veda et

Bununla ne görüyoruz, Sesli yardım anlamında, insanların nasıl bir araya geldiği, arama sonuçlarının nereden geldiği ve bu yanıtın nasıl türediği gibi bir değişimdir. Pazarlamacılar olarak, dokunma ve ekranların tüketiciler ve cihazlar arasındaki birincil kullanıcı arayüzleri olduğu bir çağda programlar ve pazarlama planları geliştirmek için kullanılıyoruz.

“Tüketiciler ve cihazlar arasındaki birincil kullanıcı arayüzü olarak dokunma yaşı kesintiye uğruyor. Ses ve jestlerimizle desteklenen konuşma arayüzlerinin çağına giriyoruz. ”- Me.

AR / VR teknolojisi varsa, sesimizle desteklenen konuşma arayüzlerinin çağını, bazen jestlerimizi bile giriyoruz. bileşen yerinde ve hatta bir ekran içermesi gerekmez. Giderek, bu aygıtların ekranları var, ama onların işi çoğunlukla dinleme ve konuşma konuşmasını içeriyor.

Pazarlamacılar olarak ufukta gerçek bir fırsatımız var.

Sesli arama – Her şey sıfır pozisyonu ve sahip olduğunuz graph

Bir arama motoruna bir sorgu yazdığınızda, yüzlerce seçenek açılır. Sesle farklı. Kullanıcılar dijital bir asistan kullanarak sesli arama yaptığında, bugün (% 80 kadar) söylenen yanıtların yaklaşık yüzde 40'ı arama sonuçlarında "öne çıkan snippet" den türetilmiştir.

sıfır pozisyonu. Bu özellik, bir organik aramada snippet'i kullanırken, asistanın sözlü yanıt olarak varsayılan değeri budur. Siri, Google, Cortana ve Alexa, bu arama sayfasındaki bir olasılık olan diğer on şeyle yanıt vermiyor. Sadece bir tane.

Bunu düşündüğünüzde, pozisyonun sıfır olmasının neden önemli olduğu açık, çünkü, metin tabanlı aramalarda iki numaralı siz olabilirsiniz, ancak kullanıcıların ilgisini çekiyorsa hiç trafik çekmiyorsunuz. Akıllı ajanlar ve konuşma cevabını dinliyorlar.

Buradaki fırsat sıfır pozisyonu olmaktır, böylece aramayı kazanabilir ve trafiği kazanabilirsiniz. Ama nasıl? Bu organik arama, temel SEO ve sağlam bir stratejiye sahip en iyi uygulamalara geri gider.

Web sitenizde şema biçimlendirme ve yapılandırılmış verileri kucaklayan, böylece bilgi dahil edilecek sinyalleri ve anlayışları ile arama motorları sağlıyoruz grafiktir. İşletme listelerinizin, verilerin güncel ve doğru olmasını sağladığını iddia ediyor. İnsanların sorduğu soruları ve bu soruyu ve sohbet tonunu içeriğinize ekledikleri soruları anlıyorlar.

Basitçe söylemek gerekirse: Müşterilerinizin kullandığı dili anlamak, böylece kendi kelimeleri ve cümleleri için değer ve cevaplar sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, bunun sonucuna varalım.

İnsanların nasıl konuşkan AI ile ilişki kurduğunu anlayın

Size bir soru sormama izin verin: Dijital asistanınızla nasıl etkileşime geçersiniz?

Benim tahminim Alexa ile konuşmanız olurdu. Siri, Google veya Cortana, sizin başka bir insana benzeyeceğiniz gibi, ve bu gerçeğin pazarlama sonuçları ve fırsatları var.

Ses destekli arama için konuşma AI, metin tabanlı aramadan farklı. Sorguların en üst yüzde 80'ine bakarsanız, metin tabanlı aramalar genellikle bir ila üç kelime arasında değişir. Biz (Microsoft’da, işverenim) Cortana ses verilerine baktığımızda, ses aramaları dört ila altı kelime arasındadır. Bu, metne dayalı bir aramadan önemli ölçüde daha uzundur.

Bu, insanların dijital asistanla bir konuşmadaymış gibi meşgul olmaları anlamına gelir. Soru soruyorlar ve neredeyse tüm cümlelere katılıyorlar. Onlar bize kelime seçimleri ve sordukları sorular aracılığıyla bize niyeti işaret ediyorlar.

Bu kavrayış göz önüne alındığında, müşterilerinizin sorduğu soruları düşünmek için bir fırsat var. Müşterilerinizin doğal olarak nasıl konuştuğunu, pazarlamacılarla konuşmayı veya pazarlama şartlarını karşılamadıklarını düşünün. Daha sonra, onlara bu şekilde geri dönüş sağlayın.

Konuşmacı AI ile, müşterilerimizle ilişkiler kurmaya yönelik daha anlamlı konuşmalar yaparak duygusal bir bağlantı kurabilmeye geri dönüyoruz. Markalar, bu konuşmalar aracılığıyla IQ'ya duygusal zeka ekleyerek kendilerini farklılaştırabilecektir.

Konuşmacı AI ile, tüketiciler bize daha fazla bilgi verdiği için niyet hakkında daha fazla anlayabileceğimiz bir döneme döneceğiz. [19659004] Sadece kullanmak zorundayız.

Bu hikaye ilk olarak MarTech Today'de yayınlandı. Pazarlama teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Christi Olson, Washington, Washington'da Microsoft'da bir Arama Evangelistidir. On yıldan fazla bir süredir Christi, SEM'in bir öğrencisi ve uygulayıcısı olmuştur. Microsoft bünyesindeki Bing Ads ekibine katılmadan önce, Christi hem şirket içi hem de Point It, Expedia, Harry & David ve Microsoft (MSN, Bing, Windows) ajanslarında pazarlama konusunda çalıştı. Arama ve dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmadığında, ACUO crossfit'teki kocasıyla ve PacificNW'de yarışlar yaparak, bira içip mükemmel birayı bulmaya çalışarak ve iki schnauzer ve pug ile çok sayıda yürüyüşe çıkabiliyor.